Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Szakinformatika szigorlat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Arpo írta:
Hála égnek..... Very Happy


most komolyan, ennyire nehéz volt? Smile


Hát igy visszanézve... a két 1es tételt húztam Kell ennél nagyobb mák ? Smile)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
aramoro írta:
Arpo írta:
Hála égnek..... Very Happy


most komolyan, ennyire nehéz volt? Smile


Hát igy visszanézve... a két 1es tételt húztam Kell ennél nagyobb mák ? Smile)


jah kérem Smile és Farkas kérdezett is valamit?
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vito



Csatlakozott: 2007.04.17. Kedd 16:29
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a többiek okulására:
-1 ember bukott az egyik felébol (Holyinkánál)
-ha a jegyzet jó (értsd 1.5 oldal, ill. köze van a tárgyhoz) Holyinka kérdezés nélkül 5öst ad
-Farkas mindenképp kérdez, az elején foleg a jegyzetbol, aztán belekóstol az anyagban a kapcsolódó témákba
-Farkas szigorúbban osztályoz
-az átlagot nagyon korrekten állapítják meg, .5-tol felfele kerekítés pl (amirol én tudok legalábbis)...
-puskázás témakör tehetségtol függ meg pofátlanságtól (értsd: nem lehetetlen, persze szigorlaton nem feltétlenül ajánlott)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
noodleey írta:
aramoro írta:
Arpo írta:
Hála égnek..... Very Happy


most komolyan, ennyire nehéz volt? Smile


Hát igy visszanézve... a két 1es tételt húztam Kell ennél nagyobb mák ? Smile)


jah kérem Smile és Farkas kérdezett is valamit?


Igen, belekérdezett sybase-be is meg a legutsó 13as tételbe is Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vito írta:
a többiek okulására:
-1 ember bukott az egyik felébol (Holyinkánál)
-ha a jegyzet jó (értsd 1.5 oldal, ill. köze van a tárgyhoz) Holyinka kérdezés nélkül 5öst ad
-Farkas mindenképp kérdez, az elején foleg a jegyzetbol, aztán belekóstol az anyagban a kapcsolódó témákba
-Farkas szigorúbban osztályoz
-az átlagot nagyon korrekten állapítják meg, .5-tol felfele kerekítés pl (amirol én tudok legalábbis)...
-puskázás témakör tehetségtol függ meg pofátlanságtól (értsd: nem lehetetlen, persze szigorlaton nem feltétlenül ajánlott)


Hát én pont fordítva vettem észre, nálam Farkas volt az enyhébb.

Ha kétesre állsz, akkor pedig lefele kerekítenek... Rolling Eyes

Ja és szerintem ha alapban csak leírod a vázlatot az 3-as. Utána kérdeznek kettot, és ha 1et tudsz 4es, 2-t 5ös.

Ez nem vonatkozik az olyan mákosokra, akik már belopták a vizsgáztatók szívébe magukat
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
vito



Csatlakozott: 2007.04.17. Kedd 16:29
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
vito írta:
a többiek okulására:
-1 ember bukott az egyik felébol (Holyinkánál)
-ha a jegyzet jó (értsd 1.5 oldal, ill. köze van a tárgyhoz) Holyinka kérdezés nélkül 5öst ad
-Farkas mindenképp kérdez, az elején foleg a jegyzetbol, aztán belekóstol az anyagban a kapcsolódó témákba
-Farkas szigorúbban osztályoz
-az átlagot nagyon korrekten állapítják meg, .5-tol felfele kerekítés pl (amirol én tudok legalábbis)...
-puskázás témakör tehetségtol függ meg pofátlanságtól (értsd: nem lehetetlen, persze szigorlaton nem feltétlenül ajánlott)


Hát én pont fordítva vettem észre, nálam Farkas volt az enyhébb.

Ha kétesre állsz, akkor pedig lefele kerekítenek... Rolling Eyes


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, teszek rá én is még egy lapáttal:
Wink

- Puskázni azért nem volt lehetetlen, de azért legyél mértéktartó (ez amúgy is örök igazság)

- Nagyon szubjektív az osztályozás, mint minden szóbeli vizsgán !!! (Mondhatnám úgy is, hogy pofára megy.)

- Örök igazságból sosem elég: Ha nem tudsz valamit (de tényleg totál fingod sincs róla) akkor inkább mondd azt, hogy hát ezt PONT nem tudod, de semmiképpen se ülj ott mint egy kuka, mert az a legrosszabb! Legyél határozott, azt inkább értékeli minden tanár, és akkor legalább segíteni is tud, kérdez mást, vagy legyint és elküld. Ha viszont egy kukkot se lehet kihúzni beloled, akkor o se tud mit tenni.

- Tényleg nem árt, ha teleírod a lapot, akármennyire is mondják, hogy nem kell.

- Figyeljetek oda a tételsor tanulásánál, mert én pl. a 26-os tételt húztam, "Szükségletszámítás példa" címmel, és elég hülyén éreztem magam, mivel emlékezetem szerint a kidolgozott tételsor 25-nél véget ért (ARIS), és ilyen nem volt benne. Persze lövésem nem volt, hogy mi az eredeti kérdéssor, ezért nem reklamáltam, elkezdtem valamit írni. Valójában a kérdés nem tartalmazza a példa feladatot, azt Holyinka kreálta szóbeli közben.

- Mindent egybevetve tényleg nem volt egy eget rengeto ez a vizsga! (sem)

Twisted Evil
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

baffia írta:

- Figyeljetek oda a tételsor tanulásánál, mert én pl. a 26-os tételt húztam, "Szükségletszámítás példa" címmel, és elég hülyén éreztem magam, mivel emlékezetem szerint a kidolgozott tételsor 25-nél véget ért (ARIS), és ilyen nem volt benne. Persze lövésem nem volt, hogy mi az eredeti kérdéssor, ezért nem reklamáltam, elkezdtem valamit írni. Valójában a kérdés nem tartalmazza a példa feladatot, azt Holyinka kreálta szóbeli közben.


Ezen felül volt még hálótervezés is, az szintén nem tétel. Nem kidolgozva nem volt, hanem megadva sem..bár elotte a folyosón már rebesgette valaki, hogy ezt tavaly is megjátszották.
Persze azért ehhez hozzá kell tenni, hogy mindkét feladat IIR zh alapkérdés, szóval (extra embereket leszámítva) nem olyan régi anyag, ráadásul a tételekben benne volt a hozzá tartozó elmélet alap.
Szerintem neked egy komponensfát kellett volna összehoznod, abból meg egy darabjegyzéket. Bár szerintem egy sima sokváltozós egyenletrendszer felírása sokkal átláthatóbb...foleg mert paraszti logikával belátható (najó, a hálótervezésnél a "szintaktikát" azért nem árt tudni), legalábbis én úgy csináltam anno Smile
De ahogy kivettem neked is sikerült kitalálnod
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 10 Csütörtök 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Persze azért ehhez hozzá kell tenni, hogy mindkét feladat IIR zh alapkérdés, szóval (extra embereket leszámítva) nem olyan régi anyag, ráadásul a tételekben benne volt a hozzá tartozó elmélet alap.
Szerintem neked egy komponensfát kellett volna összehoznod, abból meg egy darabjegyzéket. Bár szerintem egy sima sokváltozós egyenletrendszer felírása sokkal átláthatóbb...foleg mert paraszti logikával belátható (najó, a hálótervezésnél a "szintaktikát" azért nem árt tudni), legalábbis én úgy csináltam anno Smile
De ahogy kivettem neked is sikerült kitalálnod

Hát igen, végülis az elméleti részét boven volt idom összevadászni a többi tételbol, de a komponensfát már anno sem tudtam, hogy hogy a pélóba kell végigszámolni, csak józan-pavasz ésszel összeadtam-kivontam-szoroztam. Végül is az eredmény jó lett, és legalább most Holyinka éloben megmuttata, hogy kell számolni.
Csak Nekem, Csak Itt, Csak Most... Twisted Evil

Már ezért megérte!
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Arpo



Csatlakozott: 2007.02.10. Szombat 9:37
Hozzászólások: 196

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szigorlatról...

Amúgy tök poénos volt , hogy Holyinka simán visszarakta a tételeket, tehát IR volt boven, VIR meg épp amennyi , nekem 3-ból sikerült kihúzni az egyes tételt:) Ja és ez Farkas kedvene, tehát ha vki ezt húzza, rizsa rizsa......
Puskázni mértékkel, ha van kis mák nem jön be Schmuk, ha igen...tudjátok, de amúgy sztem jól tudták ok ki sumákolt.....
Jegyekrol annyit ha kétesre állsz lefelé kerekítenek...de korrektek, ha nem tudsz semmit, nem nagyon tudnak mit kezdeni veled....de csak mert nincs kedvük a semmirol beszélgetni.....Kb ennyi....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arpo írta:
Szigorlatról...

Amúgy tök poénos volt , hogy Holyinka simán visszarakta a tételeket, tehát IR volt boven, VIR meg épp amennyi , nekem 3-ból sikerült kihúzni az egyes tételt:) Ja és ez Farkas kedvene, tehát ha vki ezt húzza, rizsa rizsa......
Puskázni mértékkel, ha van kis mák nem jön be Schmuk, ha igen...tudjátok, de amúgy sztem jól tudták ok ki sumákolt.....
Jegyekrol annyit ha kétesre állsz lefelé kerekítenek...de korrektek, ha nem tudsz semmit, nem nagyon tudnak mit kezdeni veled....de csak mert nincs kedvük a semmirol beszélgetni.....Kb ennyi....


Az 1est jól meggyurtem látszódott? VIR:D
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arpo írta:
Szigorlatról...

Amúgy tök poénos volt , hogy Holyinka simán visszarakta a tételeket, tehát IR volt boven, VIR meg épp amennyi , nekem 3-ból sikerült kihúzni az egyes tételt:) Ja és ez Farkas kedvene, tehát ha vki ezt húzza, rizsa rizsa......[...]


én pár évvel ezelott pont ezt húztam. elotte bent voltam majd' minden óráján, így szigorlaton csak megnézte a tételt, elmosolyodott, majd megkérdezte, hogy hát mit is kérdezzen errol a tételrol tolem - aztán bírta a jegyet és közölte, hogy mehetek... Smile
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Csabi



Csatlakozott: 2008.05.13. Kedd 19:49
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 13 Kedd 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!

Nincs meg valakinek a VIR 2008 kidolgozott tételsora?

Elakadtam pár dolognál és nem vagyok benne biztos, hogy elég infót tudtam kinyerni a nik.bmf.hu/Farkas-on lévo anyagokbol.:

2. Rendszer (rendszerelemzés, rendszerjellemzok)
3. Hasonlóság és modell (hasonlósági kritériumok és invariánsok)
9. Üzleti intelligencia
16. Vezetoi információs rendszerekrol általában (célja, jellemzoi, fejlesztési trendek)
17. Kapcsolódó fogalmak: statisztikai mutatószámok, VIR, CRM, DSS, BI, SCM

Csabi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 13 Kedd 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2, 9, 16, 17 ezek mind benne vannak a korábbi évek tételeiben, nézz meg oket, annál többet más se tud összehozni.
Mondjuk az külön mókás, hogy a 17-es tételben rákérdez a 9-esre meg a 16-osra is, de hát ez Farkas Smile

A 3-ast még nem láttam sose :/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
grinny



Csatlakozott: 2007.10.12. Péntek 22:38
Hozzászólások: 25

HozzászólásElküldve: 2008 Máj. 15 Csütörtök 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Eh.. Holyinka ma nem aprózta el a dolgokat..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
10 / 11 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.