Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Lapszemle
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 10 Vasárnap 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Campus/Tisztaszoftver program/MSDN AA

Akit érdekel a fenti dolog, az itt olvashat egy elég jó összefoglalást az egészrol.
Nem mondom, hogy rohanni kell a dologért, de mivel a NIK-en van pár tárgyunk, ezért lehetoségünk van pár évre (diploma után is!) csökkenteni a BSA esetleges benyújtandó számláját Meg ki tudja, hogy hogy alakul a rabló-pandur meccs, de ha keményedik a win védelme akkor megkímélhetjük magunkat a frissítés/validáció/újcrack fáradalmaitól.

Persze személyszerint az MS függéssel való szakítás híve vagyok, de a hibrid/duál rendszerek szerintem mindig praktikusak maradnak, hiszen a ló túloldalára se essünk Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 12 Kedd 00:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Campus/Tisztaszoftver program/MSDN AA

Akit érdekel a fenti dolog, az itt olvashat egy elég jó összefoglalást az egészrol.
Nem mondom, hogy rohanni kell a dologért, de mivel a NIK-en van pár tárgyunk, ezért lehetoségünk van pár évre (diploma után is!) csökkenteni a BSA esetleges benyújtandó számláját Meg ki tudja, hogy hogy alakul a rabló-pandur meccs, de ha keményedik a win védelme akkor megkímélhetjük magunkat a frissítés/validáció/újcrack fáradalmaitól.

Persze személyszerint az MS függéssel való szakítás híve vagyok, de a hibrid/duál rendszerek szerintem mindig praktikusak maradnak, hiszen a ló túloldalára se essünk Smile


Errol nem tudnál egy kicsit részletesebben? Engem pl. az érdekelne hogy így akkor trükközés nélkül hozzáférek a windows frissítésekhez, úgy mint régen? Én régóta nem használom, mert régebben nem tetszett hogy látja a windows és jelzi ha nem eredeti a cucc. Meg úgy tudom egy ideje már ráadásul trükközgetni is kell, így praktikusabb volt sztem néha egy új crackeltet tölteni /persze aki nem akar originalt venni Smile /

És nincs ennek hátulütoje? pl. eredeti a win, de beazonositható, mert ugye igy névre szóló lesz ha kitöltöm a reglapot és mi van ha közben sok nem egyértelmuen legális program fut és sok ---egyesek szerint--- "illegális" tevékenység folyik a gépen? (Pl. én támogatom a filecserét, néhányakkal ellentétben) Vélemény?
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 12 Kedd 00:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:

Errol nem tudnál egy kicsit részletesebben? Engem pl. az érdekelne hogy így akkor trükközés nélkül hozzáférek a windows frissítésekhez, úgy mint régen? Én régóta nem használom, mert régebben nem tetszett hogy látja a windows és jelzi ha nem eredeti a cucc. Meg úgy tudom egy ideje már ráadásul trükközgetni is kell, így praktikusabb volt sztem néha egy új crackeltet tölteni /persze aki nem akar originalt venni Smile /

És nincs ennek hátulütoje? pl. eredeti a win, de beazonositható, mert ugye igy névre szóló lesz ha kitöltöm a reglapot és mi van ha közben sok nem egyértelmuen legális program fut és sok ---egyesek szerint--- "illegális" tevékenység folyik a gépen? (Pl. én támogatom a filecserét, néhányakkal ellentétben) Vélemény?


Minek a részlete érdekel? Smile
A legális licenc részleteirol belinkeltem az összefoglalást, azt olvasd el. Ha a másik oldal részletei érdekelnek, akkor lesd meg ezt az oldalt. .)

Nos ez jó kérdés, elvileg nem. Mivel Te csupán jogot szerzel a suli mennyiségi (Corporate) licencének használatára, szóval ha jól olvasom, akkor nem egyedi azonosítót kapsz .)
De amúgy a beazonosítások IP alapján mennek, és a Telco-kat kötelezik a név/cím kiadására. Ezellen annyit tudsz tenni, hogy proxyzol...de az meg macerás.

off:
Amúgy kíváncsi volnék, hogy a torrent seedelését miként támadnák meg, mert igazság szerint, Te csak szeleteket uploadolsz, értelmetlen halmazban, nem sokkal jobban rendezve mintha egy egyes és egy nulla megfelelo sorrendjét bíznád a túloldalra...abból meg tudvalevoleg bármit ki lehet rakni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 12 Kedd 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja igy ok, ez a mennyiségi licensz jól hangzik, ez semmivel sem tunik igy már rosszabbnak mint a szabvány "BSAFTPz" winem, az ip-m meg nem érdekel, azt meg tudnám oldani ha akarnám de nem nagyon izgat. Thx

OFF válasz:
Az egy dolog, tolem összelegózhatják a torrentszeleteket, de nagyon szarul védheti magát pl. akit ilyennel elitélnek bíróságon mondjuk. Rengeteg kibúvó van, számtalan ötletem lenne ilyen helyzetben, sztem értelmes emberre ilyet nem lehet ráhúzni, max ha fegyvert nyomnak a homlokához és vallomásra kényszerítik Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 18 Hétfő 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://index.hu/politika/belhirek/?main&292642

Ha Ti is gyujtitek, aláírom.
Szerencsétlen diákoknak ez az egy jó dolog volt, ezt is el akarják venni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 18 Hétfő 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
http://index.hu/politika/belhirek/?main&292642

Ha Ti is gyujtitek, aláírom.
Szerencsétlen diákoknak ez az egy jó dolog volt, ezt is el akarják venni...


úgy ismered a "mieinket" mint akik belenyúlnának ilyenbe? Nézd meg a honlapjukat mi megy rajta...

De köszi a támogatást Smile

(amúgy szerintem meg fog ugrani a lakcímkártya-nyomtatás biznisze...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 18 Hétfő 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:

OFF válasz:
Az egy dolog, tolem összelegózhatják a torrentszeleteket, de nagyon szarul védheti magát pl. akit ilyennel elitélnek bíróságon mondjuk. Rengeteg kibúvó van, számtalan ötletem lenne ilyen helyzetben, sztem értelmes emberre ilyet nem lehet ráhúzni, max ha fegyvert nyomnak a homlokához és vallomásra kényszerítik Smile


http://index.hu/tech/jog/diablo5483/

úgy látszik nem is kell eroltetnie magát az embernek, van kész megoldás Smile
Különösen a cikk vége tetszik, ugyanis ezáltal néhány, a gazdinfóra feltett scannelt lapért se szólhat senki se...pont ahogyan én az már évek óta mondogatom Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 22 Hétfő 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezt a topikot lessétek meg. Nem túl pozitív vélemény a szakról.

Nem tudom, hogy olvassa-e ezt a post szerzoje, de ha igen, akkor csak azt tudom mondani neki, hogy számos dologban igazat beszélsz, de fele ennyi harcossággal talán többet elérhettél volna itt helyben...persze akkor a névtelenség elonyét nem élveznéd.
Továbbá egy higgadtabb, visszafogottabb és sokkal objektívebb hangvétellel véleményem szerint "mélyebbet szúrtál" volna mint ezzel a vagdalkozással...de persze ez szigorúan IMHO.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 22 Hétfő 23:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
ezt a topikot lessétek meg. Nem túl pozitív vélemény a szakról.

Nem tudom, hogy olvassa-e ezt a post szerzoje, de ha igen, akkor csak azt tudom mondani neki, hogy számos dologban igazat beszélsz, de fele ennyi harcossággal talán többet elérhettél volna itt helyben...persze akkor a névtelenség elonyét nem élveznéd.
Továbbá egy higgadtabb, visszafogottabb és sokkal objektívebb hangvétellel véleményem szerint "mélyebbet szúrtál" volna mint ezzel a vagdalkozással...de persze ez szigorúan IMHO.


Hát ez tényleg nem objektív eloadásmód, viszont olyat még így sem sikerült írnia, ami nem igaz, vagy ne lenne kifejezetten jellemzo a sulira. És ez szomorú... Smile

Sztem amúgy az ilyesmi pozitív, példaként ha kinézel 1 filmet ránézel Imdb-re mit írnak eldöntöd veszed-e/töltöd-e, na itt ugyanez csak az iskolaválasztásnál, és ezeket a kommenteket pont az iskola hallgatójelöltjei látják . Foleg hogy az újaknak fizetni is kell, elvileg verseny is lesz elobb-utóbb, én hiszek benne hogy javulhat a helyzet.

Mondjuk mi már +szívtuk Smile

Kívánom ennek az iskolának hogy javuljon +, nyújtson +felelo szolgáltatást és legyünk rá büszkék, vagy menjen csodbe a fenébe és ne is halljunk róla többet, szóval csak hatékonyan... Wink
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 23 Kedd 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:

Hát ez tényleg nem objektív eloadásmód, viszont olyat még így sem sikerült írnia, ami nem igaz, vagy ne lenne kifejezetten jellemzo a sulira. És ez szomorú... Smile

1: Szivatnak orrba - szájba! Ez csak 2. évben derül ki
Az illeto akkor nem volt túl figyelmes. Még itt az oldalon is le van írva kb tucatszor, hogy vissza fogja sírni mindenki az elso 2 félévet...Amúgy meg a szivatás kb 3 tárgyra korlátozódik.
Az álkreditrendszert szintén többször kifejtettem...igazából itt sem teljesen evidens az 1 év csúszás, csak ha már van mellé valami, persze ezek a dolgok mindig együtt jönnek :/ Amit ír a leginkább a módszertanira igaz..
Amire vágyik az illeto, az egyedül a GDF-en létezik. Jó, lehetne fél évre szukíteni keresztfélévek indításával, meg van néhány agyrém tárgyi elokövetelmény de ne általánosan beszéljünk.
Az akkreditációval kapcsolatban van egy jóhírem: az új bolognai rendszer ezt kiszuri, szóval ez már nyitott kapu. Amiért sír az nem bmf specifikus. Próbálj meg tárgyat elfogadtatni a közgázon, körberöhögnek a bmf-es cuccaiddal.
Az, hogy kinek kell utánajárni az ügyeidnek...hát kérem ez nem középiskola már. Viszont ha azt mondta volna, hogy felháborító, hogy xy pozicióban lévo ember nem tud konkrét, egyértelmu választ adni a kérdésedre, ergo teljesen alkalmatlan a feladata betöltésére, akkor újfent igazat kellene adnom. De nem ezt írta.

A többi kommentelo meg alapból vicces. Pl aki meglepodik, hogy muszaki tárgyai vannak. Bakker én ezért jöttem ide, még keveslem is. Aki vegytiszta közgázt akar, az mit keres itt? Ja, hogy ide vették fel, hát kérem ezesetben ne a kutya csóválja a farkat. Baromira unom, hogy az ilyen kollegák vágják tönkre az értelmesebb tárgyaimat....
A másik meg döntse el, hogy most büfé kar, vagy szopóka? És kikérem magamnak, hogy egy mumájerrel egy kalap alá vegyenek! Razz
Az meg külön jelzésértéku, hogy a suli méretébol von le következtetéseket. Kéremszépen ha jól tudom, a 2. legnagyobb intézmény vagyunk....
et cetera, et cetera.

Mielott valaki félreérti: nem azt mondom, hogy itt minden szuper, sot! Csak azt, hogy a problémákat sebészi pontossággal lojük be, ellenkezo esetben könnyen visszaüthet, másrészt azt, hogy a meccseket a hazai pályán kellene játszani, nem pedig egy 3. félnél, reménykedve abban, hogy majd ennek hatására idejön és jól elporolja az "ellenfeleinket". Ha már felfogja valaki, hogy az összetartás miatt nem tud dulore jutni, akkor miért nem jön rá arra, hogy esetleg neki is össze kellene fogni?
Tudom, az már macera, meg kényelmetlen...és nem annyira biztonságos mint ülni a seggén, esetleg írkálni egy fórumba. SZVSZ
eddy85 írta:

Sztem amúgy az ilyesmi pozitív, példaként ha kinézel 1 filmet ránézel Imdb-re mit írnak eldöntöd veszed-e/töltöd-e, na itt ugyanez csak az iskolaválasztásnál, és ezeket a kommenteket pont az iskola hallgatójelöltjei látják . Foleg hogy az újaknak fizetni is kell, elvileg verseny is lesz elobb-utóbb, én hiszek benne hogy javulhat a helyzet.

Egyetértek, én is bízom benne. Én csak azt mondom, hogy nem egy fikázós, besértodött komment alapján kell eldönteni, hogy megnézed-e. Láttam én már sok ott lehúzott, amúgy jó filmet .)
A KT-s részarány növekedése szerintem nem jelent semmit. Egyrészt azért mert eddig is tettek a KT-sok fejére (lásd juttatások/ösztöndíjak...), másrészt azért mert akkora a verseny, hogy minden suli az alapot kéri, szóval túl nagy verseny nincs...

Szerintem változni a helyzet akkor fog, ha majd tudatosul a vezetokben, hogy a termék a hallgató, és szar termékkel nem lehet a piacon megmaradni. Jelenleg sokszor éreztem már úgy, hogy hallgató azért van, hogy munkával lássa el az oktatót...ennek kellene változnia.
eddy85 írta:

vagy menjen csodbe a fenébe és ne is halljunk róla többet, szóval csak hatékonyan... Wink

Ezzel tudod csak az a baj, hogy ha bekövetkezne, akkor az itt eltöltött éveidet húzhatod le a slozin, mert a HResek azt sem fogják tudni, hogy mi a bánatot végeztél...szóval csak 1 végkifejlett elfogadható :/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 23 Kedd 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tozsdei spekuláció címu tárgyat indít a BME.

A szívem szakad meg. Foleg, hogy tegnap küldtek nekem egy látványtervet az új épületükrol...azt hiszem ezt nevezik PRnak és marketingnek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csabeeka



Csatlakozott: 2003.12.03. Szerda 17:02
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 25 Csütörtök 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanaz a "KÉSZ" Hulladék mint a miénk csak jóval drágább lesz fenntartani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 25 Csütörtök 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Tozsdei spekuláció címu tárgyat indít a BME.

A szívem szakad meg. Foleg, hogy tegnap küldtek nekem egy látványtervet az új épületükrol...azt hiszem ezt nevezik PRnak és marketingnek.


Hát ezt én is felvenném... Mondjuk elég általánosnak tunik a leírás alapján, vhogy nem hiszem hogy technikaiból +tanítanák a nyugati elemzés teljes eszköztárát és a japán gyertyákat is Smile
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 25 Csütörtök 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:

Hát ezt én is felvenném... Mondjuk elég általánosnak tunik a leírás alapján, vhogy nem hiszem hogy technikaiból +tanítanák a nyugati elemzés teljes eszköztárát és a japán gyertyákat is Smile


Jólvan, a gyertyák csak neked mondanak valamit Smile
Amúgy én csak azt néztem, hogy a laborgépeken van egy komplett kezelofelület, szóval kb minden adott, hogy egy fél éven keresztül tozsdemágusozzanak a hallgatók úgy, hogy kapnak mellé megfelelo elméleti alapot. És ez többnek tunik a semminél! .)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 27 Szombat 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy egészen jó cikk jelent meg az mfor.hu-n a nyugdíjrendszer problémáiról és a az elmúlt évek kormányzati intézkedéseinek hosszútávú hatásairól. különösen ajánlott azoknak, akik a nyugdíjrendszerbol írták vagy tervezik írni a szakdolgozatukat.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
3 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.