Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Szakdolgozat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zoller



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 11:05
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 02 Péntek 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hűűű... elég fincsi lesz az álamvizsga ezek szerint!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 03 Szombat 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
iccci írta:
"...amely meghatározza, hogy a záróvizsgák komplex, gazdasági kérdéssora mely tantárgyak ismeretanyagára épüljön. Ez a tantárgyak a következők: Pénzügyek, Marketing, Menedzsment, Vállakozásgazdaságtan."


Ezek közül valamelyikből kell majd vizsgázni. Olyan tárgy lesz, ami kapcsolódik a szakdolgozatodhoz. Ezen kívül még a VIR+IIR lesz államvizsgán, az kötelező.

Eddig is így volt.

Vagy én értettem most félre vmit?


Az a baj, hogy én a komplex alatt azt értem, hogy ebből is egy kicsi, abból is egy kicsi. És azt nem kéne... De remélem, hogy az eredeti felállás lesz az igaz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 06 Kedd 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És mi lesz az informatikai tárgyakkal?
Mert az egy dolog, hogy most megkaptuk a gazdaságiakat, de jó lenne egy legalább olyan hiteles forrásból, mint Láhm Szilvia megtudni, hogy mi lesz még, nem pedig úgy, hogy "Háááát, tavaly ez volt..." meg "Azt hallottam...."
Vagy megint nem képesek összehangolni magukat (KGK és NIK)?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Katica



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 10:44
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 06 Kedd 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remélem valaki tud segíteni.

Az szzsz doksiban a formai követelményeknél olvasható, hogy milyen részekből kell a szakdolinak állnia. A kérdésem az, hogy mit is takar igazán az "abstract". Hiszen van egy bevezető - miről szól az egész. A végén van egy összefoglaló rész - miről szólt az egész (következtetések). És ha mindez megvan, még kell egy tartalmi kivonat, alias abstract is (sajna idegen nyelven is). De oda még mit írjak le? Mert elvileg az előbbi kettő ugyanezzel egyenlő.

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 09 Péntek 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Passzolmo a fordítóst részt.

Már nincs 2 hét se, hogy leadjuk a dolgozatokat. Tudja már vki, hogy mit kell beköttetni az elejébe, és, h mikor kapjuk azokaz meg? És milyennek kell lennie a borítónak? Mert az nincs benne az szzsz-ben. Nekem van egy mintám, de az lehet, h már nem jó.

Vki vmit?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 10 Szombat 00:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
Passzolmo a fordítóst részt.

Már nincs 2 hét se, hogy leadjuk a dolgozatokat. Tudja már vki, hogy mit kell beköttetni az elejébe, és, h mikor kapjuk azokaz meg? És milyennek kell lennie a borítónak? Mert az nincs benne az szzsz-ben. Nekem van egy mintám, de az lehet, h már nem jó.

Vki vmit?


épp ma szólt a Zoli, hogy a kgk lapján, az SZVI-nél van némi anyag ezzel kapcsoaltban, de én nem mertem kiírni, mert az másik intézet és másik szak (ugye ők csak műmájereket képeznek...).
Elképzelhető, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak rátok is...meg az is hogy nem. Érdeklődjetek utána...
http://hubertus.kgk.bmf.hu:8080/KGK/intezet/szvi/szakdolgozat/borito.doc
http://hubertus.kgk.bmf.hu:8080/KGK/intezet/szvi/szakdolgozat

De tényleg kérdezzetek rá! Remélem okosabb lett tőle vki Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 10 Szombat 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én megnéztem egy tavalyi szakdogát, és a végén ott volt az abstract vagy mi a fene, ami lényegében nem más, mint az összefoglalás magyarul sé angolul. Legalábbis mást nem láttam a végén.

Ja meg ami furi volt, hogy alig alig volt 40 oldal, és voltak benne szép színes és nagy képek, ábrák, elég gyakran. Szóval nem kell félni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 10 Szombat 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja meg láttam még ott egyebet is, hogy milyen lapok kellenek bele:

1. Szakdolgozat fedőlap (nem csak borító, hanem első oldalon is)
2. Nyilatkozat, amivel kijelented, hogy saját munkád
3. Feladatlap (amilyet le kellett adni szeptemberben)

és akkor jöhet a címe, tartalomjegyzék stb.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
iccci



Csatlakozott: 2004.06.21. Hétfő 22:31
Hozzászólások: 99

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 10 Szombat 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a feladatlap érdekes lesz, mert én nem egészen arról írtam végül amit leadtam. Menet közben jöttem rá, hogy vannak dogok amiket ki kell hagyjak és jöttek helyette mások. Szóval nekem az a papír nem mutat egyezőségeta végeredménnyel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 10 Szombat 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem ebből nem lehet baj, én a teljes témát megváltoztattam, másik cégről írok. Ugyan megbeszéltem a belső konzulensemmel, de nem volt baj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 12 Hétfő 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma több dologra is fény derült a szakdolgozattal kapcsolatban!

Tehát:

a szakdolgozat elejébe csak 1 plusz oldalt kell beköttetni, mégpedig egy, a borítóval azonos oldalt (SZAKDOLGOZAT, név, törzskönyvi szám, BMF KGK GTI 2006). Nem kell se feladatlap, se nyilatkozat, se kísérőlap. Azért nincs ezekre szükség, mert az államvizsga után visszakapjuk a bekötött szakdolgozatot, a sulinál pedig ott marad a CD (tartalmáról lentebb).

Viszont kell nyomtatni 2 oldalt, amit csak simán bele kell tenni a kész, beköttetett szakdolgozatba:

1, FELADATLAP (amin a feladat részletezése, külső-, belső konzulens van)
Word-ben kell megírni (nem kézzel!), kinyomtatni (nem kell aláiratni senkivel).
2, KÍSÉRŐLAP szakdolgozat készítéséhez
Fejlécet, hallgató adatait Word-ben megírni, aztán külső-, belső konzulenssel aláiratni, dátumozni, aláírni, hogy saját munkád, és kész. Azt most nem tudom pontosan, hogy a "Szakdolgozat beadható" részt ki kell-e töltetni a konzulensekkel. Petra, Anita segítsetek! Nektek (is) mutatta Bácsi tanárnő. Azt is alá kell már iratni a leadáshoz?

Egyébként ennyi. Fontos, hogy a borítón 2006 (!!!) legyen, és ne 2005. Ja, és Gazdasági informatika (vagy informatikus???) szak, nem Informatikus közgazdász. Vagyis azt a megnevezés kell írni a feladatlapra, ami akkor volt hivatalos, amikor elkezdtük a szakot.

ÉS!

A szakdolgozattal együtt beadandó CD tartalma:

"Leadandó példányszám: 1 db

A CD egy mappát tartalmaz

A mappa elnevezése:
A hallgató neve és a végzés éve (pl. Nagy János 2004)

A mappa három filet tartalmaz


1. file neve: Adatlap
Az adatlap tartalma:

A hallgató neve:
A szakdolgozat címe:
A szakdolgozat azonosítószáma (törzskönyvi szám):
A belső konzulens neve:
A külső konzulens neve:
A dolgozat terjedelme
A végzés éve:
Kar:
Szak:
Szakirány:


2. file neve: Összefoglalás
Tartalma:

A szakdolgozat magyar és az idegen nyelvű összefoglalója


3. file neve: A szakdolgozat pontos és teljes címe
Tartalma:

A komplett szakdolgozat (összefoglalóval, mellékletekkel együtt)


Budapest, 2005. december

Dr. Medve András
Intézetigazgató"


Ennyit tudtam ma meg. Használjátok! Smile

Borító minta itt. Természetesen a "KGK-X-XX-00-000" helyére a saját törzskönyvi számod kell. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
iccci



Csatlakozott: 2004.06.21. Hétfő 22:31
Hozzászólások: 99

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 12 Hétfő 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a kérdés biztos hülye, de honnan tudom meg a törzskönyvi számom?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 12 Hétfő 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

iccci írta:
a kérdés biztos hülye, de honnan tudom meg a törzskönyvi számom?


nem hülye, a titkárságon kell megérdeklődni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
merkur



Csatlakozott: 2004.03.16. Kedd 1:00
Hozzászólások: 65

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 12 Hétfő 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Mi úgy emlékszünk, hogy a szakdolgozat beadható részt még nekünk kell kitölteni. A többit a suli tölti ki.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 12 Hétfő 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az egész érdekes, mert én megkérdeztem ma a titkárságon, hogy akkor melyik évszámot is kell oda írni, ott meg 2005-öt mondtak... ááááá, azt akarom, hogy vége legyen ezeknek a hülyeségeknek. Fejetlenség ezerrel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 25 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.