Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Számvitel II.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 22, 23, 24  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 13 Szerda 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wiccky írta:
Én a helyedben meglátogatnám a TO-t...


Sikerült még kedden megoldani a problémát szerencsére... De nagyon nehezen, és hiába telefonálgattam és járkálgattam be hozzájuk, senki se csinált semmit...[/quote]

Legalább sikerült a vizsga? Smile remélem Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wiccky



Csatlakozott: 2005.10.09. Vasárnap 23:52
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 14 Csütörtök 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
wiccky írta:
Én a helyedben meglátogatnám a TO-t...


Sikerült még kedden megoldani a problémát szerencsére... De nagyon nehezen, és hiába telefonálgattam és járkálgattam be hozzájuk, senki se csinált semmit...


Legalább sikerült a vizsga? Smile remélem Smile[/quote]



Igen, meglett a 2es!!!!!!!!! El sem hittem! Megint abcd-s volt... És már több mint egy hónapja csak pénzügyet tanultam egyfolytába, mégis azzal szívtam ennyit... Na mind1, a lényeg h ez a félév is végül sikeresen lezárult.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 15 Péntek 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wiccky írta:




Igen, meglett a 2es!!!!!!!!! El sem hittem! Megint abcd-s volt... És már több mint egy hónapja csak pénzügyet tanultam egyfolytába, mégis azzal szívtam ennyit... Na mind1, a lényeg h ez a félév is végül sikeresen lezárult.


Grat neked, nálunk szv2-bol megint kaszálás volt. Kérdezgettem embereket, ki ment át. Kb 10 emberbol kaptam 1 választ, hogy sikerült neki.

20as limit van VK-n abból már tegnap 2kor fullon volt a limit.

Szóval qrva jó ... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wiccky



Csatlakozott: 2005.10.09. Vasárnap 23:52
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
wiccky írta:




Igen, meglett a 2es!!!!!!!!! El sem hittem! Megint abcd-s volt... És már több mint egy hónapja csak pénzügyet tanultam egyfolytába, mégis azzal szívtam ennyit... Na mind1, a lényeg h ez a félév is végül sikeresen lezárult.


Grat neked, nálunk szv2-bol megint kaszálás volt. Kérdezgettem embereket, ki ment át. Kb 10 emberbol kaptam 1 választ, hogy sikerült neki.

20as limit van VK-n abból már tegnap 2kor fullon volt a limit.

Szóval qrva jó ... Rolling Eyes



Sajnálom ,h nem sikerült neked a szv2... Sad Úgy bírom, h minek adnak meg olyan kis limitet, amikor tudják jól, h többen buktak meg??? Na mind1, no komment...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wiccky írta:


Sajnálom ,h nem sikerült neked a szv2... Sad Úgy bírom, h minek adnak meg olyan kis limitet, amikor tudják jól, h többen buktak meg??? Na mind1, no komment...


Azóta már bovítették a limitet, de sokat így se érünk vele ugye Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Curse



Csatlakozott: 2007.01.18. Csütörtök 19:23
Hozzászólások: 119

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem a limitet kéne bovíteni, hanem elgondolkodni, hogy ~120 emberbol hogy a fenébe bukott meg megint 59 ember.

Valaki a HK-s topikban kifejtette, hogy HK azért mégis milyen 'jó' tanár, és ha rendesen tanulsz, akkor átmész nála. Nos igen, ezek szerint nagyjából a fele társaság 'nem tanult' és ezért ugye jól megérdemelten(!)megbukott. Elég sokan vannak, nem? Razz
Már-már elgondolkodtató. Persze, ha figyelembe vesszük, hogy HK tényleg milyen 'jó' tanár Smile, akkor kétségtelen tény marad, hogy 59 laza, trehány, tanulni nem akaró emberke koptatta fél éven át feleslegesen a suli padjait, és egytol egyig mind mind megérdemelte a karót.

Ilyen azt hiszem csak szakmunkásképzoben fordulhat elo (de talán még ott sem), foiskolán nemigen. Úgyhogy aki ezek után azt gondolja, hogy HK 'jó' tanár, az szerintem valahogy másképp élte meg ezt a 3 félévet vele...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, én határozottan másképp éltem meg a 3 félévet vele...
És egyáltalán nem csak a szakmunkásképzokre jellemzo az 50-60%-os bukási arány, hanem a fosulikra is, mivel óriási túlképzés van! Ha belegondolsz, már ~72 ponttal be lehetett kerülni (az én idomben, 2004-ben) egy foiskolára, az pedig nem több, mint 3-as tanulmányi átlag! Kérdem én, normális, hogy egy KÖZEPES tanuló foiskolára, egyetemre járjon?! Normális, hogy a lakosság 60%-a legalább egy foiskolai diplomával rendelkezik?! Mit ér így az egész felsooktatás, egy diploma?!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
okjup



Csatlakozott: 2007.01.30. Kedd 12:13
Hozzászólások: 47

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyet kell értenem Zsuzscsival.... Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OFF
Annyiban érdekes ez a téma, hogy nem mindegy honnan jössz, nem mindegy az, hogy eros gimnázium, vagy egy gyengébb suli. Ezzel nem lehordani akarom a pl. nem-gimnáziumokat, de annó összehasonlítottam nálunk(gimi) kért szóbeli érettségi tételeket és a hosszúságot, a kidolgozottságot más sulikéval és meglepodve tapasztaltam, hogy cirka háromszor hosszabb tételeket kellett megtanuli gimiben.

Ez nem fekete-fehér dolog, ismertem olyan embert, aki kicsit többet lazult a kelleténél középsuliban, erosen közepes tanuló volt, bekerült egy szar fosulira, kiderült nem is olyan hülye, most kint tanul ösztöndíjjal valahol külföldön. És ott van az ellentét, aki végigseggelte a gimit szín ötössel és most szenved, mert igazából már érteni kéne a dolgokat...

ON

A számvitel is olyan, hogy csak foglalkozni kell vele és megy. Most lehet ütni. Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én közgazdasági szakközépiskolából jöttem, ami elég eros iskolának számít Budapesten. Bár a számvitel, statisztika oktatása a béka feneke alatt volt, de közgazdaságtanból eros alapokat kaptunk, és a jegyeink híven tükrözték a tudásunkat. Hozzá kell még tennem, hogy egyetlen érettségizo osztálynak sem volt 4,5 alatt az osztályátlaga! (persze ezek csak számok, de tényleg volt mögötte tartalmi tudás!!!)

A számvitellel meg nem voltak különösebb gondjaim, sokat tanultam, gyakoroltam... még a könyvet sem vettem meg, és mégsem volt egy aláíráspótom, vagy utóvizsgám sem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 20 Szerda 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:
[...]
A számvitellel meg nem voltak különösebb gondjaim, sokat tanultam, gyakoroltam... még a könyvet sem vettem meg, és mégsem volt egy aláíráspótom, vagy utóvizsgám sem.


Csak ismételni tudom magam, de én, aki mindig is informatikusként tanultam a számvitelt (tudtam, hogy a szigorlat után többet nem fogok foglalkozni vele) és ma is informatikusként dolgozom, mégis képes voltam három félévet és egy szigorlatot végigcsinálni.

tény, hogy számvitel 3-nál Kocsír Ági volt a gyakvezeto és az O nézopontja segített egységes egésszé rendszerezni az addig megtanultakat, de nekem nem voltak olyan közgáz alapjaim, mint Neked, így én HK könyvébol tanultam és orrvérzésig gyakoroltam.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Curse



Csatlakozott: 2007.01.18. Csütörtök 19:23
Hozzászólások: 119

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 00:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:
És egyáltalán nem csak a szakmunkásképzokre jellemzo az 50-60%-os bukási arány, hanem a fosulikra is, mivel óriási túlképzés van!


Azt tudom, hogy túlképzés van, nem ez a lényeg. Csak arra akartam rávilágítani, hogy én nem tudom elképzelni azt, hogy ez az 59 ember mind hülye a számvitelhez, és _mind_ azért bukott meg, mert nem tanult eleget. Ilyen mese még az óvodában sincs Smile
Egyértelmu, hogy van köztük olyan, aki elo sem vette a könyvet, nem vitás. Viszont olyanok is vannak itt szép számmal, akik lelkiismeretesen tanultak, és csodák csodájára a szvitelen kívül már majdnem minden tárgyuk megvan, nem buktak meg se marketingbol, se pü-bol, se másból... -> nem hülyék.

Úgyhogy továbbra is tiltakozom a 'jó tanár' jelzo ellen, mert egy tanár akkor jó, ha többségében _nála_ érted meg az anyagot az óráján, nem pedig 9999 óra otthoni tanulás / csalás-hazugság, esetleg sok tízezerbe kerülo magántanár árán. A tandíjat is gondolom azért fizetjük, hogy utána még ugyanannyit kifizessünk olyan tárgyak után, amit a tanár képtelen normálisan leadni, hiszen a fele társaság mindig karót kap.

HK-nál sosem éreztem, hogy 'na most itt megértettem mindent', szemben egyéb más tárgyakkal (és nem a jogra vagy az üzleti komm-ra gondolok Smile ).


Gondolom, hogy AB-bol sem úgy születtél, hogy kívül-belül fújtad a dolgot Smile, ha közgáz suliba jártál, akkor elég valószínu, hogy tananyag szerint ott ilyet nem tanultál. Ha viszont nulla ismerettel beültél SzaboZs órájára, figyeltél, és kicsit tanultál a ZH-k-ra (nem 9999 órát!), akkor máris megvolt akár a megajánlott jegyed is. Aki pedig tényleg meg akarta tanulni, de nem volt érzéke hozzá mert az AB nem az o világa, de azért rendszeresen készült ahogy csak tudott, akkor megkapta a kettest.


Zsuzscsi írta:
A számvitellel meg nem voltak különösebb gondjaim, sokat tanultam, gyakoroltam... még a könyvet sem vettem meg, és mégsem volt egy aláíráspótom, vagy utóvizsgám sem.


Grat Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem azt mondom, hogy hülyék, de valamit biztosan nem jól csinálnak. Ha pedig már a számvitel I-nél kiderül, hogy valami nem megy, vagy nem rendszerezodött az anyag - és egyedül nem képes azt rendszerezni - akkor igenis, szánjon rá 10.000 ft-ot/félév, és menjen el magántanárhoz!
Persze ez is mind abból fakad, hogy nem vagyunk egyformák, van, aki fel tudja venni a fonalat HK-nál (ami elismerem, nem könnyu), de van aki meg meg sem próbálja! Azért ha belegondolok, a 120-160 fobol jó, ha 60 ott ült HK eloadásain...

Azt meg nem éreztem soha, hogy a középiskolában szerzett kokemény közgazdaságtani ismereteimet bárhol máshol tudtam volna kamatoztatni, kivéve Láhm Szilvinél, ahol lazán megírtam minden vizsgát.

Az AB-rol meg annyit, hogy az elso ZH elott komoly korrepetálásra volt szükségem, pedig SzabóZs-hez jártam én is. A végére meg eléggé belejöttem, felvettem a fonalat, sot, még megajánlott jegyet is kaptam... Csak akarat kérdése az egész.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csabeeka



Csatlakozott: 2003.12.03. Szerda 17:02
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Számvitel II-nél figyelembe kell azt is venni, hogy HK úgy veszi hogy a Szv-I
anyagát maradéktalanul tudod. Ha a Szv-II vizsgában eltolsz valami Szv-I tananyagba tartozó dolgot általában arra a dolgozatra már nem kaphatsz 2-est. Ez természetesen nem minden esetben igaz, de volt már olyan akinek szigorlatban volt ilyen minimális hibája (2004-ben), (...megnézhette a dolgozatát...) és írhatta újra a szigorlatot...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És talán nem helyénvaló, hogy a számvitel I-re épül a számvitel II? Na ne szórakoztass....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
14 / 24 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 22, 23, 24  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.