Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Lapszemle
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 20 Hétfő 18:17    Hozzászólás témája: Lapszemle Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel az utóbbi időben egyre gyakrabban linkeltünk be különböző cikkeket, úgy érzem itt az ideje egy külön topikot nyitni ennek a témának is. Szóval ha bármilyen témájú írásművet találtok (kivéve talán a vicces dolgokat, azok szvsz maradjanak inkább a poén-topikban), amiről úgy gondoljátok, mást is érdekelhet, azt linkeljétek ide.

Ez például egy (sztem) elég érdekes gondolatmenet arról, várhatóan mi lesz a magyar gazdasággal az áprilisi parlamenti választások után: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=66280
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 24 Péntek 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=31014&count5=1

A NIK egyre több jónevű szponzort vonz/szerez (Symantec, HP csak ami így a közelmúltban volt).... Valamit el kéne lesni tőlük, ha már a marketinget a mi karunkon oktatják Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 00:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=31014&count5=1

A NIK egyre több jónevű szponzort vonz/szerez (Symantec, HP csak ami így a közelmúltban volt).... Valamit el kéne lesni tőlük, ha már a marketinget a mi karunkon oktatják Rolling Eyes


Hát ebben van valami... De vajon a a NIK-et miért támogatják oly' lelkesen? Miért kerülhetett hozzájuk egy olyan szak képzésének a joga (gazdasági informatikus szak) ami iatt a MAB (Magyar Akreditációs Bizottság) nem engedélyezet, hogy karunkon az inf-közgazdászok képzése folytatódhason... Pedig nem egy szakember és Fisk vezető elismerését is elnyerte, akik nem is a Keletin oktatnak... - ha igazak a hírek...
Szóval szerintem ez azért a kari oktató-hallgató együttműködésen is múlik, valamint azon, hogy a Hallgatóság Tisztelt Társulata ne a minimum 2-es elérésére gyúrjon, és ettől legyen "legény a gáton", hanem arra, hogy kiválló szakemberré fog válni... azaz megin maxpontos lett XY, akkor énis megcsinálom! Csakazért is...

Szóval a jelenleg általam tapasztalt hozzáállás nem indokolná, hogy a szponzorok itt öljék egymást, hogy pénztárcáikon és bankszámláikon nálunk könnyíthessenek... De persze nekünk is keresnünk kellene őket.

Amit írtál egyébként TELJESEN EGYETÉRTEK! De nekünk is esélyt és indokot kellene rá adnunk. - Szerintem Wink
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ViktorioS írta:

Hát ebben van valami... De vajon a a NIK-et miért támogatják oly' lelkesen? Miért kerülhetett hozzájuk egy olyan szak képzésének a joga (gazdasági informatikus szak) ami iatt a MAB (Magyar Akreditációs Bizottság) nem engedélyezet, hogy karunkon az inf-közgazdászok képzése folytatódhason... Pedig nem egy szakember és Fisk vezető elismerését is elnyerte, akik nem is a Keletin oktatnak... - ha igazak a hírek...
Szóval szerintem ez azért a kari oktató-hallgató együttműködésen is múlik, valamint azon, hogy a Hallgatóság Tisztelt Társulata ne a minimum 2-es elérésére gyúrjon, és ettől legyen "legény a gáton", hanem arra, hogy kiválló szakemberré fog válni... azaz megin maxpontos lett XY, akkor énis megcsinálom! Csakazért is...

Szóval a jelenleg általam tapasztalt hozzáállás nem indokolná, hogy a szponzorok itt öljék egymást, hogy pénztárcáikon és bankszámláikon nálunk könnyíthessenek... De persze nekünk is keresnünk kellene őket.

Amit írtál egyébként TELJESEN EGYETÉRTEK! De nekünk is esélyt és indokot kellene rá adnunk. - Szerintem Wink


Nos ezzel kapcsolatban volt szerencsém levelezni a KGK egyik dolgozójával: a lényeg kb az, hogy gazdinfó csak informatikai képzés keretén belül indulhatna, de az meg a NIK fennhatósága (+ a kgk maradna a gazdasági területen). Mondjuk egy határterület dobálását viccesnek tartom, de ez van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos ezzel kapcsolatban volt szerencsém levelezni a KGK egyik dolgozójával: a lényeg kb az, hogy gazdinfó csak informatikai képzés keretén belül indulhatna, de az meg a NIK fennhatósága (+ a kgk maradna a gazdasági területen). Mondjuk egy határterület dobálását viccesnek tartom, de ez van.[/quote]

Bocsesz, hosszú lettem! De ez a véleményem. Wink

Ami azt illeti, a két/három szintű felsőoktatás bevezetése (Bologna-i folyamat stb. - ha jól írtam) adta hátulütő, éppen a "hibrid" szakmákat sújtja: mint inf-közg, műmenedzser... melyeknek éppen a két vagy több megábafoglalt szakmák határterületein végzendő, de fontos tevékenységek intézésére jöttek létre. Ezeket be kellett csoportosítani valamelyik szakcsoportba. Így lett a szakunkból informatikai, a menedzsereinkből mérnöki szak. Holott éppen ellenkező céllal jöttek leétre:
- Műszaki Menedzserek képzés feladata - tudtommal - éppen olyan vezetők képzése, akik birtokában vannak az irányítási ismereteknek, az irányításban elengedhetetlen gazdasági ismereteknek. Eddig OK, de ha egy ilyet egy műszaki cég élére állítanak, akkor igen sok a súrlódás, mert egy menedzsernek nem szokása érteni a mérnöki dolgokhoz. Ezért a mérnöki profil képzése. Így egy hatékony műszaki vezető, leendő igazgató képezhető... Elvileg.
- Esetünkben: informatikus közgazdász; éppen az a lényeg, hogy mi KÖZGAZDÁSZOK VAGYUNK!!! de olyan területre specializálva, ahol kimagasló az igény az informatikai ismeretekre. Azaz - az én olvasatomban - az én feladatom az lesz, hogy amit lehet, saját hatáskörban meg kell tudnom oldani, mind pl. egy banki, pügy, vagy differenciált gazdasági helyzet, probléma kielemzését, mind annak informatikai háttérigényének megállapítását, s akár informatikai megoldását is. De szerintem már az is kifejezetten jó, ha meg tudom mondani a profi programozó kollégámnak, - "informatikára" (nyelvére) lefordítva - hogy mi a probléma, és mi lenne/lehetne erre a megoldás.
Mert ezt egy informatikus vagy programozó nem köteles tudni, megérteni. De a gazdásági jelenség, probléma kikutatását nem fogja tudni alaphangon megcsinálni.

Ezek amolyan kettő az egyben szakmák. Megoldják, hogy a munkapiac nem két képzési idő alatt kapja csak meg az igényelt szaktudású embert, hanem egyetlen képzési idő alatt.
De e szakmatípus kiírtásával éppen kitolódik a gazdasági igények kielégítésének lehetősége... hiszen ha megvan az inf v. programozói diplomám, (3,5 v 5év alatt), és hozzátanulom a közgazdászit, az minimum 7-10év lehet. Arról nem is beszélve, hogy ennyi idő alatt igen kétségessé válik az első képesítésem szakmai aktualitása.

De ez minden területen így van. Tehát ahelyett, hogy spec. szakembeeket képeznénk, megnyomjuk a sokszor már amúgyis túltelített szakmákat.

Puf Nektek T. Leendő Elsődiplomások!!![/b]
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem sem ez, sem az nem vagy, ellenben mindkettő Smile
Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy ha valaki 5 évig csak az egyik területet tanulja, akkor te egyenértékű vagy azon a területen.

Beszéltél te már programozókkal, aktív IT-ban dolgozókkal (most nem pistikéről beszélek, meg nem a puncsosokról, hanem akik tényleg viszik az IT-t egy nagy helyen)?
Az itt szerzett info tudásod a bemutatkozáshoz talán elég, de beszélgetni te nem fogsz senkivel. Utasítást adni meg pláne nem. Az, hogy tudod mi a ciklus még nem programozás. Ha megírsz egy működő kódot, még az sem. Ha optimalizálod a végletekig, karbantartható kódot készítesz, kiváló dokumentációval, na, az igen. Sőt! kell még különböző tipikus alkalmazásokkal kapcsolatos gyakorlati tapasztalat is, anélkül senki ne akarjon rendszerigényeket megállapítani... De ilyenre semmiféle tudása nincs egy végzősnek, hacsak nem tanulja meg magától. A problémát még csakcsak elmondod, de hogy megoldást nem, az sicher.
Közgáz esetében kicsit szerencsésebb a helyzet, mert bizonyos tárgyakkal szívóznak + itt több a maszlag, ergo az 5 éven át tanuló is ugyanazt a gittet fogja rágni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most nem idézem, úgyis utánad szúródok be.

Teljesen egyetértünk... már részben. Very Happy

Ami az informatikai, programozói hiányosságaokat illeti - mint említetted is - teljesen egyet értek veled. Éppen ezért mondta, párdon, írtam, hogy "mi" közgazdászok vagyunk. Én ugyanis az vagyok, akárji akármit is mond. Mert sokan megmosolyognak, mikor magamat közgazdásznak titulálom. Igenis az vagyok! Csak nem végzett, okleveles, stb. De rendszeresen járok konferenciákra, s rendszeresen találkozom ott olyan "közgazdászokkal" akik ha annak minősülnak, akkor kifogytam a jelzőkből. Szóval a Közgáz is legyártja a maga szemetét.
(Mondani szoktam: a kettes diplomás sebész is operálhat... és melyikünk faggatja arról a dokiját, hogy "és dokikám! Hányassal is diplomáztál? - még mielőtt közelebb jönnél azzal a szikével.)

Szóval meg kell tudni oldani egy gazdasági kérdést, de 1ből senkit sem dobnak a mélyvízbe. Egy kezdő kár-okulásánál értékesebb minden cég!

Jó! Lehet tehát, hogy nem itt szedtem magamra az alapok egy részét, vagy az egyes területek, részterületek mélyebb ismereteit. De éppen azért jöttem gazdasági szakra, mert már sikerült nem kevés ismeretet szereznem ezen a téren. Konferenciák meg mindenki előtt nyitva állnak. Az infót meg csak plusznak tekintem, ami a mai világban sosem jöhet rosszul. (Persze nem tatom magamat informatikusnak, ez ellen mindig tiltakozom... túl sok kivállót ismerek belőlük a környezetemben...)

Szóval láttam már egy-két varjút karóra tűzve, és bizton állíthatom, hogy nem az itteni gazdasági tanerőn múlik, hogy a T. Kollegialitásból ki válik közgazdásszá és ki nem. Ez csak rajtunk múlik! A közgazdász egy gondolkodási mód, életfelfogás és világszemlélet.
Meg lehet tanulni, mint bármely idegennyelvet, ha becsülettel nekilát az ember. Persze ez sem adja könnyen magát... és görcsösen ragaszkodni kell a fantáziánkhoz, mert azt viszont pusztítja a felsőoktatási képzés. - de ez most mellékes.

Lényeg: a "jaj! csak a 2-em legyen meg!!!" vagy a "nekem a ketes is jó, csak görbüljön" hozzállás nem közgazdászt teremtő erő.
A "csak az 5-re hajtok!" a megfelelő.
Mert kérdem én: Ha nekem nem jön össze az 5, akkor mi van? Arrow 4, 3 legrosszab esetben 2. Ha 1, akkor valami fatális tanulási hibát, figyelmetlenséget követtem el.
De, ha a hallgatóság körében elterjedt első verzió (határ a 2-es) nem jön össze, akkor mi van? ... Hopp, puff-lustajegy! Arrow plusz egy év: VK vagy görgetett vizsga. Látunk ilyet nap mint nap.

Na, én se vagyok tanulógép. SŐŐŐŐŐT! Pedig rámférne egy kis ráhajtás.
De ha valamire rászánok 3,5-4 évet az életemből, akkor az 1.) férjen is bele; 2.) annyit tegyek a magamévá, amennyit csak lehet! (Haszonmaximalizálás, hatálhaszon-költség elv, ... ismerjük, nem kell felvágnom, magunk között vagyunk).

Aki meg nem erre hajt, az ne csodálkozzon, hogy balhés lesz a "szakmai" pályakezdése... Mert a hajtósoknak se lesz rózsás.

U.I.: Ezekre mind jó megoldás, válasz és segítség egy jól működő SZAKKOLLÉGIUM - és ez itt a reklám helye! - persze az sem ad semmit ingyen. És ezt épp' Te eudod a legjobban wlaszi, mint a gazdinfó kezelője.
Aki nem rak bele a gépbe, a rendszerbe, az ne csodálkozzon, hogy nem kap semmit, nem jut semmire. De aki betesz, az többszörösen kap vissza; ezt a "Csevej/Szakkollégium?"-ban kitűnően megfogalmaztad.

Most, hogy mindenkinek sikerült megútálnia, befejezem. Csak nehogy ráfázzunk! Én sem szeretem, ha ilyenekben igazam van. De néha nem ártana kicsit kinyitni a szemünket. A paírunk önmagában SEMMIT SEM ÉR! Csak velünk együtt. Ekkor mérettetünk majd csak meg igazán!

Ebben a témában nem tudok többet, sajnálom, hogy infóból is hasonló a helyzet (amint írtad is).
--
Üdv Nektek!
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, és ezt szeretném külön hozzáfűzésként beszúrni:

wlaszi! Azt hiszem ezt nem nagyon szokták, így most pótolnék valamit belőle:

Köszönöm
- talán mondhatom: -
köszönjük
az informatikus-közgazdász hallgatók nevében,
hogy pátyolgatod ezt az egész
www.gazdinfo.hu
rendszert.

Mert ha jól tudom ezért (is) te vagy a felelős,
már ami a karbantartását illeti.
Wink

Persze, ha vannak még mások is:
Nektek is!

(S amilyen ramaty infós szaki vagyok, még középre se tudtam igazítani a szövegt, pedig nagyon-nagyon próbáltam! Még a [CENTER] .. [/CENTER] sem segített, de biztos én vagyok a naív. Crying or Very sad )
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel úgyis kuka a fórum, meg ez a topik, így tovább offolnék én is Smile

Nemtom, én azon a véleményen vagyok, hogy az itt leadott anyagtól függetlenül én gazdinfós akarok lenni, ezért jöttem (nem pedig azért mert lecsúsztam xy szakról/suliról). Az, hogy nekem valamit nem, vagy elavultan oktatnak nemérdekel. Megtanulom magam, csak picit macerásabb. (Najó, nem akarok álszent lenni...megpróbálom).

A 2-es sebészről eszembejut a szilveszteri kabaré... ott egy építészhallgató mondta, "statikai vizsgán kettest kaptam, pedig összedőlt a ház...meg a mellette levő is", ha hallottad, akkor tudod mire gondolok, ha nem, akkor vhol próbáld meg megszerezni, nagyon ott van.

Na de amit mondani akarok: ne becsüld le a ketteseket! Tény, részben most magamat védem, lehet rámsütni, hogy ideológiát gyártok meg ilyenek, de olvasd végig!
Biztos vagy te abban, hogy a jegy minősíti valakinek a tudását és rátermettségét? Hidd el a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Nem egy olyan embert ismerek aki hiába van ott elől a tanulmányokban, egy éles szituációban, vagy akár valami elvontabb esetben (ahol a tankönyv biflázása nem segít) lábtörlőnek sem volna jó egy lenézett, értelmes ketteshez képest.
Sok esetben egy érdemjegy megszerzése olyan mintha dobnál egyet a kockával, a tudásodhoz semmi köze nincs.
Nem akarok nagyon arcoskodni, de volt "szerencsém" találkozni olyan engem vizsgáztatóval, akivel helyet kellett volna cserélnem. Persze az összes ilyen eset azzal végződött, hogy a sértődött "oktató" majdnem buktatott, és csak nagy kegyeskedve méltóztatott azt a kettest megadni. (ööö most, hogy utánaszámolok, 1 esetben nem kötöttek belém).

Mindezzel nem akarom bagatelizálni a karóimat, mert igensok abszolute jogos, meg is érdemeltem. Csak arra akartam rávilágítani, hogy ne fetisizáld az érdemjegyeket, azok már rég elszakadtak a valóságtól.

Haszonmaximalizálás: akkor maximalizálsz ha az ismereteidet maximalizálod, nem pedig az érdemjegyeid átlagát (ahogy írtam fentebb: egyáltalán nem sztochasztikus a kapcsolat).

Nem akarom letörni a lelkesedésedet, kívánom, hogy sikerüljön, de szerinted muszáj szervezetet építeni egy közösséghez, egy szellemhez? Szervezet (és vízfej) nélkül az értelmes emberek nemtudják megtalálni egymást? Perpill gondolkodás nélkül vagy féltucat fősulis szervezetet fel tudok sorolni aminek a működése oly messze van a deklarált célkitűzéstől mint Makó Jeruzsálemtől (és ideális esetben egyik sem hülyeség).
Ez kb olyan mintha meghírdetném most a gazdinfo.hu közösségi klubbot, elnökkel, alelnökkel, jegyzőkkel, stb... Mennyivel menne jobban a dolog?

"persze az sem ad semmit ingyen. És ezt épp' Te eudod a legjobban" hmm, hát perpill az a helyzet, hogy itt biza még az ingyenélők is ingyen kapnak mindent. Ugyanis ekkora méret mellett nem lehet kivitelezni olyan rendszert amiben a "rendes" userek szabad hozzáférése ne sérülne ha korlátozni/perkáltatni akarnám a "leecher" "ingyenélőket". Szóval sajnos nem tudom Sad

Ilyet írtam volna a Szakkoli topikba? Megyek beszedem a piruláimat, mert nem emlékszem rá Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 26 Szerda 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elhatároztam, rövid leszek, de nem sikerült. ahol kivágtam az előbb, ott félreértettél.

wlaszi írta:

Na de amit mondani akarok: ne becsüld le a ketteseket!
...
Biztos vagy te abban, hogy a jegy minősíti valakinek a tudását és rátermettségét? Hidd el a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Nem egy olyan embert ismerek aki hiába van ott elől a tanulmányokban, egy éles szituációban, vagy akár valami elvontabb esetben (ahol a tankönyv biflázása nem segít) lábtörlőnek sem volna jó egy lenézett, értelmes ketteshez képest.


Az ötös értékelhetetlensége, mint használható tárgyi tudás, a szóbelik kiveszésének köszönhető. HK-ra is mindenki fúj miatta. Ezért lett vén, útálatos szipirtyónak kikiáltva. Ezt elhinni persze a legkényelmesebb. S csak kevesen tudják, hogy mennyire kiáll a háttérben a diákok érdekeiért, ha az jogos és szakmai, nem a divatos, "ehhez van jogunk, meg ahhoz"-ról beszélek. Szóval amint egy kitűző hírdeti a "Tesi-tanáriban": A tanár is ember, csak nem tud róla.

Ez tény, már ami a lábtörlőt illeti... a kettesre reflektálva:
nekem is volt kettesem, pl. STATBÓL! Volt, hogy mentem javítani (úgy adódott, hogy még készülni sem tudtam rá, csak annyit, hogy bedoptam a számológépet is...) az is kettes lett. Konklúzió: biztos kettes tudásom van (BÁCSI RÓZSÁNÁL!!!). Ez utóbbi már jelent valamit.

Ami a kettesek tudását illeti: akivel együtt tanultunk: addig nem hagytam békén, míg el nem magyarázta, hogy miért úgy. És a "csak", meg a "mert így kell csinálni" nem válasz! Jah, hogy aztán még ma sem kell magyarázgatni, csak annyit mondjon egy tanár valamilyen tárgybó, hogy csúszóátlag, vagy Lasper-féle árindex és oksi, képben vagyok, sőt, általában még az is tiszta, hogy miért azt vesz? Hát ez az! Sosem magolok... biztos a lustaság teszi, de én 1. megérteni, utána megtanulni akarom, és begyakorolni... ez utóbbi sem gyakori, ugyancsak lustaság. Ez lassúsághoz vezet, ami vizsgán nem a legoptimálisabb. Ja, meg nem veszek "típus példákat".
Abban tehát igazad van: a jegy nem feltétlen minőség, csakugyan a tuti 5-ös titka: magold be az anyagot A-Zig, és mellé a típuspéldákat is. Vizsgán: fogalom, definíciónál: adott fiók ki, gépisen leír! Feladatnál: azonosítsd melyik típus: azt úgy old meg! Ez így tényleg nem tükröz semmit.
DE!
Én a gondolkodásmód beli hibára és különbségre akartam rámutatni!
Ne a 2 legyen a cél! Márpedig az. Akkor ne csodálkozzunk, ha egy tanár emelné a min. követelményt. ... Amit írtál csak engem igazol: a felsőoktatás kiírtja a kreativitást: instant (tankönyvi probléma) instant megoldással. Kérdezni: miért? Tilos! - Én ezt most pénzügyből (II.) szenvedem: sok inlogikus húzás van gyakorlaton. Kell lennie rá logikus magyarázatnak, de annyira már nem megyünk bele: "mert azt már sokan nem tudják/értik" vagy "hát erre én sem jöttem rá" mondja egy GYAKVEZ!!! Ez azért megdöbbentő!

Ami az 5ös "lábtörlőket" illeti - képletesen fogalmazva - igazad van. Erre mondtam: ezek a magolós, típus-feladatos tanuló módszeresek. Jó munkaerő, legalább nem kérdez vissza, csak csinálja, amit betanítasz neki. Sok ilyen van. Erre írtam az "közgazdásszal" történt találkozásomat egy konferencián. De nem egy ellenpélda is akad! Hál' Istennek!
De NÉZZÜNK KÖRBE! A 2-ek szerinted többségében derék, az anyagot jól elsajátító és ALKALMAZNI KÉPES kollégák? Én erősen kétlem. Persze az évfolyamok és tanmemnet előrehaladtával kezdenek kiveszni. Már bocs.

Szóval erre mondtam, hogy kreatívitás. Itt elvileg ESZKÖZÖKET kell megismerni, amit majd használni kell tudni. Jah meg azt is fel kellene tudni ismerni, hogy mikor melyik kell.

wlaszi írta:
Haszonmaximalizálás: akkor maximalizálsz ha az ismereteidet maximalizálod, nem pedig az érdemjegyeid átlagát (ahogy írtam fentebb: egyáltalán nem sztochasztikus a kapcsolat).


Én amikor a haszonmaximalizálást írtam, a tanulmányi évek kihasználását értettem: azaz, ha már elvacakolok valahol 3,5-4 évet az életemből, tegyem érdemessé, és Isten ments' hogy elnyújtsam. (Azaz min. 2-es mindenből, és a min. aláhúzva, kiemelve.)
"Ha kell nem fürdök, csak több ragadjon." Azaz a tanulás és ismeretbővítéstől nem félek, csinálom, mert ha a 5-6-7 év láblógatás és minimum ismeret helyett kétszer annyit vehetek fel csak 4 év alatt, azt hatékonyabb esetnek nevezzük. Nem? Gondolva itt a "tapasztalt hallgatókra", akik igyekeznek minden tárgyat kétszer meghallgatni, hogy "precízeben tudják" az anyagot... De szerintem értem.

Még mielőtt félre értenéd: aki valami miatt csúszik, NEM HÜLYE, lehet, csak így hozta a könyörtelen sors - nem egyet ismerek - ugyanis nekik lett kitalálva a rugalmas rendszer. Kórház miatt én is majdnem buktam ezt a félévemet. De lássuk be a többség lógatja a lábát, ha valaki tud, az ciki, aki kérdez hüly, őrült, vagy tudálékos... stb. Én is kikaptam már mindenből, de rájöttem lepereg!
A színek kikeverésénél is hiába van némi fehér, ha a többség-szín fekete, az SÖTÉTSZŰRKE! Nem "patyolat".
Szóval ha nem haragszol, csak duma a többi.

--
Üdv.
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 00:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HK-val kapcsolatban asszem tévedsz, nem a szóbeli léte miatt "szeretik" az emberek, ezt most nem kívánom kifejteni, négyszemközt bármikor egy sör mellett...

Annak a mondásnak, hogy "a tanult anyag 10%-át sosem használom" nem egy hallgató a forrása, szóval ha bevágod a 100%-ot kevesebb nem leszel, de ha "felesleges" 90%-ra fordított energiáidat a 10%-ra fordítod, akkor lehet, hogy jobb szaki leszel .)
Persze ez most így nagyon sarkított, nem is követendő példaként írom, csak egy kis gondolkodtatónak...

Én nem állítottam, hogy a 2-es minden esetben zseni, csak azt, hogy jegytől független az, hogy értékes vagy sem (és ebben ugye benne van az is, hogy az 5ös sem feltétlen hülye).

Ágit nem tisztem megvédeni, de örülnék ha több ilyen tanár lenne....(persze nála spec még nem vizsgáztam, de az eddigi 1 félévéről meglévő infóim alapján megelőlegezhetem neki a bizalmat..). Félreértés ne essék, nem a fiatalos óravezetése miatt szimpi, hanem pl, hogy énnekem a pdf-ek még megvannak sajtcetliken is amik nélküle idén is sajtcetliként landoltak volna a pü2 csoportnál....

Ahamm, eszközöket...szerinted eszköz az, ha ki tudom számolni kézzel 5 perc alatt azt, ami géppel fél sec alatt? És nem is az idő a lényeg, hanem az, hogy nem a kiszámolás a pláne, hanem a képlet alkalmazása, esetleg a képletek halmozásából kaphatnék valami gyakorlati infót....
Jópár olyan tárgy van amit papír-ceruza helyett egy monitor-klaviatúra párossal illenne tanulni, mert: manapság mindenütt úgy használják, műszaki felsőoktatási intézményben vagyunk, félig informatikusok....ennyit az eszközről.

Van néhány vetület amit nem veszel figyelembe: pl mi van ha valakinek azért rosszak a jegyei, mert mellette dolgozik? Sok ilyen van. Szerintem minden dolgozó ember meg tudja mondani, hogy 1 év meló "egyenértékű" a suliban összesen felvehető tudással....az ilyennek elég a 2-es? igen. kevesebb lesz a tudása? nem.
Értem mit akarsz mondani, azzal egyet is értek, de amit írsz az annyira sarkos, hogy azzal, olyanformában nem tudok azonosulni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 02:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Nem akarom letörni a lelkesedésedet, kívánom, hogy sikerüljön, de szerinted muszáj szervezetet építeni egy közösséghez, egy szellemhez? Szervezet (és vízfej) nélkül az értelmes emberek nemtudják megtalálni egymást? Perpill gondolkodás nélkül vagy féltucat fősulis szervezetet fel tudok sorolni aminek a működése oly messze van a deklarált célkitűzéstől mint Makó Jeruzsálemtől (és ideális esetben egyik sem hülyeség).
Ez kb olyan mintha meghírdetném most a gazdinfo.hu közösségi klubbot, elnökkel, alelnökkel, jegyzőkkel, stb... Mennyivel menne jobban a dolog?


Nos, egy szervezet azért kell (alaphangon), mert valamilyen cél elérésében kell segítenie tagjait, vagy az egésztársadalmat... A szerveződés célja mindig a szervezett, azaz nyomatékos fellépés, és a lobbierő. Mert a törvényekkel kikövezett szabályozott világunkban az egyén sokszor elveszik, vagy csak igazán nagy kűzdelmek árán képes elérni a célját. Mind e közben értékes időt és energiát pazarol rá.

Ez a portál is azért jött létre, hogy a totál ismeretség nélküli elsős is kaphason segítséget, szerezhessen puskákat, és eközben ne tartson fel mást, pl. a puska tulajdonosát. Gyakorlat: Sorbanállás, a legevidensebb pl-m az utóbbi vizsgaidőszakból:
Módszertani. Miután Bácsi R. beírta a jegyeket, másnap Sréternénél csak egy aláírás kellett. kb. 120 érintettből 60-80 tobzódott. Egyenként! mentek be, nyitották ki, tették le, iratták alá, mentek ki, ... Ha mindezt kint összegyűjtik, kinyitva, egy ember bevisz kb. 20-at, fordulonkéni, min. 2*18 ajtó nyitást, köszönést etc-etc-etc megspórolható. Amikor én ott voltam előrementem, közben összegyűjtöttm a jelenlévő szigorlatozó 16-20 társam indexét, az elől álló kollegínát megkérdeztem, hogy nem gond-e neki, ha azokat is beviszi (ekkor érkezett még 5 hasonló társunk indexe) ... kihozta szétdobtuk, mindenki nagyon hálás volt, s az alsóbb évesek, vagy másban érintettek is boldogok voltak, hogy gyorsan elfogyott a sor majd' fele. Készen voltunk 10 perc alatt. Volt aki később mondta, több mint 30p-et sorbaállt. Szerintem nem én vagyok a zseni. Ez sem felvágás akart lenni, csak közvetlen tapasztalatom, hogy a szevezés sokat segíthet.

Persze vigyázni kell a szélnsőséges és túlbonyolított szervezésre. Az se jó.

Nem tudom, de a HÖK halála, hogy nem úgy fest, mintha tisztában lennének a feladataikkal. Amikor éppen a hallgatók érdekeit kellene védeni, semmi... iszonyatosan el vannak foglalva a magasztos öncéljaikkal, és a maguk kis dolgaival, a Főiskolai vezetéssel azok érdekében vívott sokszor minkét fél részéről kicsinyes huzavonákkal, hallani vica-verza, hogy a másik mit mondott, s amitől az ember haja szála égnek áll, de amikor tényleg a hallgatóság széles körét érinti egy probléma, akkor semmi. Ha egy szerencsés pillanatban egy szerencsésen érdekelt tanárnál találóan (a szerencsés szóismétlés lenne) fel nem merül a téma, nincs semmi. Aztán az egészet NEM HÖKÖS HALLGATÓK megszervezték, lebonyolították, átadták, egy része totoálisan elszúrt ügyvitellel (papírmunkával) bekerült a HÖKhöz, és ... és? ... hát azóta nem történik semmi. Mondhatjuk, hogy azért nem, mert rosz volt az ügymenet (hiányzik a fénymásolat és egy átvételi ellenjegyzés), de ez nem az intézők fő hibája, mert a fő hiba, hogy ezt egyetlen hökös sem volt képes elindítani vagy kézbe venni... Itt a hiba, és erre gondolok nem másra.

Ami a SZAKKOLLÉGIUMot illeti, mert asszem' erre gondoltál.
Ez (HÖK-höz hasonlítva) ugyancsak érdekvédelmi szervezet. DE! 1. sorban a tagjainak és a szakmai érdekeire koncentrál. Célja, hogy a Kar és a minket, mint kifutó szak hírnevét öregbítse, szélesítse. Ez most nagyon nyers, és nagyon magasztosnak tűnik, de tisztán érdekek húzódnak meg mögötte. Ezt itt most nem fejteném ki részletesen, de lesz belőle egy slide-sor is.

Alapvetően ennyi:
- TDK-k segítése, (ismertetése, mert ált. nincs róla pontos kép, gondozása, konzulens közvetítés, utógondozás, azaz pályázatfigyelés...)
- lobbizás ennek érdekében, hasonló célokért, és kicsinyesebbekért is...
- pl. könyvtár gyűjtés (szk-oknak szokott lenni, és milyen jó, ha az iskolaiból már kivették előled, de tagkéni innen megkapod... vizsga előtt pár nappal ez nagy kincs.)
- ha van egy hely, vagy akár klubhelység, ahol hasonló érdeklődésűekkel találkozol. Ha itt találsz igazán jó tudásút abbó amiből Te gyengébb vagy és megmagyaráz ott ezt-azt.
- Jobb puskákat kaphatsz, mert eléggé gyászos, de nem mindenki hajlandó beküldeni a saját gyártmányt, sőt, van aki szeretné, ha tudná ő volt, vagy tudom én miért, de nem küldi be. Azt hiszem ez már régi probléma... de ue. jegyzetekkel... az enyém pl. olvashatatlan, kézzelírt. Eszembe nem jutna begépelni... bár tudnék gépírni, vagy olvasni a saját írásomat, scennelésre meg rendszerint teljesen alkalmatlan, de vannak rendszeres kikérőim... nem tudom hogy ez hogy lehetne megoldható...
- ha sikerül kiépülni, pl. számítógéppark (nem kell az összes Kandós, Keletis hallgatóval versengeni a kb. 6 HÖK-beli, vagy a 10 könyvtári gépért, hanem lenne 5 olyan, amellyen csak a 70 szakkolis társaddal osztozol...)
- stb.

A röhely az egészben, hogy a legtöbb esély éppen a nem szakmai szolgáltatások megvalósításával kapcsolatban van.

Persze közösségépítés is kell, meg:

stb.
Ezt azonban, már nem én fogom szervezni, abban már abszolút nem vagyok jó.
De nem álodik nagyot az, aki ezeket elképzeli a szakkolival kapcsolatban. Csak: ODA KELL ÁLLNI, ÉS CSINÁLNI. Mit kell aztán tagként tenni a szk "extra" szolgáltatásaiért? (nem is extrák)
Megírni hallgatói életében, a diplomáig 1etlen 1 TDK-t. Nem évente, nem félévente egyet, ÖSSZESEN CSAK 1-ET!!! Plusz még amit az alapító tagság kialakít, mint alap követelményt.

Na, ezért érdemes elsőnek lenni. A marathoni távot is sokan megteszik, de az első alakítja ki, hogy mi volt a vele versenyzők győztes ideje...
Nálunk az alapítók alakítják ezt ki.

Végezetül egy képzavar:
Ez olyan mint egy zenekar. Nem az a cél, hogy mindenki ugyan azon a hangszeren játsza ugyan azt, hanem hogy mindenki a saját, neki kedves, általaválasztott hangszerrel (témákkal) járuljon hozzá egy teljesebb szép összhangzáshoz. Ez a szakmai diverzifikáció lényege.

Tegyük fel. kötelező félévente egy előadást tartania minden tagnak X, Y, Z, előre közösen kiválasztot témában (nem keverendő össze a TDKval!)
de nem kötelező minden előadás alkalmon ottlanni, csak emlyiken előadja. Azaz minimum 1-en. Egy alkalom Tf. 90 p-es, egy ea. 20p + 10p vita, kérdések, stb az előadással kapcsolatban. Ez 3 ea/alklom. Azaz minden tag 1szeres munkával 3szoros ismeretanyaghoz jut. És mégcsak nem is kellet minden alkalmon ott lennie. Ha Tf. minden szorgalmi héten van egy hasonló alkalom, az kb. 12-14 alklaom, azaz 36-42 előadás, merítés, kitudja hányféle témában. Na ez a lényeg!

Ez persze így szépen és könnyen hangzik, de itt nem tudok erről többet átadni. Én minél több már működő szakkollégiummal találkozom, informálódom, egyre világosabb, hogy ez mennyire sokat tud kihozni a tagokból, teljesen vállalható és teljesíthető feltételek mellett. Ez a közelében sincs egy HÖKös tankörtitkár kötelezettségeinek - feltételezve annak a lelkiismeretes munkavégzését, mely hál' Istennek azért nem példa nélküli.
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 03:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
HK-val kapcsolatban asszem tévedsz, nem a szóbeli léte miatt "szeretik" az emberek, ezt most nem kívánom kifejteni, négyszemközt bármikor egy sör mellett...


A sörös alku áll!!! Sőt fizetem is az első körödet, amolyan "nyelvoldásként". Wink

Amúgy szerintem totál elbeszélünk egymás mellett...
Én éppen azt fejtegetem, hogy a kiírtott kreativitás, a hiányzó szóbelik miatt, valamint a NAGYTÖBBSÉG szinvonala miatt a tanerők már attól is iszonyat boldogok, ha valaki a TK steril instant anyagát vissza adja.

Soraidból arra következtetek, hogy ez neked sincs innyedre, ahogyan én sem helyeslem.

A 2 > 5 tudásértékre én is hoztam példát, hogy én statból a 2-emmel még a vizsga után másfél évvel is képes vagyok annak anyagát (értsd) képleteit használni, alkalmazni, mert tudom, hogy MIÉRT olyan és MIÉRT az a képlet, tehát, hogy MIÉRT az kell az adott, helyen, míg az instant anyagot bemagoló azt ennél, mint típus feladatnál újra bemagolja, ezért neki problémás érthetlen és feleslegesnek tűnő az a rész (is).
Míg nekem ezek egyértelműek, hiszen kézenfekvően és spontán természetességgel jön, hogy azt az eszközt tudom alkalmazni. És ez a lényeg.

Hogy hol itt a kreativitás?
Hát most még éppen ott, hogy sokszor nekem kell a probléma felett gubbasztanom, hogy rájöjjek, a TK instant példája miért a szóbanforgó képletet kívnja alkalmazni. Azaz, amint Te is írtad, magadnak felszeded azt a tudást ami neked kell. Én is, így ... tényleg macerásabb, de most jön a titok: a régi klasszikus, még a tömeges felsőoktatást megelőző időkben a tanárok filozófája még éppen ez volt és ezt is valósították meg. De ma már erre nincs szabad kapacitás, az ismert és általunk is felvetett okok miatt.

Ami a 10%-90%-100%-ot illeti. Én ezt úgy ismerem, ahogy az a BME egyik professzorától elhangzott, mikor éppen az informatika szakosok felvetették, hogy olyan sok anyagot vesznek, és olyan tempóban, hogy amit megtanulnak, annak az anyagnak a vizsga után fél évvel már csak a 10%-át tudják, és úgyfest, nem is kell több a gyakorlatban sem.
Erre az volt a prof válasza: Igen, ezt tudjuk, és ez teljesen természetes. Éppen ezért tanítunk ennyit, hogy az a 10% megmaradhasson és az még önöknek éppen elég legyen.

Szóval ebben is egyetértünk. De amíg te a fenti infósok szemszögét nézed, én a profot is kihallom.

Ami "Ágit" illeti. Ha jól sejtem, Ő a Pügy II. gyak vez. Nos, nekem vele semmi bajom az ég világon nincsen. DE! Asszem egy gyakra járhatunk...
Így tudhatod, hogy ma, izé tegnap, azt kaptam, hogy azért nem megyönk ennyire "mélyre" azaz nem használjuk az amortizációt annak tényleges tulajdonságainak megfelelően, mert ezt a társaság nagyrésze nem érti.
Már bocsesz! De azért, mert valakik 2 félév közgáz, majd szigorlat 1 félév számvitel (alapozó), 1 félév vállalat-gazdaságtan és 1 félév pénzügy(I.) alapozó után még nincsenek tisztában az amortizáció funkciójával és adottságaival, azért miért az én megoldásom, amit az életben is ugyan így használnak a rosz, mikor az eredmény is azonosan fog kijönni?

Én csupán értetlen és magatehetetlen érzetem miatt vagyok a szitura dühös. Én tudom, hogy mi a gondja és akadálya annak, hogy a tanárnő nem tud dolgokat meg, illetve elmagyarázni a gyak-on: a társaság eme nagyobbik és tehetetlenül sodródó tömegének nem érdemes elmagyarázni az anyagott, időben olcsóbb azt mondani, ez így van, így tanuljátok meg, így kell csinálni. Mert ha elmagyarázná, csak néhányunknak esne le a tantusz, akik a megelőző három félév alapozó tantárgyait nem magolandó betühalmaznak tekintették...

Ami a dolgozókat illeti. Én főállású hallgató vagyok, a munkám és hivatásom, a finanszírozó állam felé, hogy minél jobb szakemberré (nem azonos a minél jobb jeggyel végzettel) váljak, azaz képzésem minél rövidebb, azaz terv szerinti legyen, és az ismeretek elsajátítására koncentráljak.

Aki dolgozik, nagyon becsülöm egy részüket, akik azért jönnek tanulni, mert már "ezer éve" ezt csinálják, nem is akár hogyan, de manapság diploma nélkül nem lehet előréb jutni, illetve rendesen elindulni. Ezek a kollégák ugyanis tapasztalataim szerint a tudásuk esetleges hiányainak kiköszörülésére koncentrálnak... stb. hogy a vizsgaidőszakban is dolgoznak, viszont nem a legjobb érdemjegyeket szüli, s ebben sincs hiba. Az alapvető különbség MÉG mindig ott van, hogy ŐK és én sem a 2-esre hajtunk, hanem, hogy minél jobb legyen, lehetőleg 5, és "MI" ezt múljuk max alul. Míg akiket én támadok azok, akik félvállról veszik , mert csak egy papír kell és mért nem adják rögtön a kezükbe, meg hülye aki egy 2-nél jobbat akar, aki el is éri, az meg egy rohadt stréber, és különben is, az a belevaló és vagány, aki a legkevesebbet tanul, és így üti meg IPPEG!!! a kettes szintet. Na, ezt nevezem a csizmánk sarának, ez a visszahúzó erő! A nehezék!

Én az Ő filozófiájukkal vitázom, és engedtessék meg, hogy mindig roszallásomat fejezzem ki ezek a hangok ellen, mert demoralizálóak, és a jobb gondolkodásúakat is visszahúzzák.

De! Éppen ezért a dolgozókat sem vagyok hajlandó felmenteni, pusztán azért, mert dolgozik. Csak azokat, akiket az előbb "felmentettem".
Mert épp az imént említett, "nehezék" az, aki elhúzza tanulmányait, míg végül a szülők is megelégelik, és elvárják: hamár tanulásban nem produkál, legalább némi pénzkeresettel járuljon hozzá a SAJÁT kiadásaihoz. Ezek tehát lassan kidolgozzák magukat a Főiskoláról. Ha szerencséjük van, végül diplomával. Ha pechük, még a szak is megszűnik alattuk.

Ellenpélda, a "felmentettek" közül: Jár egy kismama is velünk, pl. Pénzügy II.-re is. Na, nála lelkiismeretesebb, precízebb és törekvőbb, IGYEKVŐBB hallgató kollégát, a "nemdolgozó" kategóriában is csak gyéren láttam. Ő a pozitív példa... "Persze gyerek mellett, otthon, könnyű"-mondhatná valaki felületesen. Aki ezt mondja, az várja meg, míg lesz neki saját csemet, és rájön mennyire egyszerű "csak" otthon "ülni" és a gyerekkel foglalkozni, s így tanulni... ezt már egy páran azt hiszem tudják nálunk. Igaz wlaszi?
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hallottál te már olyanról, hogy Keleti Napok/Keleti Nap/Kandó-Keleti Szakmai Nap?
Nos ha jól számolom három darabon jelen voltam. Jelenség: mozi/díszterem totál üresen, az első 2 sorban a szervezők + a haverjaik.

Szóval ilyen érdeklődés mellett talán a félévenkénti előadás kissé merésznek tűnik. De nem mondom, hogy rossz ötlet, mert nem az, de kissé naív.
Főleg, ha hozzáveszem azt, hogy legutóbb az előadásokhoz többnyire csak én tudtam hozzászólni...

A 10-90-100%-ot már végzett, dolgozó kollegáktól hallom vissza...szóval nem a hallgatók oldalát figyelem, hanem az abszolut függetlenekét.

A "kellegypapír" kollegákat én sem komálom, de ez van. De igazából nem ez a része zavar, hiszen a múltban is sok olyan volt aki menet közben szerette meg a szakmáját, szóval nem elkötelezettségből jelentkezett az elején.
A probléma az, hogy DOS képernyővel felsülnek, az FTP-zd át felszólításra bambán néznek, bekapcsológombot keresnek, ótvar doksiformázást használnak a kedves leendő kollegáim, akik valószínűleg nálam előbb kapják kézhez a diplomájukat mint félinformatikusok...
Ez problémásabb, mert így indultak a GDF-es álláshírdetések is...

Hogy a gazdinfo.hu miért jött létre, annak egy külön története van, de nem ilyen magasztos mint amit írsz Smile
Nagyon lerövidítve: simán haszonmaximalizálás miatt. Ugyanis a kreditrendszer miatt és az elb****tt iskolai tájékoztatás miatt rájöttünk, hogy együtt kevesebb energiával többet tudunk elérni. Ez az amit kb félévente elszajkózok nektek aktuális dörgedelemként. Persze Ti már (tisztelet a kivételnek) fel sem fogjátok miről vartyogok, hiszen amíg mi szó szerint nulláról hoztuk létre ezt a tudásbázist, addig Ti már csak azt látjátok, hogy van. Némelyetek még fikázni is tudja...A beküldések száma vészesen alacsony.
És nem a letölthető anyagokról beszélek, az csak a bónusz. A fő értéke ennek az oldalnak: az információ. Egy vizsgaidőpont átrakásának híre, vagy az órán kihírdetett ZH témakörök beküldése életet tudnak menteni, de az is kellemes amikor 2x1 óra tömegközlekedéstől ment meg az a hír, hogy elmarad xy óra. Arról nem is beszélve, hogy volt pár olyan eset amikor a diákok még azt is tudták amit nem is mondtak el normálisan, ugyanis a mozaikokat itt össze lehetett rakni. Tény, anyagot készíteni macerás, sok idő, sok energia. De infókat küldözgetni nem. 1 mail max 5 perc (a végpont keresésétől az email elküldéséig) ám erre is képtelenek az új évfolyamok. Létrehoztuk egy malacperselyt, hogy akinek még 5 perce sincs, az 1 napi elkávéautomatázott pénzét belerakhassa, kvázi ha már más nincs így fejezze ki, hogy valamit mégis tett abba amiből őmaga ki is vesz...azt a pár embert aki beletett nem akarom lekicsinyíteni, de gyakorlatilag totál bukás volt a kezdeményezés.
A leszedhető anyagok nem véletlenül vannak fent anonim módon, ugyanis a tanári karból szép számmal vannak látogatóink... Itt minden full anonim, többnyire még előttem is. Egyetlen embert lehet itt seggberúgni, és az én vagyok. Többek között ezért is van drákói moderatúra.

Én készséggel elismerem, hogy kismamaként nem könnyű, de állítottam én ennek az ellenkezőjét?

u.i.: a hökkel kapcsolatosan meg tegnap találtam meg a 2. olyan tvsz módosulást ami több mint gáz. Szóval sajnos baromira nem a kicsinyes szavakonlovaglás bajnokai az érdekvédelmiseink... (kb mindenhol csak 3 szó változott, de bőven mást jelent az adott szabály).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 29 Szombat 00:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Hallottál te már olyanról, hogy Keleti Napok/Keleti Nap/Kandó-Keleti Szakmai Nap?
Nos ha jól számolom három darabon jelen voltam. Jelenség: mozi/díszterem totál üresen, az első 2 sorban a szervezők + a haverjaik.

Szóval ilyen érdeklődés mellett talán a félévenkénti előadás kissé merésznek tűnik. De nem mondom, hogy rossz ötlet, mert nem az, de kissé naív.
Főleg, ha hozzáveszem azt, hogy legutóbb az előadásokhoz többnyire csak én tudtam hozzászólni...


Na, éppen ez az! Azok a rendezvények olyan céllal jönnek létre, hogy a nagy köznek adjanak valami pluszt, a tömegnek! Nos, a nagy hiányzó felismerés, - és én is itt mentem neki a falnak a Szakkoli marketingjével, - hogy SENKI SEM SZERET TÖMEG LENNI, CSAK EGYÉN! Nos épp' ez az!
A szakkoli lelkes, közel egy, vagy a felé tartó legalább hasonló szemléletű hallgatók közössége. Itt mindenki önmagában és önmagáért fontos.
Nem azért ad elő a leendő TDK témájában, mert baromira meg akarja osztani azt a "tömeggel", meg mert Ő a nagyonokos, - ahogy ezt sokszor rólam is igen tévesen hoszik - hanem mert ezzel is gyakorolhatja a nyílvános megszólalást, bizonytja, hogy folyamatosan foglalkozik a témájával, plusz ez is egy rászorító erő arra, hogy készüljön erre folyamatosan...
Aki meg meg akarja hallgatni, az ezt azért teszi, azontúl, hogy iszonyúan elszánt a szakmai látóköre bővítésére (ez rajam kívül nem hajt senkit, legalábbis nem ennyire, erre nem is építek, annyira én sem vagyok naiv/optimista) de ezzel tanulhat a másik hibáiból, az előadás technikát, amit oktatni, tanulni is kívánunk, a témaismeretet, tematizálást, érvrendszert... ez kicsit amolyan szofista szemlélet, (ha jól vonom a párhuzamot) de manapság végképp értékké és hasznossá válik...
Valamint gondoljunk bele: tiszta sor: én felkészülök 1 anyagból, és még kettő másik is. Mindannyian előadjuk, a gyakorlás, beszámolás OK, de! megismerek másik két témát is, amiről vitázhatunk, filozófálhatunk, óváhagyhatjuk...stb. Erre Lám Szilvia tanárnő, vagy Horváth tanárúr pl. közgázórán SOHA SEM LESZ KÉPES mint tudást átadni, nem mintha nem tudnák, bmely majdani "előadónál" legalább 3, 5, 10-szer jobban, csakhogy amire örülhetnek, ha csak 10 percük is jut, itt 30-30 perc minimum a rendelkezésre áll... Az ismeretek saját tapasztalatok, lefolytatott viták, verejtékes izzadsághoz fog tapadni annál, aki ebben részt vesz.
Ha az illető első évfolyamos, símán szerezhet olyan alapismeretekről olyan összefüggéseket, oly' mélységben, melyre az "alaptanterv" keretében esélytelen.

Ezek a lényegesek.

Amit a közösbe történő betétről mondasz teljesen értem. Ezek azok a kérdések, problémák, amik érthetőek, de ugyanakkor érthetetlenek is.
Tény, és sokaktól panasz: az újabb és újabb hallgatógenerációk (évfolyamok) egyre-egyre passzívabbak.

Kis értekezés: ez érthető. Pszihikailag, - gondolj bele - mennyivel látványosabb és hatásosabb, mikor az én 10 egység tudásomat a 0-hoz adhatom. Eredmény, változás felbecsülhetetlen többlet. Ha 10-hez adhatom (pl. ketten álltunk össze) akkor megduplázhattam.
Ha 100-hoz, még mindig plusz 10%!!!
De amikor látszólag teljeshez egy látszólag észrevehetetlent (arányaiban)? Ki veszi azt észre? Ergó: ki akkor, ha nem? Akkor minek vesződjek. Eredmény: avult, de minimum avuló félben lévő adatbázis.
Már ami az anyagokat tartalmilag illeti.

A hírek megítélésében teljesen igazad van. Ha állandó új friss és bő hírforrást tudnánk biztosítani a hallgatóknak, akkor többen, jobban látogatnák.

Ha nő a látogatottság, nő a böngészgetők, barangolók, a FELFEDEZŐK száma, és ezzel az állandó impulzív motiváció, hogy használja ezeket, sőt! frissítse is azt.

Persze a potyautas magatartás is mindíg jelen lesz, de ez a Te esetedben egy üdvözlendő dolog, mivel a potyautas lopni, hasznosítani szeretne. Innentől nyílvánvaló: idő és látogatás kérdése, hogy böngésző-felfedezővé váljon, majd - ki tudja - hírfeltöltőből, anyagadóvá...
Amit tehát a növekvő hírforgalom tudna generálni.

wlaszi írta:
Ez problémásabb, mert így indultak a GDF-es álláshírdetések is...


Igen! Éppen ez a veszély! Ez ellen tud hosszútávon a szakkoli is némi biztosítékot nyújtani. Persze, mindenki már lassan a falnak megy, hogy én mindig ezzel jövök. Megértem. Sőt! Én is unom. S a szakkollégium sem mindenható! Semmire sem jelenthet megoldást... mármint önmagában nem. Ez egy lehetőség tár, bank. Adhat segítséget, allokálhatja, védheti a segítséget, ill. aki rászorul...

De nem várhatja tőlem senki sem azt, hogy mejd pont én mondjam: "Ebből meg majd úgy sem lesz semmi..."
IGEN IS LESZ!
Meg nem mondhatom, hogy ilyen nehéz lesz, meg olyan, meg hogy ingyen lesz ez meg az, ... nem vagyok és miniszterelnök-jelölt!
ÉS NEM ENGEM KELL VÁLASZTANI!
Az én dolgom, hogy megmutassam a lehetőséget. Mindenkihez, ha kell kissé erőszakosabban, rámenősebben is, de el kell juttatnom az infót, ami alapján eldöntheti: Nehezíti-e ezzel az életét? Szüksége van-e ennek szolgáltatásaira? Ki akarja-e ezeket használni? ...

Nem erőszak a disznótor. - ahogyan mondani szokták.

Mindenkinek csak ennyit kell eldöntenie a szakkolival kapcsolatban:
- Szükségem van erre?
...
- Mikortól lesz erre szükségem?
...
És persze, hogy hogyan tudja azt addigra a szakkolégium által biztosítani a maga számára.

wlaszi írta:
u.i.: a hökkel kapcsolatosan meg tegnap találtam meg a 2. olyan tvsz módosulást ami több mint gáz. Szóval sajnos baromira nem a kicsinyes szavakonlovaglás bajnokai az érdekvédelmiseink... (kb mindenhol csak 3 szó változott, de bőven mást jelent az adott szabály).


Ez eléggé két értelmű, de legalább lehetőség, hogy mindenki úgy értelmezze azt, ahogy az az Ő szája ízének a leginkább megfelel.

Amúgy is rossznéven veszik közüllük némeljek a kritikát... persze rendszerint azok, akiket illetnie kéne... De csak azt sérti a vaj eltűnése, akinek a bödön pereme összekente a feje búbját, miközben béle dugta. Nem? Wink
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
1 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.