Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Végzős feladatok stb. / SZAKMAI GYAKORLAT 2008
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
Pupi írta:
És akkor mi van, ha én saját magam választok témát, nem a kiírtak közül. Ha jól tudom ilyet lehet, igaz?
Na és akkor mi a teendő, ha szerintem senki az iskolai tanárok közül nem ért a témához?
Ekkor, hogy fogom megvédeni, meg ilyesmi?


Egészen egyszerűen az intézetigazgató (ez esetben Dr. Medve) nem hagyja jóvá a témádat.


Tehát akkor ha én az adatnányszatról szeretnék írni szakdolgozat és esetleg belevenném az Adattárház építést is (amit jelzek, hogy szerintem abszolút szakiránynak megfelelő, de szerintem nálunk a suliban nem ért hozzá senki), akkor erre azt fogják mondani, hogy nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
cattish írta:
Pupi írta:
És akkor mi van, ha én saját magam választok témát, nem a kiírtak közül. Ha jól tudom ilyet lehet, igaz?
Na és akkor mi a teendő, ha szerintem senki az iskolai tanárok közül nem ért a témához?
Ekkor, hogy fogom megvédeni, meg ilyesmi?


Egészen egyszerűen az intézetigazgató (ez esetben Dr. Medve) nem hagyja jóvá a témádat.


Tehát akkor ha én az adatnányszatról szeretnék írni szakdolgozat és esetleg belevenném az Adattárház építést is (amit jelzek, hogy szerintem abszolút szakiránynak megfelelő, de szerintem nálunk a suliban nem ért hozzá senki), akkor erre azt fogják mondani, hogy nem?


ez tipikus nik-es téma, onnan kell konzulenst kunyiznod. Holyinka partner az ilyenre, viszont van egy huszasom, hogy Big Pityuhoz fog küldeni (neki van ugyanis egy ilyen tárgya). Ennyi erővel meg bárki a kgk-n is elvállalhatná....
Meg ugye olyan jó, hogy a BMF egy egységes suli, és amikor egy másik karról jön a kérés akkor azt próbálja eltolni magától mint valami leprást.

VAGY, eltolod az arányokat az adatbányászat statisztikai megközelítésének irányába és akkor Bácsi Rózsa.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Pupi írta:
cattish írta:
Pupi írta:
És akkor mi van, ha én saját magam választok témát, nem a kiírtak közül. Ha jól tudom ilyet lehet, igaz?
Na és akkor mi a teendő, ha szerintem senki az iskolai tanárok közül nem ért a témához?
Ekkor, hogy fogom megvédeni, meg ilyesmi?


Egészen egyszerűen az intézetigazgató (ez esetben Dr. Medve) nem hagyja jóvá a témádat.


Tehát akkor ha én az adatnányszatról szeretnék írni szakdolgozat és esetleg belevenném az Adattárház építést is (amit jelzek, hogy szerintem abszolút szakiránynak megfelelő, de szerintem nálunk a suliban nem ért hozzá senki), akkor erre azt fogják mondani, hogy nem?


ez tipikus nik-es téma, onnan kell konzulenst kunyiznod. Holyinka partner az ilyenre, viszont van egy huszasom, hogy Big Pityuhoz fog küldeni (neki van ugyanis egy ilyen tárgya). Ennyi erővel meg bárki a kgk-n is elvállalhatná....
Meg ugye olyan jó, hogy a BMF egy egységes suli, és amikor egy másik karról jön a kérés akkor azt próbálja eltolni magától mint valami leprást.

VAGY, eltolod az arányokat az adatbányászat statisztikai megközelítésének irányába és akkor Bácsi Rózsa.


Én úgy gondoltam, hogy a diploma munka vége felé gazdasági szempontból érdekes példákon keresztül próbálom szemléltetni az alkalmazás hasznosságát.

Szóval akkor van rá esély, hogy ezt elfogadják? Mert ha nem akkor dolgozhatok duplán, mert egyrészt tanulhatom a szakmai gyak helyen előírt kötelezvényket, meg készíthetem a diplomamunkámat, pedig direkt úgy választottam szakmai gyakra helyet, hogy a kettő egybe vágjon. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
Szóval akkor van rá esély, hogy ezt elfogadják? Mert ha nem akkor dolgozhatok duplán, mert egyrészt tanulhatom a szakmai gyak helyen előírt kötelezvényket, meg készíthetem a diplomamunkámat, pedig direkt úgy választottam szakmai gyakra helyet, hogy a kettő egybe vágjon. Sad


szerintem egy próbát mindenképp megér, pláne ha az a tét, hogy különben kétszer annyit dolgozhatsz 3-4 hónapon át. én a helyedben elsőként Holyinkához mennék, aztán majd ő megmondja, hogy szerinte kihez is tartozik ez a téma.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi!
Lehet, hogy Farkas Károly tanár úrral jobban járnál. Ő is ért valamennyire a témához és több esélyt látok rá, hogy elvállalja. Százszor inkább ő, mint BigPityu, nem?
Persze Holyinkánál érdemes próbálkozni legelőször.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
Pupi!
Lehet, hogy Farkas Károly tanár úrral jobban járnál. Ő is ért valamennyire a témához és több esélyt látok rá, hogy elvállalja. Százszor inkább ő, mint BigPityu, nem?
Persze Holyinkánál érdemes próbálkozni legelőször.


ja, Farkast én is kedveltem (főleg, hogy ő legalább jóindulatú volt, néha talán túlságosan is), de szvsz ő inkább a Kasza-féle kategória, vagyis tudja fene, mennyire lehet nála komoly, színvonalas szakdolgozatot írni... márpedig a témaválasztás nekem elég fajsúlyosnak tűnik.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoroval értek egyet én is. A faszi rendes, kedves, mókás...de a Comelius Logo-n, a gyorsolvasáson kívül sokmindenhez nem ért...legalábbis a szakmánkba vágó témákban.

(ez egy 3x újraírt post...így már elég diplomatikus, pedig nagyon másként hangzott az első 2 variáns...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
agent



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 20:20
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Holdbázis

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 05 Kedd 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kicsit más, de mindenképp a végzősökhöz tartozó kérdés:
ugye kell nekünk egy olyan, hogy szabadon választható gazdasági tárgy... erről mit tudtok? Melyiket érdemes felvenni?
_________________
..::A muszáJ az pontos jé::..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 07:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agent írta:
Egy kicsit más, de mindenképp a végzősökhöz tartozó kérdés:
ugye kell nekünk egy olyan, hogy szabadon választható gazdasági tárgy... erről mit tudtok? Melyiket érdemes felvenni?


hangsúlyozottan saját vélemény következik, amit elsősorban a tárgyakat jegyző oktatók alapján formáltam!

költségelemzés - nagyon light-os tárgy, tavaly nagyon könnyen lehetett megajánlott jegyet szerezni. aki már ismeri Kasza tanár urat, az tudja, mire lehet számítani Smile

nemzetközi marketing - Hoffmann tanárnőt én nem kedvelem. amikor tanított (külker, 2005 tavasz), szinte soha nem ért be időben, volt, hogy nem jött (ez hétfő reggel 8kor elég kiábrándító tud lenni, ha meg közvetlenül utána nincs órád, akkor pláne), de a slusszpoén az volt, ahogy a zh-kat javította félév végén. utána vizsgázni/jegyet beiratni még kimehettünk a munkahelyére Budafokra...

üzleti tervezés - egész jól eltalált tárgy, adott esetben még hasznosnak is mondható tudást ad. ha valakinek még nincs diplomamunka-témája, akkor ez erősen ajánlott. Lakyné szvsz az egyik legjobb (mind felkészültségében, mind emberileg és hozzáállásában is) oktató, akivel a főiskolai pályafutásom alatt találkoztam. konzulensnek is ajánlható (de erről mondjon többet Deko kolléga, ha még idetéved Smile )

nemzetközi pénzügyek - magáról a tárgyról nincs sok infom, de Kocsír Ági szintén egy nagyon jóindulatú tanár. korábban számvitelt és pénzügyet is tanított, akik ott megismerték, nem nagyon mondtak (nekem legalábbis) rosszat róla. nem az a Farkas-Kasza kategória, de szerintem ezzel sem lehet komoly gondja senkinek, aki kicsit is lelkiismeretesebben áll a tanuláshoz és az órára járáshoz (ok, tudom, hogy ez utóbbi péntek reggel 8kor kicsit nehéz lehet...)
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Figyelem, utolsó félévesek!

Tavaly egy hülye eljárással leadatták velem a menedzsertréninget, holott megcsinálhattam volna. Ezt idén pótolni akarom. Viszont ha van olyan végzős aki pont miattam nem tudja felvenni a tárgyat az szóljon, és átadom neki a helyemet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Deko



Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 11:14
Hozzászólások: 181

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak emlegetni kellett kedves Aramoro kolléga és már itt is vagyok. Smile

szóval szakdolgozat témának nagyon tudom ajánlani, hogy egy cég Üzleti Tervét csináljátok meg. azért nagyon hálás téma, mert az eddig tanult dolgokat (marketingterv, swot elemzés, pénzügyi számítások) nagyon hatékonyan (értem ez alatt, hogy gyorsan telnek az oldalak, ami nem utolsó szempont egy szakdoga írásakor Smile ) tudjátok alkalmazni.

Az üzleti tervezés tárgyat pedig csak ajánlani tudom. Ha megtanuljátok a felépítését egy üzleti tervnek, akkor már kész is a váza a diplomamunkátoknak. A munkámhoz nagyon hasznos dolgokat tanultam akkor és a számonkérés sem volt egyáltalán vészes. Aki ismeri Pomázi Ildikó tanárnőt az tudja, hogy ha lelkiismeretes, segítőkész, toleráns és kedves konzulensre van szüksége, akkor hozzá kell fordulni. Bármikor!!!, bármiben a rendelkezésemre állt és szerintem nagyon jól tudtunk együtt dolgozni (5-öst kaptam a szakdogára). Mivel órákra járni kellett, így a konzultációkat is el tudtuk intézni az órák előtt vagy után.

Ha bármi kérdésetek van a szakdogával, tanárokkal, államvizsgával, tapasztalatokkal kapcsolatban akkor írjatok ide, vagy privátba.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Deko



Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 11:14
Hozzászólások: 181

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jah és még valami....én Kocsir Ágnes tanárnőnek köszönhetem, hogy meglett a számvitelem, mert a 3. félévben, amikor ő tartotta a gyakorlatokat, mintha megvilágosodtam volna. Jól elmagyarázta, rengeteg feladatot csináltunk.....sajnálom, hogy elüldözték a számvitel oktatásből....találjátok ki kinek köszönhetően....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bogi



Csatlakozott: 2006.05.05. Péntek 15:59
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 11:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem akarok a rosszhír hozója lenni, de nemcsak a számvitel oktatásból üldözték el Ágit, hanem úgy néz ki, hogy az egész főiskolába beleunt.

Szerencséjére, ő megteheti, hogy itt hagyja ezt az őrületet, viszont mi még, ha minden jól megy, én márcsak ebben a félévben, kell hogy itt szenvedjünk. A tárgyfelvétel mondjuk mindig kellő alapot ad és lendületet a félévhez.

Úgy hallottam tegnap a GTI-n, hogy nem lesz Nemzetközi pénzügyek, és nem lesz Kocsír Ágnes sem.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
rcsilla



Csatlakozott: 2005.03.09. Szerda 19:12
Hozzászólások: 69

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 13:29    Hozzászólás témája: Végzős feladatok stb. / SZAKMAI GYAKORLAT 2006 Hozzászólás az előzmény idézésével

Pomázy Ildikó tanárnőnél próbálkoztam szakdolit írni,de kapacitás hiányában már nem tudott vállalni:(.....de aki akar esetleg még próbálkozhat...
Várnai Saroltáról tudtok vmit?E-mail cím...tel? Írtam neki szakdoli ügyben,de nem válaszolt. Ha vki tud róla valamit azt ossza már meg velem plíz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 06 Szerda 13:31    Hozzászólás témája: Re: Végzős feladatok stb. / SZAKMAI GYAKORLAT 2006 Hozzászólás az előzmény idézésével

rcsilla írta:
Pomázy Ildikó tanárnőnél próbálkoztam szakdolit írni,de kapacitás hiányában már nem tudott vállalni:(.....de aki akar esetleg még próbálkozhat...
Várnai Saroltáról tudtok vmit?E-mail cím...tel? Írtam neki szakdoli ügyben,de nem válaszolt. Ha vki tud róla valamit azt ossza már meg velem plíz.


varnai KUCKUC ceu PONTY hu. Továbbá valahol itt a fórumon olvastam, hogy szülni fog.... Ha nagyon nem mész semmire, akkor szólj, valahol van egy telszámom is. .)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
15 / 36 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 34, 35, 36  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.