Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Adatbázis-kezelés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rudolf írta:
wlaszi írta:
most állok 49%-nál...most már végignyomom csakazértis


Megszállott! Smile


az Smile de javára kell írnom, hogy mi profitálunk ebből (is), különben nem lenne gazdinfo.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Rudolf írta:
wlaszi írta:
most állok 49%-nál...most már végignyomom csakazértis


Megszállott! Smile


az Smile de javára kell írnom, hogy mi profitálunk ebből (is), különben nem lenne gazdinfo.


Így van, én is a szó legpozitívabb értelmében gondoltam Smile

Nade off off! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

no, egy kis tipp:

Megnéztem, és alapjáraton 100MB-t eszik. A default install fogja és alapból berakja automatikusan indulo service-nek. Ergo ha bebootolsz, kapásból betölti az oracle-t, ha akarod használni, ha nem.

ezt a OracleServiceMYORA service csinálja. Nem próbáltam ki, de szerintem, ha kézi indításra rakjátok, majd csináltok egy indítóikont a d:\oracle\ora92\bin\ORACLE.EXE MYORA -ra (illetve ahová telepítetted), akkor megoldható, hogy csakis az orékölözés számára töltsön be ez a böszme dög...

Megoldható windows scripteléssel is, de ahhoz (se) értek, úgyhogy akit érdekel majd kibogarássza magának Smile (persze ha juttok vmire, osszátok meg pls Smile )

Install tippek amik most eszembe jutottak:
Én nem bűvöltem semmit és így csak a Agent Configuration Assistant komponens nem települt...de ki is írta, hogy ez nem túl nagy veszteség, ettől még müxik -> ergo az iso-k jók! és bűvölés nélkül is installálható.
De ha mégsem:
- a telepítés idejére kapcsold le a tűzfalat, mert bizonyos beállítások esetén gond lehet...
- nézd meg a java-t, ha kell frissítsd, mert használja azt is.
- kiírja, hogy hova logolja az installt, ha semmire nem jutsz, keresd ki abból, hogy hol a bibi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szu986



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 9:53
Hozzászólások: 87

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítséég!
Letöltöttem a gazdinforól a CD-ket, de amikor ki akartam őket csomagolni küldött valami csúnya hibaüzit a gép.
Mit csináltam rosszul?
Van annak a piros mondatnak valami jelentősége, hogy a CDket nevezd át iso-ra?
Távirányításért esedezem!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szu986 írta:
Segítséég!
Letöltöttem a gazdinforól a CD-ket, de amikor ki akartam őket csomagolni küldött valami csúnya hibaüzit a gép.
Mit csináltam rosszul?
Van annak a piros mondatnak valami jelentősége, hogy a CDket nevezd át iso-ra?
Távirányításért esedezem!


igen van! nem viccből írtam oda!!!

Azért kell átnevezni, mert ezek iso file-ok, csak a szerveren van egy MIME filter, ami szűri a kéréseket, és mivel az iso-nak nincs jól definiált MIME tulajdonsága (legalábbis a root ezt mondta nekem), ezért muszáj volt átnevezni valami olyanra, amit kienged...
Tehát ez nem zip, csak a szervert vágom át vele... ezek iso file-ok. CD image-ek. Egyszóval még véletlenül se akard kicsomagolni.

- átnevez
- cd-re kiír vagy virtual drive-ba (daemon tools, alcohol 120%...) betol
- installál
- örül Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szu986 írta:

Van annak a piros mondatnak valami jelentősége, hogy a CDket nevezd át iso-ra?


Á, dehogy!


Wlaszi csak unalmában írta oda, és biztos HTML szerkesztést akart gyakorolni, ezért lettek a betűk pirosak...

Azért majd ha már semmi nem jut eszedbe, próbáld meg átnevezni a kiterjesztést, és így kiírni CD-re!
(Néróban pl. a Recorder->Burn image menüpontból.)

(Olyat most nem mondok, hogy be is mountolhatod, ha nem akarsz rá CD-ket pazarolni... )
Twisted Evil
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy másodperccel megelőztél! Cool
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

baffia írta:

Wlaszi csak unalmában írta oda, és biztos HTML szerkesztést akart gyakorolni, ezért lettek a betűk pirosak...


kb...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Böbi



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 16:46
Hozzászólások: 88

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azután érdelkődnék, hogy a negyedik cd-nek amin elvileg vmi kiegészítés féle van annak mekkora jelentősége van. Muszáj hogy meglegyen vagy nélkülözhető a félév során?

A gépen kurvára lelassult mióta felraktam az oraclet 7 perc is eltelik mire a gép teljesen szolgálat kész lesz. Lehet ez ellen tenni valamit?

Van még egy kérdésem: Amit feladtak ugymond hf ként az utolsó 7-es feladat megoldását tudja valaki?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böbi írta:
Azután érdelkődnék, hogy a negyedik cd-nek amin elvileg vmi kiegészítés féle van annak mekkora jelentősége van. Muszáj hogy meglegyen vagy nélkülözhető a félév során?

A gépen kurvára lelassult mióta felraktam az oraclet 7 perc is eltelik mire a gép teljesen szolgálat kész lesz. Lehet ez ellen tenni valamit?


1- az, mint a nevéből is látszik: dokumentációs cd, sok emberről nem hallottam, hogy belefeledkezett volna véletlenül...A telepítéshez nem kell. Valszeg a tanulmányokhoz se. De mint tudjuk a fősuli olyan, hogy a dolgokból annyit tanulsz meg amennyi téged érdekel.. .)

2- a lassulásra mondtam tippet pár hozzászólással korábban: lődd ki a service automatikus indulását...elég ha kézzel indítod, ha éppen használni akarod. (a pontosabb leírásért scrollozz vissza)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rex



Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 20:10
Hozzászólások: 170

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 23:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
no, egy kis tipp:

Megnéztem, és alapjáraton 100MB-t eszik.

Megoldható windows scripteléssel is, de ahhoz (se) értek, úgyhogy akit érdekel majd kibogarássza magának Smile (persze ha juttok vmire, osszátok meg pls Smile )



csak a myora v. vmi hasonló process Smile,
ezenkívül v. 5-6 fut...

Már uninstall is volt nálad? Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, de a többi nem zabál semmit se...a nevükből arra következtetek, hogy azok csak ilyen figyelőscriptek (be van-e töltve...stb), a myora leállításával nyertem azt a 100MB-t, a többi fogyasztása nem számottevő...

mint a huzat úgy lejött
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 16 Csütörtök 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
Hm, érdekes hozzáállás. A féléves feladat nem szabadon választott dolog, és azt hiszem, egy szerver programtól sem várható el, hogy 640k-n elfusson. Persze az tény, hogy sok progit kiadnak manapság úgy, hogy nincs rendesen optimalizálva, de azért gondolom az Oracle-ös fiúk erre gondoltak, lévén egy bazi nagy rendszerről van szó, amit használnak néhányan a világon. Egy Winampot pedig nem lehet egy adatbázisszerverhez hasonlítani. Smile

Még annyi megjegyzés a telepítéshez, hogy emlékeim szerint a default install felrakna egy Apache webszervert is, ez viszont egyrészről felesleges, másfelől akár biztonsági kockázat is lehet egy védtelen gépen. Úgyhogy telepítésnél ezt meg kell próbálni kilőni a listáról...


Ezzel nincs is baj, csak éppen a féléves feladat "nem szabadon választhatóságának"
feltétele van, méghozzá el kellene indulnia a proginak otthoni
gépen, mert senki nem várhatja el hogy ezt iskolai gépteremben dobjuk össze, mert az olyan is lesz
Na jó tudom, Bigpinty elvárja

Na mindegy, ha megmondja hogy indítsam el és menni fog, én többet nem kötözködök
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 19 Vasárnap 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudja valaki honnan lehet féléves feladat leadó papírt+követelményt tölteni?
Logana nem működik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 19 Vasárnap 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
Tudja valaki honnan lehet féléves feladat leadó papírt+követelményt tölteni?
Logana nem működik.


orakulum.com -> ez rádirectel a loganára, és működik.

adatbazis_2004_hallgatoianyagok.zip, ezt keresd ki a letöltéseknél, van benne egy régi követelmény, szvsz nincs változás.

A leadópapírról fogalmam sincs, de mintha a többiek valamilyen "szerződést" emlegettek volna, meg hogy azt nekik kell megírni. De nincs ilíen tárgyam, úgyhogy inkább ne rám hallgass...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
4 / 14 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.