Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Adatbázis-kezelés
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2004 Jún. 16 Szerda 22:22    Hozzászólás témája: Adatbázis-kezelés Hozzászólás az előzmény idézésével

Hahó! Most láttam a friss híreknél, hogy:

"A 22-ei számvitel vizsga fél órával késõbb kezdõdik, mint ahogy az a kiírásban szerepel, hogy az adatbázisból vizsgázók is át tudjanak érni."

Azt ugye belekalkuláltátok, hogy én eddig pl. két adbviusgán voltam és ebbõl kétszer kezdtünk minimum háromnegyed órás késéssel, mert nem volt háló?

Ezt vegyétek figyelembe!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Conte



Csatlakozott: 2004.12.02. Csütörtök 12:02
Hozzászólások: 69

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tud valaki valamit, hogy mikor lesznek a gyakorlatok?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Conte írta:
Sziasztok!

Tud valaki valamit, hogy mikor lesznek a gyakorlatok?


Holnap kiderül. Remélhetõleg. Rolling Eyes Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Conte



Csatlakozott: 2004.12.02. Csütörtök 12:02
Hozzászólások: 69

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 16 Szerda 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Üldögéltem itt és töprengtem azon, hogy mi lesz az adatbázis 2. laborral, arra jutottam, hogy rátok zúdítom a kérdéseimet:

1. A nõ a gyakorlaton azt mondta, hogy a kis házi csak egyszerû SELECT lekérdezésekbõl áll majd, ezek szerint õ az a típus akinek megmutatják, hogy hogy kell összeadni, és jövõ hétre már a Lagrange-transzformációkkal is tud operálni, na hát én nem ilyen vagyok. Egy biztos a gyakorlat anyaga alapján ezt nem lehet megcsinálni. Következésképp arra gondolok, hogy a megoldás kulcsa biztos abban a bizonyos 231-274. oldalig terjedõ részben van elrejtve a könyvben (amit eddig még nem olvastam) VAGY én találtam rá rossz házi feladatra.
Tehát a kérdés:
A 01-Sillabusz_feladattal_.pdf fájl tartalmazza azt a házi feladatot, amit meg kell csinálni?

2. A beadandó "nagy házi" feladakiírását kinyomtatva kitöltve vinni kell.
Kérdésem, hogy a "kitöltve" az a néven a neptun kódon és a dolgozat címén kívül mire vonatkozik? Mit kell írni az x-ek helyére? Miért nincs meg az a fájl, amire a sillabuszban hivatkoznak (nevezetesen valami 05-ös, helyette csak 06-os van) Én csináltam ebbõl egyet amiben leírtam, hogy mivel kíván foglalkozni majd a leendõ adatbázisom. Szóval ez sem tiszta.

3. Ez a legegyszerûbb:
Hol lesz az elõadás (és ZH)? A Nagyszombatban vagy a Kiscelliben?

Néhány szóval összefoglalva: Már most tele van a tököm ezzel a tárgyal, de legfõbbképpen azzal, hogy elszórják ezeket az információ morzsákat (persze szerintük ennél kimerítõbb tájékoztatás és rendelkezésre állás nem is létezik) és ez alapján kellene teljesíteni, ráadásul majd folyamatosan kell teljesíteni, és mindennek a tetejébe nem is haladhatsz a saját tempódban, hanem majd folyamatosan buzerálnak (mint valami kínzás). Elegem van, hogy mindig vannak ilyen egoisták, akik azt hiszik, hogy több tucat ember azzal ébred minden reggel, hogy az õ hivatásuk és elkötelezettségük tárgya által ezen egyedek felé mutatott elvárásoknak megfelelni akarjanak. Adja az ég, hogy ezek egyszer bekényszerüljenek az "én utcámba", én úgy megfingatom õket.

Adnák meg a vizsgaidõpontokat inkább és én szépen akkor amikor én akarom megtanúlnám, vagy nemtudom, de elegem van

Ti hogy vagytok ezzel?
UI: Bocs hogy hosszú és, ha néhol nem szalonképes!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 16 Szerda 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No!

Higgadj le egy kicsit, tudom nem könnyû! Wink

Itt természetesen EZ SEM úgy mûködik, ahogy kéne, de ha tudod, mire számíts (gyakorlatilag SEMMIRE), akkor nem érhet meglepetés...
Twisted Evil

Amit tudunk:
- Az elõadások idõpontja és helyszíne ma lett lefixálva, lásd: hírek.
- A féléves feladat követelményei idén "kimaradtak" a közhírré tett információkból, ha gondolod, a tavalyit elküldöm, szerintem nem sokat változott a helyzet. (A II. évfolyam levlistájára már elküldtem, de nyilván erre nem vagy feliratkozva)
- A 2. labor házifeladatához nem tudok hozzászólni, én az egyesben vagyok, itt annyi volt, hogy tedd fel otthon az Oracle-t, és tanuld meg a normalizálást, mert köv. elõadáson ebbõl írunk! Ja és írd meg a féléves feladathoz a szinopszist. Ennyi.
-Az információk valóban csak morzsányi formában vannak elszórva, és rá vagyunk kényszerítve, hogy éberen figyeljünk minden kis zörejre, ha egy-egy morzsa a földre hullik... Sad

Ez van! Sad

Azt hiszem, sokan fognak döbbent arccal nézni a következõ laboron...

(Mindamellett sem a meghirdetett Oracle telepítõ CD-kért, sem a telepítési útmutatóért, sem a könyvért, sem pedig a kurzus cseréért/Delphi csoportért nem volt túl nagy tülekedés ez alatt a pár nap alatt... )
Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 17 Csütörtök 00:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.logana.com/ni/ elvileg ez az adatbáziskezelés hivatalos oldala, a rajta található anyagok azért nincsenek átemelve az gazdinfo.hu-ra, mert közölték tavaly, hogy 1: folyamatosan töltögetik fel, 2: utólagosan is módosítják õket...én meg lusta voltam verziókövetést csinálni a nap 24 órájában. A lényeg az, hogy a hiányzó file-okat esetleg ott megleled.

És igen, a tavalyi statisztika is csúnya volt...pedig ha jól emlékszem a többség törekedett a jó szereplésre Neutral
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 17 Csütörtök 00:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az említett oldalon egyébként most frissült ismét az anyag, töltsétek le újra, ebben már benne van a féléves feladat követelménye és a belépõ zéhák követelménye is!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 21 Hétfő 21:17    Hozzászólás témája: Követelmények Hozzászólás az előzmény idézésével

A tanár azt mondta órán, hogy a részvétel az elõadásokon és a gyakorlatokon is kötelezõ, ráadásul z.h. van ugye minden e.a.-on. Ez jó szöveg gondoltam, de aztán megnéztem a dokumentumait a neten, és ugyanez van benne: Részvétel a gyakorlatokon és elõadásokon!!!!!! is kötelezõ, a hiányzásnál a TVSZ-t emlegeti, ez jó vicc, a TVSZ szerint nem
kötelezõ elõadásra járni.

Nem is beszélve az aláírás feltételérõl: min. 1 nagyzh legalább 2-es
A vizsgára bocsátáshoz viszont az összes nagy zh. + féléves feladat kell, DE EZ NEVETSÉGES, megmutattam egy-két embernek ezt, kapásból kiröhögték,
mi az hogy az aláírás nem egyenlõ a vizsgára bocsátással? Ha aláírást kapok, tudomásom szerint nem kell többet órára járnom abból a tárgyból és mehetek vizsgázni vagy vizsgakurzusra.

Nem vagyok lusta órára járni, szívesen tanulnék sokkal nagyobb óraszámban is informatikát,szívesen járnék MINDEN elõadásra ás gyakorlatra, DE hát ugye nem PÉNTEKEN...

Légyszíves írjatok véleményt, vagy ha tudtok olyat, amit én nem, mert ez az egész Adatbáziskezelés tantárgy így egyszerûen undorító!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 21 Hétfő 21:56    Hozzászólás témája: Re: Követelmények Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
A tanár azt mondta órán, hogy a részvétel az elõadásokon és a gyakorlatokon is kötelezõ, ráadásul z.h. van ugye minden e.a.-on. Ez jó szöveg gondoltam, de aztán megnéztem a dokumentumait a neten, és ugyanez van benne: Részvétel a gyakorlatokon és elõadásokon!!!!!! is kötelezõ, a hiányzásnál a TVSZ-t emlegeti, ez jó vicc, a TVSZ szerint nem
kötelezõ elõadásra járni.

Nem is beszélve az aláírás feltételérõl: min. 1 nagyzh legalább 2-es
A vizsgára bocsátáshoz viszont az összes nagy zh. + féléves feladat kell, DE EZ NEVETSÉGES, megmutattam egy-két embernek ezt, kapásból kiröhögték,
mi az hogy az aláírás nem egyenlõ a vizsgára bocsátással? Ha aláírást kapok, tudomásom szerint nem kell többet órára járnom abból a tárgyból és mehetek vizsgázni vagy vizsgakurzusra.

Nem vagyok lusta órára járni, szívesen tanulnék sokkal nagyobb óraszámban is informatikát,szívesen járnék MINDEN elõadásra ás gyakorlatra, DE hát ugye nem PÉNTEKEN...

Légyszíves írjatok véleményt, vagy ha tudtok olyat, amit én nem, mert ez az egész Adatbáziskezelés tantárgy így egyszerûen undorító!


Az illetékes szerv a kari hök... Vannak érdekes dolgok (tavaly is volt balhé, bár picit más miatt), szólni érte a hök szólhat, ha "panaszt" teszel akkor talán történni fog valami.
Sok sikert! (sajna itt ezek így mennek :/ )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
alf



Csatlakozott: 2005.01.06. Csütörtök 20:39
Hozzászólások: 51

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 21 Hétfő 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
Valaki felvilágosítana, hogy a zh-n kapott gyógyszeres feladatnak mi a jó megoldása? (OK, hogy itt van már feltöltve 1-2 verzió, de ha jól emlékszem, akkor ezek nem egyeznek meg, bocsi, ha tévedek.)
Szóval, ha valaki nagyon korrekt és okos, akkor kidolgozhatná a helyes feladatmegoldásokat, csak úgy ellenõrzésképpen!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 22 Kedd 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Küldd el emilben, megnézem!

(Én a másikat írtam, nem mondom, hogy nagy ász vagyok, de nyugodt lélekkel írom rá magamnak az ötöst, mivel kétértelmû volt a megfogalmazás, és ráírtam neki, hogy én hogy értelmezem.)
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 22 Kedd 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

****bocs srácok de kimoderáltam magamat, mert rájöttem hogy nem biztos hogy jó ötlet ilyen nick-kel ennyire nyíltan kinyilvánítani a véleményemet. Amik itt voltak azt továbbra is vállalom, és igaz is de máshogy fogalmaznám meg.

A hozzászólás legutóbb bodzsarb által 2005 Márc. 16 Szerda 22:06-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 22 Kedd 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még valami: Nekem az összes fellelhetõ tavalyi adatbázis anyag megvan, féléves feladatok, vizsga,zh kérdések (kb. 20MB .doc) stb. Ha kell jelezzétek és eljuttatom Wlaszinak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsu



Csatlakozott: 2004.12.31. Péntek 16:05
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 22 Kedd 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
Még valami: Nekem az összes fellelhetõ tavalyi adatbázis anyag megvan, féléves feladatok, vizsga,zh kérdések (kb. 20MB .doc) stb. Ha kell jelezzétek és eljuttatom Wlaszinak.


Szia!

Köszönjük szépen a tájékoztatást!
Nagyon örülnénk, ha felkerülhetnének az anyagaid az oldalra!
Elõre is köszi!


_________________
Zsu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 22 Kedd 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

OK

A hozzászólás legutóbb bodzsarb által 2005 Márc. 16 Szerda 22:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 14 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.