Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
SZV szigorlat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 26 Hétfő 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A a baj hogy elég kevés esély van arra,hogy idetéved egy tavalyi szigós Sad nem sok van a fórumon

na mindegy Idi kérdéseit én is fenntartom kéne valami stabil pont, hogy mire számíthatunk, mert mondjukmeg őszintén HK nem látott el minket temérdek infóval Smile

jah a FIFO-s példa olyan lesz mint ami szv 1-en volt ? Smile mert ez annyira nem nehéz, csak számolgatni kell,az még a kérdésem, hogy egy az egyben átvette pl. a tagos ill. a beruházásos feladatot ? vagy volt vmi kavar benne ?

Az 'összefoglaló feladat' alatt én sem tudom mit kéne érteni Sad

Ti milyen elméletet tanultok ? azokat jobban át kéne nézni amit eddig vizsgákon kérdezett,lehet mániákusan mindig azt kérdezi Smile


_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
merkur



Csatlakozott: 2004.03.16. Kedd 1:00
Hozzászólások: 65

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 26 Hétfő 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Tavaly a szigorlaton, volt egy mérleg összeállítos feladat, olyan mint számvitelen I. vizsgán, hogy pl. meg volt adva, hogy anyagok, szállítók, meg mindenféle, és be kellett sorolni, összeállítani. Részpont nincs, ha egy rossz, rossz az egész.
Következő valami eredményes példa, ezt majd más elmondja, aki tudja, hogy mi volt a feladat. Erre nem készültem.
A harmadik meg mindenféle könyvelési tétel. Szinte ugyanaz, mint a könyv összetett feladataiban, csak más számokkal.
Meg a szokásos elmélet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 26 Hétfő 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük merkur a választ! Smile Néhány kérdés még, ha emlékszel rájuk:
1. A könyvelési tételes feladatnál van részpontszám?
2. Az elméletben mire kérdezett rá inkább? (úgy mint témakör, de úgy is mint félév anyaga szerint)
3. Reálisan elég volt az idő?
4. És ez inkább csak kíváncsiság: hányan hasaltak el a szigorlaton a végére (azaz hány embernek nem lett meg egyáltalán)?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
merkur



Csatlakozott: 2004.03.16. Kedd 1:00
Hozzászólások: 65

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A könyvelési tételes feladatnál van részpontszám. És ez szerintem tényleg nem nehéz, mert az, ami a könyvben is van.
Elméletre, ha megfeszülök, akkor sem emlékszem.
Az idő szerintem elég volt, talán, így rémlik.
Nagyon sokaknak sikerült elsőre, talán azért is mert nem volt nehéz. Páran mentünk szóbelizni. Azt nem tudom, hogy a végén megvágott-e valakit.
Még valami kérdés? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszünjük válaszod merkur Smile

tehát 3 összefoglaló feladat megoldással 569 - 597, felírtam Smile
én elméletre lennék inkább kíváncsi mert az nekem sztm nehezebb Smile sajna eddig amit a fórum hszeiből kiszűrtem az semmi Smile jó lenne felhajtani valakit.

már azt hiszem emlitettem,hogy valaki azt mondta,h az elmélet inkább a II féléves anyagból volt, de pl. szóbelin szinte bármit kérdezhet

sajna hozzá kell tennem, hogy kb 80-an megyünk szigózni ha nem többen.Sztm bassza a csőrét,ha sok embert kell átengednie, ezért én nagy vérengzésre számítok Sad

egy kérdés babáim ugye a könyv azt írja,hogy az immjavakra / beruházásokra adott előlegeket a 11 és a 16 ben kell nyilvántartani,akkor most ha netán mérleg van és ilyen belekerül akkor tárgyi eszközökhöz kell beírni vagy követelésekhez ?

mert ilyet még nem csináltunk sztm mérlegben, bár most megnézem Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Saco, a példatárban van ilyen példa, amiben pl. a készletekre adott előlegeket veszi. Na most a számlatükör szerint az 35-ös, tehát követelés, viszont a mérlegben a készletek között kerül kimutatásra. Gondolom az immateriális javaknál és a beruházásoknál is hasonlóan kell ejárni. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oké mester Smile


_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

saco írta:
Oké mester Smile



Szivesen, de a mester jelzőt kikérem magamnak. Első félévben harmadjára lett meg, másodikban aláíráspótláson voltam és csak utána vizsgázhattam, idén pedig 51%-ot értem el az aláírásért folyó küzdelemben. Messze vagyok én a mestertől.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsit de közérdekű, ha valaki nem nézne bele a módszertani topicba

Wlaszi körültekintésének hála : IV díjak

Kód:

Alkalom__________Kollokvium___________Szigorlat
  első             500 Ft              1000 Ft
 második           800 Ft              1500 Ft

_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Tibi



Csatlakozott: 2005.12.15. Csütörtök 20:29
Hozzászólások: 134

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezen miért lepödsz meg? Very Happy ezexerint módszertanin nem buktál Smile én is csak onnan tudom a hivatalos szigorlat árfolyamot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tibi írta:
ezen miért lepödsz meg? Very Happy ezexerint módszertanin nem buktál Smile én is csak onnan tudom a hivatalos szigorlat árfolyamot


a dolgot csak azért írtam ki, mert most a neptun nem levonja a megfelelő összeget, hanem neked kell bepötyögnöd kézzel...ennyi. Aki tudta, tudta Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 28 Szerda 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor most mi az aktuális infó? Ki állítja össze a szigót feladatait ? HK vagy Ági vagy csak HK vagy ketten 1xre ? Smile mert ettől függően lehetne készülni Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
tuti5



Csatlakozott: 2005.01.29. Szombat 22:26
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 28 Szerda 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hallottam hogy volt róla szó hogy ellentétes kétszámlasoros könyvelés...na már most egyik csop.társunk megtalálta...munkafüzet...szóval mindenkinek ajánlom lapozgatni:
Aki nem teheti meg:

Az ellentétes kétszámlasoros (négyszámlasoros)könyvelés

A kettős könyviteli rendszerünk jellemzője az ellentétes kétszámlasoros (négyszámlasoros) könyvelés.
Az előzőekben kifejtettek értelmében, ha a gazdasági műveletnek eredményhatása is van, akkor a könyvelés egyidejűleg történik mérleg és eredmény számlákon.

Két számlasor alatt: - mérleg számlák
- eredmény számlák

Négy számlasora alatt: - eszköz számlák
- forrás számlák ezek a mérleg számlák

- költség, ráfordítás számlák
- bevétel számlák ezek az eredmény számlák

Az eredményre gyakorolt hatás ellentétes oldalon jelenik meg a mérleg és az eredmény számlán, vagyis ha az eredmény:
- vagyoni szemléletben – a mérlegszámlák vonatkozásában - eszköztöbblet (bal oldali többlet)
- vállalkozói (tevékenység) szemléletben, a tevékenységek bevételei és ráfordításai viszonylatban – az eredményszámlák vonatkoztatásában – vevételi többlet (jobb oldali többlet)

Az eredmény ha veszteség:

- vagyoni szemléletben –a mérleg számlák vonatkoztatásában – forrástöbblet, eszközhiány (jobb oldali többlet)
- vállalkozói szemléletben a tevékenységek bevételei és ráfordításai viszonylatban – az eredményszámlák vonatkozásában – költség, ráfordítás többlet (bal oldali többlet)

Tehát az eredmény egyező összegben, de ellentétes oldalon jelenik meg a mérleg és az eredményszámlákon. A leírtak értelmében a mérlegszámlák vonatkozásában eszköz és forrás egyezőség csak eredmény felbontás után van.

Eredmény felosztás előtt:
- nyereséges gazdálkodás esetén az eszközök forrásokhoz viszonyított többlete= pozitív adózás előtti eredmény
- veszteséges gazdálkodás esetén a forrásokhoz viszonyított eszközhiány= negatív adózás előtti eredmény
_________________
Gabest
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Deko



Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 11:14
Hozzászólások: 181

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 28 Szerda 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

haller! ki mondta és mikor? milyen négyszámlasoros könyvelés? ki találta ezt ki?

mielőtt rémhíreket kezdünk terjeszteni javaslom magyarázzátok meg miről van szó.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 28 Szerda 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Deko írta:
haller! ki mondta és mikor? milyen négyszámlasoros könyvelés? ki találta ezt ki?

mielőtt rémhíreket kezdünk terjeszteni javaslom magyarázzátok meg miről van szó.


Ahogy én értelmeztem a dolgot, egy hsz alapján valaki kikereste az ellentétes kétszámlasoros könyvelés fogalmát, ennyi Smile

ami mondjuk tényleg hasznos ha 'esetleg' ilyesmit kérdezne, mert még én sem találkoztam vele mostanáig hehe, köszi tuti5
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
5 / 17 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.