Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Vezetői Információs Rendszerek
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 12 Szerda 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
aramoro írta:
Pupi írta:
Itt a tematikát átnézve ez a záró dolgozat mégis miről fog szólni?

Az atomenergia hasznosságáról és fontosságáról? Twisted Evil Twisted Evil


Valamikor (2 vagy 3 hete, előadáson) mondott egy csomó dolgot, hogy milyen kérdések lehetnek a szigorlaton (szvsz kb hasonlokat fog kerdezni a zh-n is)
Most hirtelen nem tudnam felsorolni a témaköröket, de majd előkeresem, amit akkor jegyzeteltem... (egy jutott eszembe, a mutatószámokat mondta.)


Abból is érdekes dolgokat mondott el, mint pl. információ képlete, ilyeneket fog visszakérdezni? Az érdekes lesz.

Viszont a kumiko san méreteit le tudom neki írni. Twisted Evil Twisted Evil


na, feltúrtam a jegyzeteimet, ezeket a témaköröket mondta szigorlatra:

Alapfogalmak (mi a vezetés, az információ, a rendszer, rendszer-fekete doboz, Bertalanffy, tipográfia, stb)
Mutatószámok, mutatószám-rendszerek
SAP
SAS
Cognos
Sybase
Piramis
ChaRM (ehhez erősen javallot a cattish által összeállított anyag, annál jobbat nem fogunk találni Smile )
VIR-rendszerek összehasonlítása
Az Excel és az Access mint VIR-ek
SPSS

ezek között van olyan (pl Piramis), amiről még egy szó sem volt. állítólag majd lesz...

jah, Kumiko-csan hivatkozott paramétereit nem tudom fejből... vajon megbuktat? Wink
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 14 Péntek 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:

na, feltúrtam a jegyzeteimet, ezeket a témaköröket mondta szigorlatra:

Alapfogalmak (mi a vezetés, az információ, a rendszer, rendszer-fekete doboz, Bertalanffy, tipográfia, stb)
Mutatószámok, mutatószám-rendszerek
SAP
SAS
Cognos
Sybase
Piramis
ChaRM (ehhez erősen javallot a cattish által összeállított anyag, annál jobbat nem fogunk találni Smile )
VIR-rendszerek összehasonlítása
Az Excel és az Access mint VIR-ek
SPSS

ezek között van olyan (pl Piramis), amiről még egy szó sem volt. állítólag majd lesz...

jah, Kumiko-csan hivatkozott paramétereit nem tudom fejből... vajon megbuktat? Wink


Na hát azért pl. ezekközül a kérdések közül is van egy kettő, amire fogalmam nincs, hogy mit lehetne írni, mert amit a külsős emberek tartottak előadásokat, hát azt tanuld meg... Evil or Very Mad

Én csak a Sybase-n voltam, dehát ha azt be kéne seggelnem nem lennék túl boldog.

Mindegy majd lesz ahogy lesz, már kb. ezt tudom csak mondani, ezeknek a kérdéseknek a 90%-hoz neki semmi köze, vagy nekünk kellett kidolgozni vagy vendégelőadó volt...szóval érdekes.

Dehát én nem ítélkezni akarok, ki vagyok én ahhoz...Majd felkészülünk ahogy tudunk. Wink

Kumiko méreteit meg tessék seggelni!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Böbi



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 16:46
Hozzászólások: 88

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 19 Szerda 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudja valaki, hogy mikor is van az a bizonyos záró doga?

Most a héten már kerinfo gyak lesz ugye?
E-amilbe kapott valaki visszajelzést a beadandójáról?

Miből fog összetevődni az évvégi jegy? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 19 Szerda 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jo kérdékek nekem is ugyenezek a kérdéseim!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 19 Szerda 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böbi írta:
Tudja valaki, hogy mikor is van az a bizonyos záró doga?

a zh-t egykor úgy mondta, hogy majd az utolsó héten (vagy az utolsó előtti héten, nem emlékszem pontosan) fogjuk írni.

Böbi írta:
Most a héten már kerinfo gyak lesz ugye?

igen, de ugye korábban azt mondta, hogy április 7-én és 21-én kell majd a kiválasztott szerencsétleneknek előadniuk a beadott dolgozatukat. azt már tudjuk, hogy 7-én ebből mennyi valósult meg... most majd kiderül, hogy pénteken a másik fele is ilyen jó lesz-e. (mondjuk nekem jó, én biztosan nem fogok előadni)

Böbi írta:
E-amilbe kapott valaki visszajelzést a beadandójáról?

csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, én nem kaptam semmi visszajelzést.

Böbi írta:
Miből fog összetevődni az évvégi jegy? Rolling Eyes

csak halvány emlékeim vannak, mintha valami olyat hablatyolt volna, hogy a zh (amit az előadások anyagából írunk) lesz a szigorlatra bocsátás feltétele, jegyet pedig a gyakorlaton elért eredményekből (gyk az excel-spss-es jegy és a beadottra kapott jegy) fog szülni nekünk. szvsz ebbe nagyon durván bele fog játszani az ő szubjektivitása, vagyis hogy ki mennyire szimpatikus... Confused
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 21 Péntek 00:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ma beszéltem igentisztelt Farkas urral és azt mondta hogy néz ki hogy a zh az 11én lesz.

akinek meg megvan már a kerinfo azoknak nem kell bejárni rá értelemszerüen nem is kell előadni.
viszont jeleznie kell azokank akik járnak rá hogy mi nem járunk és jegyezze fel...

lehet érthetetlen.... szorrríí fáradt vagyok... alszom is...
csőkutya...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 21 Péntek 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sisqoboy írta:
akinek meg megvan már a kerinfo azoknak nem kell bejárni rá értelemszerüen nem is kell előadni.
viszont jeleznie kell azokank akik járnak rá hogy mi nem járunk és jegyezze fel...

lehet érthetetlen.... szorrríí fáradt vagyok... alszom is...
csőkutya...


akkor tegyük érthetővé Smile
azoknak nem kell gyakorlatra járniuk péntekenként, akik korábban megcsinálták a kerinfót, (mert ugye a mai nappal kezdődően már nem VIR, hanem kerinfó gyakorlatok vannak) viszont eddig jártak VIR gyakorlatra.

egyúttal bejelenteném azt is, hogy a következő két hétben a kerinfó gyakorlatokat a Schmuck Balázs-Szöllősi Sándor kettős egyik tagja fogja tartani (felügyelni), Farkas megfogalmazása szerint ezen két gyakorlat látogatása fakultatív (csak itt zárójelben kérdezem meg, eddig nem az volt? mert én még nem láttam jelenlétit péntek reggel... Twisted Evil )
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tibi



Csatlakozott: 2005.12.15. Csütörtök 20:29
Hozzászólások: 134

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 22 Szombat 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nah most akkor aki kapott pénteken virböl jegyet az most nem a félévi jegy?még irunk zh-t is belöle és a két jegyböl lesz egy?
kerinfobol ugynaez?

nem akarok zh-t irni:(jóidővan csajok egyre kevesebb ruhákban járnak ,piálni kéne,részegnek lenni nem tanulni a picsába Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 22 Szombat 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tibi írta:
nah most akkor aki kapott pénteken virböl jegyet az most nem a félévi jegy?még irunk zh-t is belöle és a két jegyböl lesz egy?
kerinfobol ugynaez?


a jegy, amit pénteken kaptunk, az a VIR félévközi jegy. a zh-t (Farkas dr. szerint) azért írjuk, mert az (lesz) a vizsgára/szigorlatra bocsátás feltétele, vagyis a részvétel (és a min. kettes szint elérése) erősen ajánlott...

a kerinfo más kérdés, bár abból is félévközi jegy van, de szvsz ott sokkal inkább a Holyinka-Farkas-Schmuck-Szöllősi-féle előadásokból összeállított (emlékeim szerint teszt-jellegű) zh eredménye fogja adni a jegyet. persze mivel a tárgyfelelős ott is Farkas, ezért semmi sem biztos, de azért erősen valószínű...

Tibi írta:
nem akarok zh-t irni:(jóidővan csajok egyre kevesebb ruhákban járnak ,piálni kéne,részegnek lenni nem tanulni a picsába Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


abszolút egyetértek Very Happy
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ti mikor kaptatok jegyet? Pénteken? Voltm még VIR gyakorlat? Én legutoljára két hete voltam, mikor is elmaradt, úgy tudtam az volt az utolsó. A jegyeket meg lehet valahol tekinteni, vagy csak az órán gyorsan elhadarta. Remélem nagyon rossz jegy nem született senkinek sem!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idi írta:
Sziasztok!

Ti mikor kaptatok jegyet? Pénteken? Voltm még VIR gyakorlat? Én legutoljára két hete voltam, mikor is elmaradt, úgy tudtam az volt az utolsó. A jegyeket meg lehet valahol tekinteni, vagy csak az órán gyorsan elhadarta. Remélem nagyon rossz jegy nem született senkinek sem!


pénteken, kerinfo gyakorlaton. VIR gyakorlat április 7-én volt utoljára, de Farkas dr. azt mondta, hogy egyszer még mindenki menjen be a VIR gyakorlat jegyéért.

egyébként nem volt gáz (már addig, amíg én láttam), elbeszélgetett az emberekkel és megállapodtak vmilyen jegyben. szokás szerint nem tartott vérengzést, én többnyire négyeseket-ötösöket láttam a listáján.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sisqoboy írta:
ma beszéltem igentisztelt Farkas urral és azt mondta hogy néz ki hogy a zh az 11én lesz.
...


na, csak hogy ne legyen semmi olyan egyértelmű:

ma beszéltem egy nik-es emberrel, aki szerint idén a nik-es végzősöknek is ugyanaddig tart a félév, mint bárki másnak, vagyis május 19. péntekig. ennek pedig egyik következménye, hogy szerintük május 18-án, az utolsó héten írjuk a VIR zh-t. és ezt állítólag Farkas mondta nekik...

természetesen ez még nem hivatalos info, igyekszem írni Farkasnak. remélem időben válaszol...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 07 Vasárnap 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a hírek között már olvasható, hogy a VIR zh-t május 11-én és május 18-án IS meg lehet írni, mindenki egyénileg döntheti el, hogy neki melyik időpont a szimpatikus.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 10 Szerda 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sids írta:
Sziasztok!

A VIR-re VIR1-VIR7 ea.-okat kell tudni, vagy van egyéb infótok???


a korábban kiírt tételek közül az első kettőt (alapfogalmak, mutatószámok-mutatószám rendszerek) kidolgoztam a ppt-k alapján, majd ha hazaérek, kitesszem. kis türelem. a többi tételhez (pl. SAP, SAS, Cognos, Piramis, ChaRM) javasolnám a már elérhető anyagok tanulmányozását)
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tibi



Csatlakozott: 2005.12.15. Csütörtök 20:29
Hozzászólások: 134

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 10 Szerda 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
sids írta:
Sziasztok!

A VIR-re VIR1-VIR7 ea.-okat kell tudni, vagy van egyéb infótok???


a korábban kiírt tételek közül az első kettőt (alapfogalmak, mutatószámok-mutatószám rendszerek) kidolgoztam a ppt-k alapján, majd ha hazaérek, kitesszem. kis türelem. a többi tételhez (pl. SAP, SAS, Cognos, Piramis, ChaRM) javasolnám a már elérhető anyagok tanulmányozását)


ezer hála Peti!! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
5 / 9 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.