Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Adatbázis-kezelés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 20 Hétfő 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tenyleg nincs valtozas! csak ugy kell megirni mintha egy szerzodes lenne.(azaz megbizast adsz magadnak ,hogy irj egy programot...)
leirna valaki azt hogy hogy kell kikapcsolni az oraclenek azt a reszet amit minden inditasnal automatikusan betolt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 20 Hétfő 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Funk írta:
leirna valaki azt hogy hogy kell kikapcsolni az oraclenek azt a reszet amit minden inditasnal automatikusan betolt?


pár hozzászólással korábbról:
wlaszi írta:
no, egy kis tipp:

Megnéztem, és alapjáraton 100MB-t eszik. A default install fogja és alapból berakja automatikusan indulo service-nek. Ergo ha bebootolsz, kapásból betölti az oracle-t, ha akarod használni, ha nem.

ezt a OracleServiceMYORA service csinálja. Nem próbáltam ki, de szerintem, ha kézi indításra rakjátok, majd csináltok egy indítóikont a d:\oracle\ora92\bin\ORACLE.EXE MYORA -ra (illetve ahová telepítetted), akkor megoldható, hogy csakis az orékölözés számára töltsön be ez a böszme dög...

Megoldható windows scripteléssel is, de ahhoz (se) értek, úgyhogy akit érdekel majd kibogarássza magának Smile (persze ha juttok vmire, osszátok meg pls Smile )


A services listát pedig a Start-beállítások-felügyeleti eszközök-szolgáltatások útvonalon éred el.
Kijelölöd a service-t, jobbklikk ->tulajdonságok, és átállítod az indítás típusát.

Persze ezzel nem nyírsz ki mindent, de a többi nem zabál szinte semmit se, ezt az egyet kell kilőni....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 21 Kedd 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintem ezt inkabb ne csinaljatok!mert en atallitottam automatikusrol kezire,megcsinaltam a parancsikont,de kurvara nem akart menni,szoval ujra kellett telepitenem az egeszet! azert koszi a tanacsot:)[/url]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 21 Kedd 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Funk írta:
szerintem ezt inkabb ne csinaljatok!mert en atallitottam automatikusrol kezire,megcsinaltam a parancsikont,de kurvara nem akart menni,szoval ujra kellett telepitenem az egeszet! azert koszi a tanacsot:)[/url]


és mit szólsz, ha aztmondom, hogy én is megcsináltam és működött?

és miért kellett újratelepíteni? nem volt elég visszaálíltani automatikusra? hmm, nekem itt vmi gyanús....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 22 Szerda 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is ezzel kezdtem tavaly, hogy az ÖSSZES Oracle nevű Service-t kézi indításúra állítottam, és csak azon két-három alkalommal indítottam el, amikor a féléves feladattal foglalkoztam. (Nem is kell mindet elindítani, kettő kell csak)
Tökéletesen jó módszer, ha nem megy, vagy emiatt kell újrainstallni, akkor ott más gond van.
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 24 Péntek 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

elhiszem hogy nektek ment! de nekem nem:) és hiába állítottam vissza ,akkor se! lehet hogy másnak is menni fog! én nem próbálom ki mégegyszer az biztos:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gomez0



Csatlakozott: 2005.05.03. Kedd 0:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Kocsma (Teke, Krudy)

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 16 Csütörtök 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy kérdés: a nagy ZH-n mi szokott lenni, hogy szokott kinézni?
Azt is gyakon írjuk?

Köszi
Ciao
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Márc. 16 Csütörtök 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gomez0 írta:
Sziasztok!

Egy kérdés: a nagy ZH-n mi szokott lenni, hogy szokott kinézni?
Azt is gyakon írjuk?

Köszi
Ciao


http://gazdinfo.hu/2/adatbazis_2005_zh_megoldasok_hallgatoi.zip Ebben pl benne van...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 02 Vasárnap 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Valaki aki bentvolt a pénteki (03.31.) előadáson leírná a menetrendet erre,és a jövő hétre.Mert hallottam hogy kavarások vannak,de pontosan még senki nem tudta elmondani hogy mi újság!Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 02 Vasárnap 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ápr. 7 (péntek)=> elmarad e.a és gyak. is
Ápr. 10 (hétfő) => 18.00-21.10 konzultáció /helyszín a 413 labor #hirdetmények-ben/
Ápr. 12 (szerda) => 16.20-21.10 114 terem 1.nagy zh.pótlás
18.00-21.10 113 terem 1. nagy zh.pótlás
/beosztás megintcsak a hirdetményekben/
Ápr. 14 (péntek) => rektori szünet
Ápr. 21 (péntek) => lesz foglalkozás, analitikus fg.-eket (?, mi ez matek?) veszünk

A zh pótlások időtartamát én sem értem, de a két csoport kezdőidőpontja megvan, az a lényeg.

{Érdekesség, hogy az orakulum.com, ahonnan a hirdetményeket tölthetnénk, már egy hete halott!}

UI: csak halott volt, most, vasárnap este, épphogy ezt leirtam, megjavult Smile
Olvassák a gazdinfot?
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 02 Vasárnap 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi szépen!
az az épület non stop nyitva van vagy mi?Smile
ja és a hirdetménybe név szerint lesz benne a beosztás? mert én azt se tudom hogy milyen lett a zhm,és ilyen apróság miatt nem merem levélben zaklatni pista bá-t Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
agent



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 20:20
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Holdbázis

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 21 Vasárnap 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helllo,
szerintetek meddig kell leadni a féléves feladatot, ha ez eddig még nem történt meg? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 21 Vasárnap 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agent írta:
Helllo,
szerintetek meddig kell leadni a féléves feladatot, ha ez eddig még nem történt meg? Rolling Eyes


Ha jól tudom a pótzh -ig, máj. 31.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
spydermanus



Csatlakozott: 2004.09.04. Szombat 13:36
Hozzászólások: 26

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 23 Kedd 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsit elvesztettem a fonalat... Úgy tudtam, hogy elég az aláíráshoz ha az egyik nagy ZH megvan. Az eredmények között viszont ott van, hogy: Aláírás(pótlás) nálam: 1 NZH. Ezek szerint javítani kell? Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mimi



Csatlakozott: 2005.05.25. Szerda 15:10
Hozzászólások: 29

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 23 Kedd 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy mikor van a pótlás adatbázisból?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
5 / 14 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.