Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Szakinformatika szigorlat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dzsinbin



Csatlakozott: 2004.09.22. Szerda 21:23
Hozzászólások: 90

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 05 Vasárnap 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

VIR-bõl nem kellett számolgatni egyáltalán, így ne foglalkozz vele.

A terembe csak a tanárokkal együtt lehetett bemenni, és a bemenetel után szinte rögtön tételt húztunk. Az elsõn így volt, de hogy most....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
CS0ki



Csatlakozott: 2005.01.05. Szerda 0:39
Hozzászólások: 55

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 05 Vasárnap 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak azt nem értem, hogy ha van mondjuk virbõl 16 tétel, és bemegyünk egyszerre huszonvalamennyien, akkor hogy jut tétel mindenkinek?

Egyébként mennyire kell kiöltözni?Smile
_________________
CS0ki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 05 Vasárnap 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CS0ki írta:
ha van mondjuk virbõl 16 tétel, hogy jut tétel mindenkinek?

Egyébként mennyire kell kiöltözni?Smile


VIR tételekre várni kell. Én utolsóként mentem be, és csak IR tételt húztam. Kidolgoztam, nézelõdtem, aztán kibattyogtam VIR-ért is (akkor már volt 5! Smile)

Kiöltözni? Mi a legnagyobb kánikulában vizsgáztunk, lehet, h ezért is nem szóltak. Volt aki nyakkendõ+ing, én farmer+ing, volt élére vasalt nadrág+póló, rövidnadrág+póló... Szóval semmi egység. Ki hogy érezte... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
drfuji



Csatlakozott: 2004.09.28. Kedd 0:21
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Tatabánya

HozzászólásElküldve: 2005 Jún. 05 Vasárnap 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért meg kéne adni a módját, kánikula ide meg oda! Ritkán van szóbeli vizsgánk! Én biztosan kiöltözök: ing, nyakkendõ, hosszú sötét nadrág!

Holnapra egy kalappal mindenkinek! Very Happy
_________________
Fuji


Non scolae, sed vitae discimus!
Egyszer élünk, de akkor nagyon! Élj úgy, hogy soha ne bánj meg semmit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 05 Vasárnap 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezzel a hozzászólással megnyitom a topik 2006 tavaszi szekcióját Smile
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsu



Csatlakozott: 2004.12.31. Péntek 16:05
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 15:28    Hozzászólás témája: Szakinfó szigorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

E témában eddig elég nagy (volt) a hallgatás.
Így, hogy egyre közelebb kerülünk a vizsgaidőszakhoz kezd kicsit kínos lenni számomra, hogy semmit nem tudok a szakinfó szigorlatról....
Ha valaki jobban informált nálam, akkor legyen olyan kedves és ossza meg velünk amit tud!

Köszi,

Zsu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 21:43    Hozzászólás témája: Re: Szakinfó szigorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsu írta:
Sziasztok!

E témában eddig elég nagy (volt) a hallgatás.
Így, hogy egyre közelebb kerülünk a vizsgaidőszakhoz kezd kicsit kínos lenni számomra, hogy semmit nem tudok a szakinfó szigorlatról....
Ha valaki jobban informált nálam, akkor legyen olyan kedves és ossza meg velünk amit tud!

Köszi,

Zsu


Konkrétumokat én sem tudok, amit a tanár eddig mondott a szigorlati tételekről, az alapján kb. ugyanazok a témakörök lesznek, amiket VIR zh-ra is mondott (a VIR topikban fel is soroltam őket).

Egyébként szvsz a tavalyi, kidolgozott tételsor most is használható...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 06 Szombat 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor most a szigorlatra melyik kell? szakinfoszig_2005_vir_tetelek_kidolgozott
+
szakinfoszig_2004_iir_tetelek_kidolgozott ?

vagy másik?
köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 06 Szombat 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez valami vicc?????????????????????

Szigorlati kérdések: Vezet􀀀 i információs rendszerek
Gazdasági informatika szak
1. Definiálja a vezet􀀀 i információs rendszereket ! Magyarázza az információ és a
rendszer fogalmát ! Hány bit információ tárolható egy DVD-n, ez hány gépelt oldal ?
2. Ismertesse a Cognos programcsomagot ! Mutasson be egy háromdimenziós Cognos
diagramot !
3. Ismertesse a Sybase rendszert ! 1 petabájtnyi információ hány mágneslemezre férne
el ?
4. Ismertesse a Piramis VIR rendszert ! Hány bit információt hordoz a kínai ABC egy
bet

je, ha összesen 20 ezer fajtát használnak ?
5. Vesse össze az Ön által ismert VIR rendszereket ! Adja meg az optimális szállítási
mátrixot, ha az egységköltség mátrix:
1 2 3
2 3 1
3 2 2
A feladási tételek 10,20,30, a rendelt mennyiségek 5,25,30 !
6. Ismertessen gazdasági világmodelleket ! Oldja meg az alábbi egyenletrendszert:
x1+2x2+3x3-4x4=1
2x1-3x2+4x3+5x4=0
3x1+4x2-5x3+6x4=-10
x2+8x4=-1
7. Mi a rendszerszemlélet lényege ? Készítsen egy cég termékösszetételér􀀀 l
kördiagramokat Excel, SPSS, Cognos programokkal !
A 30% B 40% C 20% D 10%
8. Elemezze rendszerszemlélettel a hazai e-gazdaságot ! Ábrázolja az alábbi adatok
gyakoriságát a 0..100, 101..200, >200 csoportosításban !
25, 60, 102, 155, 160, 200, 250.
9. Milyen mutatószám rendszereket ismer ? Adja meg a havi részlet nagyságát a
kamatláb függvényében, 10000000 Ft, 3 éves futamid􀀀 , 1,2,3…7 % !
10. VIR és elektronikus kereskedelem viszonya ? Exponenciális trend és az elmúlt 5 év
becsült adatai alapján adjon el􀀀 rejelzést egy képzelt cég jöv􀀀 évi nyereségér􀀀 l !

ez a szakinfo alatt van téletsorként virből...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 06 Szombat 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sisqoboy írta:
akkor most a szigorlatra melyik kell? szakinfoszig_2005_vir_tetelek_kidolgozott
+
szakinfoszig_2004_iir_tetelek_kidolgozott ?

vagy másik?
köszi


a "szakinfoszig_2004_iir_tetelek_kidolgozott" egy az egyben jó lesz idén is Holyinka tételeihez (info.rendszerek és integrált info.rendszerek), viszont a "szakinfoszig_2005_vir_tetelek_kidolgozott" doksiban lévő tételeket át kell majd szabni, mert ahogy én láttam, idén azért részben más tételek lesznek (pl. Cognos nekünk nem volt gyakorlaton...)
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 06 Szombat 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sisqoboy írta:
ez valami vicc?????????????????????

Szigorlati kérdések: Vezet􀀀 i információs rendszerek
Gazdasági informatika szak
[...]
ez a szakinfo alatt van téletsorként virből...


nem kell parázni, ezek a tavalyi tételek... Razz az ideieket a VIR topikban postoltam, ott nézegesd. pl. nekünk idén lesz ChaRM, tavaly ez nem volt (de ehhez van anyagunk is, hála cattishnek Smile )
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 06 Szombat 23:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szigorlat szóbeli lesz amúgy? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 07 Vasárnap 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
A szigorlat szóbeli lesz amúgy? Smile


igen. az ugyan kétséges még, hogy idén is lesznek-e pl. VIR-ből excel/spss-diagrammos feladatok, mert az ilyeneket ugye géppel kéne megoldani...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 07 Vasárnap 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
bbence írta:
A szigorlat szóbeli lesz amúgy? Smile


igen. az ugyan kétséges még, hogy idén is lesznek-e pl. VIR-ből excel/spss-diagrammos feladatok, mert az ilyeneket ugye géppel kéne megoldani...


Miért korábban nem szóbeli volt?

Meg én valami olyasmira is emlékszem, hogy a tanár azt igérte, hogy az uccsó pár előadáson átbeszéljük a szigorlati kérdéseket, meg a megoldásukat. Gondolom akkor ebből sem lesz semmi Question Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 07 Vasárnap 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
aramoro írta:
bbence írta:
A szigorlat szóbeli lesz amúgy? Smile


igen. az ugyan kétséges még, hogy idén is lesznek-e pl. VIR-ből excel/spss-diagrammos feladatok, mert az ilyeneket ugye géppel kéne megoldani...


Miért korábban nem szóbeli volt?


de, korábban is szóbeli volt, de azt nagyon remélem, hogy a tavalyi szigorlati tételek között lévő pl. excel-es feladatot nem papíron akarja megoldatni... mondjuk ezt:

"7. Mi a rendszerszemlélet lényege ? Készítsen egy cég termékösszetételér􀀀 l
kördiagramokat Excel, SPSS, Cognos programokkal !
A 30% B 40% C 20% D 10% "

Pupi írta:
Meg én valami olyasmira is emlékszem, hogy a tanár azt igérte, hogy az uccsó pár előadáson átbeszéljük a szigorlati kérdéseket, meg a megoldásukat. Gondolom akkor ebből sem lesz semmi Question Rolling Eyes


erre csak passzolni tudok. elvileg a héten már tart órát (csütörtöki VIR előadás, a pénteki gyakorlat szvsz megint felejtős), tehát ott elvileg lehet erről (is) szó...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 11 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.