Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Végzős feladatok stb. / SZAKMAI GYAKORLAT 2008
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Nono



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 15:23
Hozzászólások: 384

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 12 Péntek 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú basszus, fogok én tudni szakmai gyakra menni következo félévben?
Ezek a tárgyak lennének még:
ktg-elemzés és kalk,
men. tréning,
külker (ez ugye kötelezo?),
projektmen (szintén köt, ha jól tudom),
üzleti tervezés,
piackutatás.

Ill. azt montátok nekem, hogy 2 szabadon választott gazdasági kell az egész suli ideje alatt. E-ker az gazdaságinak számít ha jól láttam. Tehát akkor piackut és üzleti között elég lenne 1?

S fizetni mikortól kell egy államisnak?
Na, jó sok kérdéssel bombáztam a topicot...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 12 Péntek 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nono írta:
Hú basszus, fogok én tudni szakmai gyakra menni következo félévben?
Ezek a tárgyak lennének még:
ktg-elemzés és kalk,
men. tréning,
külker (ez ugye kötelezo?),
projektmen (szintén köt, ha jól tudom),
üzleti tervezés,
piackutatás.

Ill. azt montátok nekem, hogy 2 szabadon választott gazdasági kell az egész suli ideje alatt. E-ker az gazdaságinak számít ha jól láttam. Tehát akkor piackut és üzleti között elég lenne 1?

S fizetni mikortól kell egy államisnak?
Na, jó sok kérdéssel bombáztam a topicot...


na, utánanéztem pár dolognak.

1. gyakfélévre - a nagykönyv szerint - úgy lehet menni, hogy megvan a 168 kredited a mintatanterv tárgyaiból és nincs olyan tárgyad, amire még épülne más. a listádban szereplo tárgyak összesen 16 kreditet érnek (ktsgelemzés - választhatóként - 3, menitréning 4, külker - kötelezo - 2, projektmen - kötelezo - 2, üzleti tervezés - választható - 3, piackutatás - kötelezo - 2). ezekhez jön még a szakdolgozat a maga 15 kreditjével, vagyis összesen 31 kredited lesz/lenne a következo félévben, vagyis a 168 kredites követelményt teljesíted (feltéve, hogy már csak ezek a tárgyaid hiányoznak)

az elektronikus kereskedelem nem választható tárgy, hanem kötelezo! ugyanígy a piackutatás is kötelezo! a mintatanterv szerinti 6. félév választható gazdasági tárgyai (egészen pontosan a választható gazd-i tárgy III.) általában az Üzleti tervezés, Termelésmenedzsment voltak. ha jól emlékszem, volt, hogy lehetett Nemzetközi marketinget is választani, de nem mindig. a választható gazd-i tárgy IV. volt (alapesetben a 7. félévben) általában a Ktsgelemzés és itt is megjelent a Nemzetközi marketing.

végül a fizetés kérdése: ha jól emlékszem, egyszer azt hallottam, hogy elvileg államilag finanszírozottként az elso 9 félév az, amikor nem kell fizetni, utána ugyanúgy fizetsz, mint az átlag ktsgtérítéses. azért érdemes figyelembe venni, hogy ez az info van vagy másfél-két éves és azóta sok mindent megváltoztattak...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 12 Péntek 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, vegyük sorjában Smile

K&K -> választható -> 3 kredit
mentréning -> kötelezo -> 5 kredit
külker -> kötelezo -> 2 kredit
project -> kötelezo -> 2 kredit
üzleti tervezés -> választható -> 3 kredit
piackutatás -> kötelezo -> 2 kredit

szumma 17 kredit (+ Vállalati esettanumány és Szakdolgozat, amit nem számoltál) = 30 kredit

A mintatantervi teljes képzés 210 kredit, 210-30 = 170. Tehát 168 felett vagy, mehetsz.

Az eker nem választható, kötelezo 3 kredites tárgy! A következo mondatot nem értem teljesen tisztán, azt hiszem ugrottál egy gondolatsort: a piackutatás kötelezo! HA nincs egy darab választható gazdasági tárgyad, akkor a fenti listából a K&K + üzleti tervezés kell, ha már van valami más korábbról (pl szolgáltatásmarketing...), akkor persze elég csak az egyiket megcsinálnod.

Megjegyzem szerintem ez meg ez elég egyértelmu listák...szvsz minél jobban magyarázom annál nagyobb lesz a kavar.

Állambácsi 9 félévet és 231 kreditet fizet neked. Utána meg már magadnak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nono



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 15:23
Hozzászólások: 384

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 12 Péntek 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

168-am meglesz, csak azért gázolok, mert sok tárgyam lesz, ergo sok óra és nap. Így találni munkahelyet meg gáz. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 23 Kedd 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helo!
Ilyen, hogy szakdolgozat címének leadása; szakdolgozat tartalmának leadása, ugyanez angolul... ilyenek mikor vannak? Vannak egyáltalán?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 23 Kedd 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:
Helo!
Ilyen, hogy szakdolgozat címének leadása; szakdolgozat tartalmának leadása, ugyanez angolul... ilyenek mikor vannak? Vannak egyáltalán?


a szakdolgozat címét elvileg már a belso konzulens-felkéro lapon le kellett adni. ettol persze még változhat a cím (sot, volt olyan is, hogy a téma is változott vkinél az oszi félév közben). a tartalma csak toled és a konzulensektol függ, vagyis a végso leadásig úgy változtatod, ahogy akarod (és ahogy a konzulenseid jóváhagyják). az angol címet a leadásnál szokták kérni a GTI titkárságon.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
drowelf



Csatlakozott: 2005.05.14. Szombat 20:35
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 02 Péntek 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szakmai gyakorlati lehetoség


Egy e-kereskedelemmel és e-business-sel foglalkozó Betéti társaság, szakmai gyakorlatost keres a tavaszi félévre távmunkában kötetlen munkaidoben.

A megrendelések után jó munkával jutalékot kaphatsz az E-business clubtól.

Ha az ajánlat felkeltette az érdeklodésedet, akkor az önéletrajzodat küld el
peternagy@e-businessclub.hu e-mail címen.

Nagy György Péter
E-business club
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 08 Csütörtök 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Konzultációra melyik papírt kell vinni, aláíratni?
A "KÍSÉROLAP
szakdolgozat készítéséhez"
kezdetut?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kicsi lindi



Csatlakozott: 2007.05.12. Szombat 23:09
Hozzászólások: 14

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 03 Hétfő 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves mindenki, aki ezt olvassa!
Globális segítséget kérnék, mivel a TO-t már 3szor hívtam, és nem értem el a tanulmányi eloadómat.
Na szóval az volna a kérdésem, hogy ha a köv félévben nem tudok szakmai gyakra menni, mert nem találok magamnak helyet, akkor nem tudok felvenni 15 kreditet sem.
Kell-e vmilyen szankcióra számítanom??
Végigolvastam a TVSZ-t, annyit tudok, hogy 7+2 félévig vagyok államin és ezt a költségtérítésesek között találtam, hogy ha vki 2 féléven keresztül nem teljesít 30 kreditet, azt átsorolhatják költségesbe.
Ez mennyire igaz, ki mit tud errol, kinek van esetleg személyes tapasztalata?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 03 Hétfő 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kicsi lindi írta:
Kedves mindenki, aki ezt olvassa!
Globális segítséget kérnék, mivel a TO-t már 3szor hívtam, és nem értem el a tanulmányi eloadómat.
Na szóval az volna a kérdésem, hogy ha a köv félévben nem tudok szakmai gyakra menni, mert nem találok magamnak helyet, akkor nem tudok felvenni 15 kreditet sem.
Kell-e vmilyen szankcióra számítanom??
Végigolvastam a TVSZ-t, annyit tudok, hogy 7+2 félévig vagyok államin és ezt a költségtérítésesek között találtam, hogy ha vki 2 féléven keresztül nem teljesít 30 kreditet, azt átsorolhatják költségesbe.
Ez mennyire igaz, ki mit tud errol, kinek van esetleg személyes tapasztalata?


_nincs_15_kredites_szabály!!! Anno hagyományosban volt (anno 2000.-ben), már nincs, csak a folyosói pletykában. Annyi van, hogy buksz fél évet.

12§/4 - 7+2 féléved van államin, utána KT-be kerülsz, ami nem egy örömhír, de ha nekem azt mondanák, hogy ~80 rongyot tegyek le és megvan végre a diplomám...csak azt kérdezném merre van a pénztár Smile

A 30 kredites megjegyzésedet nem tudom értelmezni, a szabályzatban rákerestem és nincs rá találat...amivel keverheted, az az, hogy az elso 3 aktív félévedben össze kell kaparni 40 kreditet...de ezen szerintem már túl vagy Smile
...huppla, megvan mirol beszélsz: 13§/4. ...erre meg csak azt akarom mondani, hogy lásd a címsort. Röviden: ez a BSc-sekre vonatkozik, téged nem érint.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kicsi lindi



Csatlakozott: 2007.05.12. Szombat 23:09
Hozzászólások: 14

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 03 Hétfő 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsika, nem a TVSZ-ben, hanem a JUTTÉR-ben olvastam ezt.
akkor idézném:
"Ha a felsooktatási intézményben államilag támogatott képzésben tanulmányokat folytató hallgatóról a tanév végén a felsooktatási intézmény megállapítja, hogy az utolsó két olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben eloírt kreditmennyiség ötven százalékát, tanulmányait a következo tanévben csak költségtérítéses képzésben folytathatja. E bekezdésben foglalt feltételek alapján az átsorolással érintett államilag támogatott képzésben részt vevo hallgatók száma a tanévben a felsooktatási intézmény államilag támogatott képzésben részt vevo hallgatóinak tizenöt százalékáig terjed."
Akkor ezt most hogyan értelmezitek??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 03 Hétfő 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, ez a TVSZ 13§/4 párja a JUTTÉRben. Ez a BSc-re vonatkozik, legalábbis szerintem, de paragrafusilag nemtudom most alátámasztani.

De ha idén megvan a 15 kredited, akkor tuti nem kell aggódnod, mert úgy szól a szabály, hogy az uccsó 2 félévben...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csabeeka



Csatlakozott: 2003.12.03. Szerda 17:02
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 03 Hétfő 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen a szabály csak a bsc-re vonatkozik
Minket krediteseket nem érint! De az átbukás esélye mindenkinek adott...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.a.



Csatlakozott: 2006.11.25. Szombat 19:47
Hozzászólások: 36

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 03 Hétfő 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az igazolást a szakmai gyakorlat teljesítésérol mikor kell leadni?
Az együttmuködési megállapodáson dec 14-ig van írva az idoszak, elore meg senki sem fogja aláírni.

Légyszi mondjatok egy határidot, ha tudtok.

Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pantomines



Csatlakozott: 2006.02.25. Szombat 10:15
Hozzászólások: 128

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 05 Szerda 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ugye azt jól gondolom, hogy ha a vállalati esettanulmányom egyes, akkor bekerül a neptunba egy egyes, ha viszont annál jobb akkor egyelore nem kerül be semmi.??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
24 / 36 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.