Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
stat2 - standardizálás

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Jún. 18 Péntek 00:27    Hozzászólás témája: stat2 - standardizálás Hozzászólás az előzmény idézésével

aki emlékszik még rá, az meg tudja mondani, hogy mi alapján találom ki, hogy egy adatot A-nak, vagy B-nek vegyek?

Meg, hogy I' meg I''-t miként tudom, hogy mire vonatkozik, fõleg akkor, ha mondjuk A és B aránya egyaránt változhat. Rolling Eyes


utálom a statot... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2004 Jún. 18 Péntek 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Külünbségfelbontásos standardizálásnál (tehát ahol K-kat kell számolni), ott a feladat megadja, hogy A vagy B sokaság a standard, tehát hogy melyik sokaság-összetétellel kell súlyozni.
Hányadosfelbontásnál mindig a tárgyidõszak a standard, tehát mivel hányodosfelbontásosnál ált. szinte mindig két különbözõ idõpontban vizsgálják ugyanazt a sokaságot, így a késõbbi (tehát a tárgyidõszak) a standard, tehát a súlyok alapja.

A Kandó távokatatás oldalon van egy jó kis doksi, ami majdnem ugyanaz, mint amit statból kaptunk feladatgyûjtemény, viszont minden típusfeladatból ki van dolgozva egy, talán segíthet ez is:
http://www.kando.hu/tavoktatas/doc/tavokt_stat_mm5.doc
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Jún. 18 Péntek 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, de a kérdés nem erre vonatkozott Smile

Amúgy 90% hogy rájöttem. Mivel V általában ugye egy hányados (átlagkereset, 1 fõre jutó akármi, termelékenység stb), megnézem a mértékegységét, és mivel V=A/B, megtudom, hogy melyiket vegyem A-nak a 2 "oszlopból".





...még mindig utálom a statot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 30 Vasárnap 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezzel nem vagy egyedül. Smile
Nekem sikerült kettessel átcsusszannom, de félek ez a teljesítmény nem megfelelõ a 2. félévre... Úgyhogy lassan elkezdek ismételgetni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 30 Vasárnap 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya írta:
Ezzel nem vagy egyedül. Smile
Nekem sikerült kettessel átcsusszannom, de félek ez a teljesítmény nem megfelelõ a 2. félévre... Úgyhogy lassan elkezdek ismételgetni.


ÖÖÖ ezt kb 1 éve írtam, de mind1, idén újra felveszem a stat2-t...szal majd játszhatunk ki tud kevesebbet Razz

Amúgy tényleg érdemes meghúzni a stat2-t, azt nagyon szokta szórni :/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 30 Vasárnap 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha az a bizonyos személy akire gondolsz = B****-val, akkor ki kell ábrándítsalak, egy másik gyaktanárhoz jelentkeztem ezúttal. Persze ettõl még kell tanulni rendesen, de úgy vélem a zh lefolytatása az elsõ félévben nem a legmegfelõbben sikerült nekünk, ezért a sok bukás... (fegyelmezés miatt eleve csak 35 perc állt rendelkezésre Evil or Very Mad )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 30 Vasárnap 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, ha szívóznak a diákok, akkor õ is visszaszívózik...

Én hozzá akarok menni, mert (most még) úgy tervezem, hogy a próbaviszgán akarok átmenni megajánlottal...kissé necces félévne nézek elébe és idõt kéne nyernem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 30 Vasárnap 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
kissé necces félévne nézek elébe és idõt kéne nyernem...

Hát akkor sok sikert és kitartást neked!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 16 Hétfő 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemsokára itt a statisztika II. vizsga, és érdekelne hogy mire lehet számítani kb. Ha Bácsi lesz elképzelhetõ hogy megint 10-15 perccel kevesebb idõ lesz a feladatok megoldására? Az is érdekelne hogy az egyes feladatoknál a munkatáblát nekem kell-e felvázolni vagy a feladat megadja azt. Tudtok vmi korrekt jegyzetet a vegyes kapcsolattal kapcsolatban (belsõ+külsõ szórás négyzet etc.), mert az a gyengém. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 16 Hétfő 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Uhh, rég vizsgáztam már...de ha jól emlékszem akkor nem a munkatábla a gázos, hanem, hogy számológépzsonglõrködést kell csinálni...magyarán számolsz mint a gép.

Bácsira tipikusan jellemzõ, hogy olyan a vizsgán mint amilyenek Ti voltatok vele a félévben. Tavaly rohadt kedves volt...de ez a másodikosok érdeme, idén meg ha jól hallottam volt olyan csoport aki eléggé felhúzta...

Sajna statból nincs jó jegyzet fent Sad
Szervezetszociológián viszont egy kedves leányzó mellett üldögéltem, aki saját bevallása szerint minden órán bent van és frankó jegyzetet készít (és láttam is ahogy a legépelt fasza szervszoc megvan neki).

Egyetlen bibi, hogy a közreadáshoz úgy állt hozzá, hogy "nekem abban mi a jó???" ergo, ha az évfolyamod kicsit megpuhítja, és elmagyarázza, hogy az információnak van egy olyan tulajdonsága, hogy oszthatatlan...magyarán ha odaadom, akkor még nekem is megmarad...
Nem egy kellemes dolog, tudom (csináltam már párszor)...de minden évfolyamnak magának kell megküzdenie ezért a munkamegosztós rendszerért...

Meg persze más is nekigyûrkõzhet Smile
Amim van az mind kint van (leszámítva pár már nemlétezõ tárgy anyagát Smile )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.