Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Végzős feladatok stb. / SZAKMAI GYAKORLAT 2008
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bogi



Csatlakozott: 2006.05.05. Péntek 15:59
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 18 Csütörtök 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként is fizet szakképzési hozzájárulást, így meg kap is cserébe valamit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bogi



Csatlakozott: 2006.05.05. Péntek 15:59
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 18 Csütörtök 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
kiscsillag írta:
Sziasztok!

Valaki le tudná írni nekem hogy miért jó az a cégnek,ha gyakorlati féléves diákot foglalkoztat?
Fontos lenne!

köszönöm!!!


ki ne akarna tartani egy rabszolgát, de most komolyan? Smile

0, vagy jelképes pénzért kapnak cserébe fél évre egy olyan munkaerőt, aki ismeri az ABC-t és képes késsel-villával enni, ami a mai társadalomban máris hihetetlen érték.
Ezenfelül ha esetleg amúgy is szüksége volna munkaerőre, és nem csak a jelenlegi dolgozókon akar könnyíteni, akkor a betanítási idő költségét megspórolja (hiszen a te 0 Ft-os órabéredben szöszölsz, bénázol és nem a 2-3000-esben), arról nem is beszélve, hogy a próbaidőt kitolja 6 hónappal...


A Gazdálkodó szervezet a szakképzési hozzájárulásról és a képzési rendszer fejlesztésének támogatásáról szóló 2001. évi LI. Törvény és a törvény végrehajtásáról szóló 31/2001. (IX.14.) OM rendelet alapján a felsőoktatási intézmény hallgatói számára gyakorlati képzést szervez;

A Felsőoktatási intézmény a Gazdálkodó szervezet szakember utánpótlását segíti.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 18 Csütörtök 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bogi írta:

A Gazdálkodó szervezet a szakképzési hozzájárulásról és a képzési rendszer fejlesztésének támogatásáról szóló 2001. évi LI. Törvény és a törvény végrehajtásáról szóló 31/2001. (IX.14.) OM rendelet alapján a felsőoktatási intézmény hallgatói számára gyakorlati képzést szervez;

A Felsőoktatási intézmény a Gazdálkodó szervezet szakember utánpótlását segíti.


magyarán: ha nem találsz magadnak semmit, de végképp semmit, akkor néhány embert felszív a GTI irodistának.

De amúgy ezt miért nekem címezted?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kgergo



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 22:14
Hozzászólások: 12

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 18 Csütörtök 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az együttműködési megállapodáshoz a suliról adatok (adószám, számlaszám...) honnan lehet megtudni, és először kivel kell aláiratni....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 18 Csütörtök 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kgergo írta:
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy az együttműködési megállapodáshoz a suliról adatok (adószám, számlaszám...) honnan lehet megtudni, és először kivel kell aláiratni....


Pappné azt mondta, hogy először a gyakhely írja alá a papírokat, aztan adjuk le. a főiskola majd valamikor szeptemberben írja alá (ekkor kitöltik a rájuk vonatkozó részeket, így Neked ezekkel nem lesz gondod) és majd ezután kapja meg a cég a saját példányát.

én is tudom, hogy ezt gyakran elég nehéz átverni egy vállalaton, de a jelen ismeretek birtokában a főiskola diktál, a cég meg elfogadja ezeket a feltételeket. ha akarja. ha meg nem akarja, akkor ennyi... Sad
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
naju



Csatlakozott: 2004.01.03. Szombat 23:25
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Föld fölött-fölött...

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 20 Szombat 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a menedzsment tréning az elmúlt években melyik nap, hány órától volt??
És lehet e olyan, hogy valakinek egyszerre van munka- és gyakorlati szerződése egy céggel??
Előre is köszi a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 20 Szombat 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

naju írta:
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a menedzsment tréning az elmúlt években melyik nap, hány órától volt??
És lehet e olyan, hogy valakinek egyszerre van munka- és gyakorlati szerződése egy céggel??
Előre is köszi a segítséget!


mit nem találtam
http://forum.gazdinfo.hu/viewtopic.php?t=119

Menedzsment tréning
05 Hétfő 9:40-12:50 Fábry Györgyné, Ferenczi Éva
06 Hétfő 13:00-16:10 Fábry Györgyné, Ferenczi Éva
07 Hétfő 9:40-12:50 Kiss Mariann, Szepessy Sándor

de ha jól emlékszem, akkor egybe volt tartva, és a félév egyik felében volt az elmélet, a másik felében meg a szimuláció...és arra emlékszem, hogy a kolelgák ott rohadtak még néha délután is, hogy megszüljék az üzleti döntéseiket Smile

A sulinak egy a lényeg, az ő papírját írják alá, az, hogy te mit kötsz a munkáltatóval, az a te dolgod. Legalábbis ha jól emlékszem Pappné szavaira Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 20 Szombat 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

naju írta:

...
És lehet e olyan, hogy valakinek egyszerre van munka- és gyakorlati szerződése egy céggel??
Előre is köszi a segítséget!


Lehet, mi most úgy csináltuk!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lkmano



Csatlakozott: 2006.02.10. Péntek 7:20
Hozzászólások: 7

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 09 Péntek 10:44    Hozzászólás témája: Szakmai gyakorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy kis jogi kérdéssel fordulok hozzátok, aki tudja válaszoljon.

A gyakorlati szerződésben a küvetkező áll:

-hallgatók pénzbeli juttatása,
(maximum a minimálbér 30 %-ának időarányos része)

Ezt nyilván a cég elszámolhatja, de mikor és hogyan?
Be kell ehhez jelenteni a gyakornokot?

Előre is köszi a választ
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Böbi



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 16:46
Hozzászólások: 88

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 27 Csütörtök 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halló valaki!

Azután érdeklődnék, hogy hol kell leadni a gyakféléves szerződés papírjait mert nekem még ezt idáig nem sikerült megoldani és hogy meddig lehet?
Ja és melyik napokon érdemes próbálkozni az adott helyen?

Előrre is köszönöm Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 27 Csütörtök 09:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böbi írta:
Halló valaki!

Azután érdeklődnék, hogy hol kell leadni a gyakféléves szerződés papírjait mert nekem még ezt idáig nem sikerült megoldani és hogy meddig lehet?
Ja és melyik napokon érdemes próbálkozni az adott helyen?

Előrre is köszönöm Rolling Eyes


Pappné még tavasszal azt mondta, hogy augusztus 2. hetéig adjuk le. mivel őt elérni majdnem lehetetlen, ezért a GTI titkárságon tetesd be a fakkjába.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 22 Kedd 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hehe én még mindig nem adtam le, de a tavalyi állapotokat nézve nem lesz gond, remélem Rolling Eyes
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Missygirl



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 23:08
Hozzászólások: 25

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 25 Péntek 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi!

Én lehet hogy marketinges témából irnám a szakdolimat (annak ellenére hogy nem ilyen témában dolgozom). De mivel nincs kedvem mégegy félévet csúszni mert a konzulensem kekeckedik velem ugyhogy feltenném a költői kérdést:
Sarolta vagy Mariann?
Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fodi0405



Csatlakozott: 2004.12.12. Vasárnap 13:33
Hozzászólások: 72

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 29 Kedd 07:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én Sacinál írtam az szakdolimat és jó fej volt velem. Elég volt e-mailen elküldeni neki, nem kellett bemászni és még a bírálómat is felülbírálta, mert nem 5-öst adott. Very Happy Viszont most fog szülni, szal nem sok esélyed van, hogy vállal. Confused

Mariannról annyit, hogy a saját szememmel láttam tavaly, amikor egy közel kétméteres műmenedzser csávó a sírás hatánán jött ki tőle, úgy kidobta a szakdolgozatával együtt.

De úgy tudom, Óbudán is van marketinges tanár, én a helyedben őt keresném meg!

Sok sikert!
_________________
Edit
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 29 Kedd 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fodi0405 írta:

De úgy tudom, Óbudán is van marketinges tanár, én a helyedben őt keresném meg!


A Népszínház utcában...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
12 / 36 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.