Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Megszűnik a gazdinfo?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem lenne egy kérdésem, kicsit gondolkoztam ezen az idén induló rendszeren és eddig szinte mindenhol azt olvastam, hogy szigorúbb tanrendi követelmények, meg jobb képzés és stb., viszont akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy mi lesz velünk, akik hagyományoson tanulunk??? A mi diplománk le fog értékelődni, mert "az annyira nem jó"?
Erre valaki tud valamit mondani? Gondolom tudni nem fogjátok ti sem, de véleményekre kíváncsi vagyok, hátha csak én látom ilyen sötéten ezt a dolgot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak szöveg, szerintem nem kell aggódni, az oktatás színvonala nem fog egyik napról a másikra nagyot változni. Ha mégis, azt észre fogod venni.

Ha véletlenül:
-valódi kreditrendszert vezetnek be
-megoldják a tanárok munkájának értékelését, ez alapján szelektálást
-esetleg nem az leszel diploma szerint aminek beiratkozol, hanem a közben
felvett tantárgyaid szerint alakul ki
-csökken a bürokrácia
-elfelejtik a "tudjál mindent kívülről, nem találták még fel a netet meg a könyveket, ahol utánanézz ha kell" hozzáállást

akkor kezdhetsz aggódni/reménykedni, attól függően már végeztél vagy te már ezt kapod.
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
Nekem lenne egy kérdésem, kicsit gondolkoztam ezen az idén induló rendszeren és eddig szinte mindenhol azt olvastam, hogy szigorúbb tanrendi követelmények, meg jobb képzés és stb., viszont akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy mi lesz velünk, akik hagyományoson tanulunk??? A mi diplománk le fog értékelődni, mert "az annyira nem jó"?
Erre valaki tud valamit mondani? Gondolom tudni nem fogjátok ti sem, de véleményekre kíváncsi vagyok, hátha csak én látom ilyen sötéten ezt a dolgot.


Én úgy fogom fel, hogy több a BSc-nél, de kevesebb az MSc-nél. De ez sem teljesen igaz, mert pl _elviekben_ a bscsek alapozótárgyakban jobbak (más kérdés, hogy pl a meghírdetett tantervben ezt annyira nem látom).

Azt a szigorúságot, meg sztem vedd minisztériumi bullshitnek. Kb olyan mint a szigorúan örzött érettségi tételek... Twisted Evil
Itt minden változtatás, reform, optimalizálás, hatékonyabb, jobb, szebb, eredeti, zseniális... Szerényebb jelzőket még nem hallottam politikus szájából... SZVSZ nézd meg a tantervet, képzeld mögé a tanárokat (akik ugye maradnak a helyükön) és ha a keményebb tanárok lesznek többségben, akkor keményebb lesz a szak, ha nem, nem. Az OMből eddig még senki nem váltotta meg a világot, pedig a tizenakárhány éves oktatásban eltöltött évem alatt, pedig jópár "reformot" hajtottak végre "rajtam". Furcsa is volt, minden nagy bevezetést követő napon detto ugyanúgy ment minden mint azelőtt.
Sztem Abszurdisztán egy önműködő állam...fent kitalálnak vmit, lent pedig csinálják úgy az emberek ahogy jónak gondolják...miért pont ez lenne a kivétel?
Amúgy szerintem senki sem gondolta ezt másképpen, egyszerűen arról van szó, hogy az EU felé ezt a pontot is ki kellett pipálni...

vicces olvasni, hogy minket krediteseket már a "hagyományosokhoz" sorolnak Smile Vagy csak én öregszem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
vicces olvasni, hogy minket krediteseket már a "hagyományosokhoz" sorolnak Smile Vagy csak én öregszem?


Én is kredites vagyok, de ebben az iskolában sztem nem lehetne azt mondani, hogy volt valaha is kredites rendszer. Kb. ua. mint a hagyományos csak a jegyek mellé kapsz kredit pontot is, de csak ennyi. Kersztfélév meg a hasonló ezzel járok nincsenek. Na jó azt biztos be fogják tartani, hogy amikor diplomázni szeretnél megnézik, hogy összesen elérted-e az ehhez szükséges kredit pontszámot. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
Kb. ua. mint a hagyományos csak a jegyek mellé kapsz kredit pontot is, de csak ennyi.


Apróság: nem félévismétlés van, hanem tárgyismétlés Rolling Eyes

maradjunk a félkreditrendszernél... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:


maradjunk a félkreditrendszernél... Smile


Fél? Az túlzás. Legyen mondjuk 1/8-ad.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 15 Szerda 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
wlaszi írta:


maradjunk a félkreditrendszernél... Smile


Fél? Az túlzás. Legyen mondjuk 1/8-ad.


Akkó má' az 1/10 nekem jobban tetszik. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 15 Szerda 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor mostantól legyen tizedkreditrendszer. Úgyis kb. 10 % kap diplomát időben,
úgyhogy ez lehetne a szak szerencseszáma.

"Gazdinfo. A 10%-os szak. 10 in 1 instant diploma with lágy, krémes tized
kredit system. Öcsinek már sikerült, próbáld ki te is! Minden 10. nyer! "


Lehetne így reklámozni.
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 05 Vasárnap 14:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha már ebben a topikban kezdtünk el lapszemlézgetni, akkor tudom ajánlani Farkas Beátának a HVG-ben megjelent cikkét.
Elérhető itt: http://hvg.hu/hvgfriss/2006.09/200609HVGFriss135.aspx

Szerintem az általa leírtak nálunk is megállják a helyüket. A legcikisebb viszont az, hogy én is benne vagyok abban a rátában...holott a leírt hibák egyikét sem véteném el...asszem Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 05 Vasárnap 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:

Szerintem az általa leírtak nálunk is megállják a helyüket. A legcikisebb viszont az, hogy én is benne vagyok abban a rátában...holott a leírt hibák egyikét sem véteném el...asszem Smile


Ezeket szerintem nagyon durva példának szánta. Egyébként nem tudom mi változott a középiskolai oktatásban 3 év alatt, de nálunk még kőkemény poroszos oktatás volt. Én tudom melyik ország hol van /legfeljebb 1-2 pici szigetet tévesztek/, igenis tanultam gazdaság és társadalomföldrajzot /egyik mostani féléves tanárunk szerint nekünk ezt nem tanitottak/, és évszámra /sőt dátumra, napra!/ pontosan kellett megtanulnom rengeteg történelmi eseményt, rengeteg életrajzot, adatot, elfelejtendő dolgot kértek kívülről, amire soha nincs szükség /ha mégis, irány a net/.

Mondhatnánk, hogy a lexikális tudás tette ki az oktatás gerincét, és ez ma is így van. A bizonyíték erre a puskázás népszerűsége.

És a tanárok /legtöbbje/ értékelték a magolást, a lexikális tudás halmozását, pedig volt hogy néhányan már kiröhögtük a felelőt, hogy nem lehet ennyire hülye, kitűnt, hogy nem érti amiről beszél, és a tanár sem amit tanít, de ő mégis 5-öst kapott. Aki viszont értette, de rontott egy évszámot, esetleg többet...

Szóval szerintem rosszul látja a cikkíró a dolgokat. Egyszerűen arról van szó, hogy a 135 pont nem jelent semmit, mert ez a rendszer nem azokat válogatja ki, akik oda valók.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 05 Vasárnap 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mindez viszont nem magyarázza, hogy a mostani "135 pontosok" és a régi "135 pontosok" megírt dolgozatai között miért van ekkora különbség. Hiszen, ha mindkét generáció egyazon módszer szerint tanult, nagyjából azonos képeségekkel került ki a rendszerből, akkor azonos vizsgát nagyjából azonos sikerességgel kellene venniük. Ellenben folyamatosan romlik ez a ráta.
És ezt a cikkíró is megírta a tapasztalatainál.

Amúgy a cikk veleje nem csak ez, hanem a konklúzió a TB-HRM összefüggésről, mivel a kivont/nem beleinvesztált tőke hatása elég markánsan válik majd láthatóvá, hiszen a nyugdíjjárulék-befizetéseket könnyű számokkal kimutatni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 18 Szombat 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismét egy érdekes, a magyar felsőoktatással kapcsolatos problémákat boncolgató cikk olvasható itt.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
4 / 4 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.