Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Államvizsga
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 33, 34, 35  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 21 Kedd 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Katica írta:
Az OM honlapját böngészve az alábbi linket találtam ezzel kapcsolatban.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc.cgi?docid=a0500017.kor


Nálam: "Önnek nincs jogosultsága a dokumentum megtekintéséhez. (You have no rights to view this document.)"

Mi jót írtak? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam Te nem nézheted meg mert már nem vagy diák és a Nagy Testvér ezt tudja :
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pontosan mikor szűnt meg a hallgatói jogviszonyunk?

Diákhitelhez kéne, mert be kell küldeni nekik egy nyilatkozatot a pontos dátummal.

Akit érint:

http://www.diakhitel.hu/letolt/hallgjogvmegszunes.pdf
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
Pontosan mikor szűnt meg a hallgatói jogviszonyunk?

Diákhitelhez kéne, mert be kell küldeni nekik egy nyilatkozatot a pontos dátummal.

Akit érint:

http://www.diakhitel.hu/letolt/hallgjogvmegszunes.pdf



TVSZ 7§/4
Idézet:
A hallgató a BMF-el hallgatói jogviszonyban áll. A hallgatói jogviszony a beiratkozással jön létre és a hallgatói névsorból való törlést kimondó határozat jogerőre emelkedésének napjáig, illetve az adott tanévben a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzését követő első záróvizsga-időszaknak az utolsó napjáig tart.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Katica



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 10:44
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor talán így:
http://www.om.hu/main.php?folderID=649

És a 17/2005. (II.8.) Korm. rendelet a diákigazolványról -t kellene elindítani. Remélem, így már működik majd a dolog. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
bodzsarb írta:
Pontosan mikor szűnt meg a hallgatói jogviszonyunk?

Diákhitelhez kéne, mert be kell küldeni nekik egy nyilatkozatot a pontos dátummal.

Akit érint:

http://www.diakhitel.hu/letolt/hallgjogvmegszunes.pdf



TVSZ 7§/4
Idézet:
A hallgató a BMF-el hallgatói jogviszonyban áll. A hallgatói jogviszony a beiratkozással jön létre és a hallgatói névsorból való törlést kimondó határozat jogerőre emelkedésének napjáig, illetve az adott tanévben a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzését követő első záróvizsga-időszaknak az utolsó napjáig tart.


köszi, és akkor mikor is?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:

köszi, és akkor mikor is?


hehe, reméltem, hogy megúszom ezt a számolgatósdit

Na, ha jól értelemzem, akkor:
- végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése =vizsgaidőszak vége
- záróvizsga-időszak = diplomavédés 2 napja

naszóval, ha ugye jan. 30-31 volt a záróvizsgázás, akkor neked feb. 1-el szűnt meg a jogviszonyod.

(mindezt kb 15 perc alatt fundáltam ki, a TVSZ fogalmazója monnyon le! )


A hozzászólás legutóbb wlaszi által 2006 Feb. 22 Szerda 21:51-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zoller



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 11:05
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még anno felhívtam a TO-t, hogy akkor most pontosan mikor is szűnt meg a jogviszonyom, és azt mondták, hogy amelyik nap államvizsgáztam. Tehát ezek szerint ha én jan. 30-án vizsgáztam akkor jan. 30-án meg is szűnt a jogviszonyom. Szerintük...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem anno jan. 30.-at mondtak...
Viszont alaposan kicsúsztatok a határidőből, a Diákhitel Kp-nak tizenöt napon belül kell jelenteni a változásokat és az első részletet febr. -ig kell(ett volna) utalni. 3750 magyar forintot. Pusza.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem Norbi jan. 31-et mondott, én akkor államvizsgáztam.
És igen, be kell(ett) jelenteni, és igen, febr. 5-ig kellett utalni az első részletet, mint azt kb. január közepén leírtam a Diákhitel című topicban...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
Pontosan mikor szűnt meg a hallgatói jogviszonyunk?

Zoller írta:
akkor jan. 30-án meg is szűnt a jogviszonyom. Szerintük...

cattish írta:
Nekem anno jan. 30.-at mondtak...

Slam írta:
Nekem Norbi jan. 31-et mondott, én akkor államvizsgáztam.


TVSZ7§/4 írta:
záróvizsga-időszaknak az utolsó napjáig tart.

szóval szerintem jan. 31 23:59-ig voltál hallgató, feb. 1. 0:00-tól nemhallgató. Mindenesetre azon a napon nem szűnhetett meg amelyiken diplomáztál, mivel akkor hallgatói jogviszony nélkül kellett volna vizsgát tenned ami abszurdum, az más kérdés, hogy addig tarthatott esetleg...bár nemtaláltam olyan pontot ami szabályozná, hogy egy végzős hallgatónak a záróvizsga-időszak a sikeres vizsgázás napjáig tartana (gondolj bele, attól, hogy előbb végzel egy vizsgaidőszakban, még továbbra is vizsgaidőszak van...csak nem kell több vizsgára menned).

De kétlem, hogy a DH Kp azon az 1 napon akadna fenn.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
Nekem Norbi jan. 31-et mondott, én akkor államvizsgáztam.
TVSZ7§/4 írta:
szóval szerintem jan. 31 23:59-ig voltál hallgató


én is ezt mondtam. jan 31-én szűnt meg. amikor a napnak vége lett, akkor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
Slam írta:
Nekem Norbi jan. 31-et mondott, én akkor államvizsgáztam.
TVSZ7§/4 írta:
szóval szerintem jan. 31 23:59-ig voltál hallgató


én is ezt mondtam. jan 31-én szűnt meg. amikor a napnak vége lett, akkor.


Na, akkor ez egy ilyen nyílt vagy zárt intervallum kérdés Smile
A nap végéig tartott, és amikor a napnak vége lett 0:00 perckor, az már feb. 1. Tehát Te feb.1.-én már nem voltál hallgató, ergo akkor/aznaptól szűnt meg a jogviszony. Rolling Eyes
IMHO

de sztem ha vkinek a 31 a szimpatikusabb, akkor sem történik semmi. 1 nap ilyen távon...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha megkérdezik: "mikor jársz suliba?" azt mondod: hétfőtől-péntekig. ez azt jelenti, hogy még pénteken IS.
megkérdeztem, "meddig vagyok hallgató?" azt mondták: január 31-ig. tehát szerintem még január 31-én IS.

egyébként tényleg mindegy, értelmezze ki ahogy akarja, én 31-ét írtam a diákhiteles papírra, már elküldtem, tehát 8. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 23 Csütörtök 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
ha megkérdezik: "mikor jársz suliba?" azt mondod: hétfőtől-péntekig. ez azt jelenti, hogy még pénteken IS.
megkérdeztem, "meddig vagyok hallgató?" azt mondták: január 31-ig. tehát szerintem még január 31-én IS.

egyébként tényleg mindegy, értelmezze ki ahogy akarja, én 31-ét írtam a diákhiteles papírra, már elküldtem, tehát 8. Smile


ahogy mondod.
De kérdés az volt, hogy mikortól szűnt meg. Nem az, hogy meddig tartott .)
bodzsarb írta:
Pontosan mikor szűnt meg a hallgatói jogviszonyunk?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
7 / 35 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 33, 34, 35  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.