Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Controlling
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 18 Kedd 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

agent írta:
Sziattok!

Meg tudná egy jó memóriájú emberke mondani nekem, hogy mikor is írjuk azt a bizonyos ZH-t?


én úgy tudom, hogy május 3-án, szerdán. mondjuk az még erősen kérdéses, hogy pontosan hogyan is lesz, hiszen akkor csak az L1-es kurzusnak van órája (meg az L3-nak, de oda elvileg senki nem jár...) persze az is igaz, hogy az L1 gyakorlatain meg szinte mindig 30+ ember van Smile
ettől függetlenül én javasolnám a tanár ilyen kérdésekkel való zaklatását Wink ja igen. ha sikerül valami konkrétumot megtudni, pls küldjétek be hírnek vagy postoljátok be ide.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 18 Kedd 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bár lehetett hallani olyanokat, hogy a tavaszi szünet után lesz némi változás a páros-páratlan hetekben, de Lakyné tanárnő szerint 04.19-én (azaz ezen a héten szerdán) az L1-es kurzusnak lesz gyakorlata 14:40-től.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 18 Kedd 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Május 3-án lesz a zh???

Akkor nem ártana lehet elkezdeni tanulni, mert az anyag az nem kevés, de így, hogy azt sem tudom, hogy most mit kell tanulni és mit nem hát ez így érdekes lesz. Lehet, hogy nem is a Lakyné-t kéne keresni ez ügyben, hanem a Francsovics tanárnőt. Ami még érdekes, hogy szerintem a számonkérendő anyagnak kb. még az 1/3-át sem vettük át se elméletből se gyakorlatból...Asszem lesz ebből a tárgyból rendesen bukás ha nem lesznek korrektek a tanárok. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 18 Kedd 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
Május 3-án lesz a zh???


én ezt hallottam, azért szerdán aki megy gyakorlatra, kérdezzen rá még 1x, a biztonság kedvéért. egyébként kicsit de május 3 után már csak két hét lesz hátra a szorgalmi időszakból...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 20 Csütörtök 08:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Múlt heti gyakorlaton azt beszéltük Lakyné Ildikóval, hogy akinek múlt héten volt gyakorlata, ők május 10-én írnak, akiknek tegnap volt, azok egy héttel később!
Szó sem volt május 3.-áról!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
agent



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 20:20
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Holdbázis

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 20 Csütörtök 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó lenne tudni valamit, közben én is megtaláltam a papírfecnit, amire azt írtam május 3 ZH, szóóóóval???
szerintetek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 20 Csütörtök 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idi írta:
Sziasztok!
Múlt heti gyakorlaton azt beszéltük Lakyné Ildikóval, hogy akinek múlt héten volt gyakorlata, ők május 10-én írnak, akiknek tegnap volt, azok egy héttel később!
Szó sem volt május 3.-áról!

agent írta:
Jó lenne tudni valamit, közben én is megtaláltam a papírfecnit, amire azt írtam május 3 ZH, szóóóóval???
szerintetek?


közben én is beszéltem valakivel, aki tegnap volt controlling gyakon. az illető kolegina szintén azt az információt adta, hogy Lakyné szerint az L1 kurzus május 3-án ír zh-t. azt hiszem most fogok írni egy e-mailt a tanárnőnek, mielőtt még teljessé válik az időpontok körüli bizonytalanság...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 22 Szombat 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Idi írta:
Sziasztok!
Múlt heti gyakorlaton azt beszéltük Lakyné Ildikóval, hogy akinek múlt héten volt gyakorlata, ők május 10-én írnak, akiknek tegnap volt, azok egy héttel később!
Szó sem volt május 3.-áról!

agent írta:
Jó lenne tudni valamit, közben én is megtaláltam a papírfecnit, amire azt írtam május 3 ZH, szóóóóval???
szerintetek?


közben én is beszéltem valakivel, aki tegnap volt controlling gyakon. az illető kolegina szintén azt az információt adta, hogy Lakyné szerint az L1 kurzus május 3-án ír zh-t. azt hiszem most fogok írni egy e-mailt a tanárnőnek, mielőtt még teljessé válik az időpontok körüli bizonytalanság...


Én ott voltam az e heti gyakon. Ott azt mondta, hogy két hét múlva, vagyis: május 3.
Viszont arra is felhívta a figyelmet, hogy azon a zh-n csak azok lehetnek bent, akiknek neptun szerint is akkor van órájuk. Szóval nem kizárt, hogy lesz egy hét csúszás a csoportok között.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 22 Szombat 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, csak hogy mindenki tisztán láthasson, a tanárnő küldött egy emailt a zh-időpontjairól és egyéb részleteiről. idézem a lényegi részt:

Pomázi Ildikó írta:
[...] Az L1 kurzust felvett hallgatók 05.03-án 14.40-től, az L2 kurzus hallgatói 05.10-én 14.40-től, az L4-esek 05.10-én 16.20-tól írnak zh-t. Mivel a tantárgy félévközi jeggyel zárul, mindenkinek
kötelező megírni a zh-t, mégpedig abban a kurzusban, amit a neptun szerint félév elején felvett. 05.17-én 14.40-től azok írhatnak zh-t, akik a fentebb megadott időpontban nem tudtak eljönni, és erről hétpecsétes valódi orvosi igazolást, bírósági idézést stb. tudnak bemutatni. Remélem, ilyen nem lesz. Pótlásra egyébként 05.24-én 16.00-tól lesz lehetőség iv. jelleggel, de csak annak, aki a szorgalmi időszakban már megírta a zh-t, és elégtelent kapott rá. A zh-ban 3-4 elméleti kérdés lesz azok közül, amiket a Francsovics Anna tanárnő megadott, és 1-2 olyan típusú feladat, amilyet vettünk. [...]

_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hi.

holnap(04.24) akkor most lesz valami controlling ora vagy bármi más?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
na, csak hogy mindenki tisztán láthasson, a tanárnő küldött egy emailt a zh-időpontjairól és egyéb részleteiről. idézem a lényegi részt:

Pomázi Ildikó írta:
[...] Az L1 kurzust felvett hallgatók 05.03-án 14.40-től, az L2 kurzus hallgatói 05.10-én 14.40-től, az L4-esek 05.10-én 16.20-tól írnak zh-t. Mivel a tantárgy félévközi jeggyel zárul, mindenkinek
kötelező megírni a zh-t, mégpedig abban a kurzusban, amit a neptun szerint félév elején felvett. 05.17-én 14.40-től azok írhatnak zh-t, akik a fentebb megadott időpontban nem tudtak eljönni, és erről hétpecsétes valódi orvosi igazolást, bírósági idézést stb. tudnak bemutatni. Remélem, ilyen nem lesz. Pótlásra egyébként 05.24-én 16.00-tól lesz lehetőség iv. jelleggel, de csak annak, aki a szorgalmi időszakban már megírta a zh-t, és elégtelent kapott rá. A zh-ban 3-4 elméleti kérdés lesz azok közül, amiket a Francsovics Anna tanárnő megadott, és 1-2 olyan típusú feladat, amilyet vettünk. [...]


Milyen kérdéseket adott meg a Francsovics tanárnő???

Lemaradtam tán valamiről?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
Milyen kérdéseket adott meg a Francsovics tanárnő???

Lemaradtam tán valamiről?


eddig semmilyet, bár valóban volt olyan ígéret, hogy kapunk összefoglaló kérdéssort. majd ma bemegyek hozzá (ha egyáltalán megtalálom) és megkérdezem, hogy tényleg kapunk-e és ha igen, mikor...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem maradnak a tavaly kiadott kérdések, melyekre a kidolgozott válaszokat is megtalálhatjuk ezen a csodálatos oldalon. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 01 Hétfő 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vajon hány kérdésig kell tudni ? Valakinek valami infója ? Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 01 Hétfő 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

saco írta:
Vajon hány kérdésig kell tudni ? Valakinek valami infója ? Smile


nem teljesen 100%-os az info, de elvileg a következő tételekből fognak kérdezni:

1. A controlling szemléletmód. A controlling feladata és területei. A controlling szervezet kiépítése. A controlling szervezetre ható tényezők, a szervezet beillesztése a vállalati hiearchiába. A controller személyisége
2. A költségek fogalma. A költség és kiadás közötti különbség. A költségek osztályozása. A modern költség és teljesítmény - elszámolás céljai.
3. A kalkuláció fogalma és fajtái (elő-, közbenső- és utókalkuláció). Kalkulációs módszerek (egyszerű osztó, egyenértékszámos osztó, normatív, pótlékoló, gépóra és gazdasági kalkuláció).
4. Az ÁKFN struktúra elemzése. Grafikus ábrája. Gyakorlati alkalmazási lehetőségek. Break-even chart gyakorlati alkalmazása (likviditási pont)
7. A tervezés fogalma és követelményrendszere. Forgalomtervezés. Értékesítési költségvetés.
8. Az operatív tervezés fogalma, fejezetei és folyamata.
9. A stratégiai tervezés fogalma, az eljárás szakaszai. A stratégiai controlling főbb eszközei. Az operatív és stratégiai controlling összehasonlítása.
10. Gazdaságossági számítások. Beruházás gazdaságossági számítások: statikus és dinamikus módszerek.
11. Befektetési döntések. Nettó jelenérték koncepció. Cash flow vagy profit
14. A controlling rendszer kiépítésének magasabb fokozatai. (A 0-bázisú költségtervezés rendszere (ZBB), az általános költségek elemzése (GWA).)

forrásunk szerint olyan kérdés nem lesz, ami előadáson nem került elő.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
4 / 6 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.