Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Szakdolgozat
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 11:39    Hozzászólás témája: Szakdolgozat Hozzászólás az előzmény idézésével

Legfőképpen fomai követelményekre vonatkozó kérdéseim lennének, és nem nagyon tudom, ezt hol találom meg. Letöltöttem azt a doksit, amiben ez elvileg le van írva, de annyira összeszedetlen, hogy nem nagyon értem.

Kell-e címoldal, az hogy nézzen ki, bele kell-e rakni a feladatlapot, kísérőlapot, bírálati útmutatót, vagy csak mellé kell majd beídni, esetlen a végén mellékletnek...

HELP! Nem tudok kiszabadulni ebből a labrintusból!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
drfuji



Csatlakozott: 2004.09.28. Kedd 0:21
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Tatabánya

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sztem kérdezd meg piackutató Sárit, bár kicsi az esélye, hogy ő tudni fogja!Smile

Az "államvizsgás" megbeszélésnek sem volt semmi értelme. Mindent elmondott, ami le van írva az szszsz-ben, de amire rákérdeztünk, egyre sem tudott normális, kielégítő választ adni!
_________________
Fuji


Non scolae, sed vitae discimus!
Egyszer élünk, de akkor nagyon! Élj úgy, hogy soha ne bánj meg semmit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Katica



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 10:44
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 25 Kedd 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az "szzsz" doksiban leírtak alapján a formai követelmények a szakdolgozattal szemben a következők:
- min. 40 oldalt kell írni (ajánlott maximum a 60 oldal)
- mindezt Times New Roman betűtípusban, 12-es betűmérettel
- ami borzasztó, hogy egyes (szimpla) sortávolsággal Sad - (CTRL+1), de ez az alapértelmezett sortávolság is
- margók beállításai:
- fent és jobb oldalt: alapértelmezett, azaz 25 mm
- lent: 40 mm
- bal (= kötés helye): 35 mm
- lapszámozás: szerintem középen lehet (ki nézi azt a 20 mm-t) Smile - beszúrással megoldható
- ha diagramot vagy táblázatot szúrsz be, akkor fontos a sorszámozás és a megnevezés (alá kell mindezt írni)
- a feladatlapot szerintem az elejére kell majd beszúrni, a kísérőlapot meg talán a végére (ez azért nem biztos), a bírálati útmutatót egyáltalán nem tudom (valószínű ezt is az elejére kéne) - ami biztos az, hogy ezeket csatolni kell a szakdolgozathoz

Remélem, így már érthetőbb a formai követelmény. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 25 Kedd 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még egy tipp szakdolgozat-íráshoz, de vegyétek figyelembe, hogy ezek NEM hivatalos forrásból származnak - viszont általában ezek érvényes szabályok minden szakdolgozatnál, így szerintem esetünkben is.

tehát ha idéztek valahonnan (gyk mindegy honnan), azt a következőképpen tegyétek:

lábjegyzetben Szerző neve, könyv címe, kiadó, kiadás éve, oldalszám

minden egyes idézett könyv esetében így szoktak eljárni, ha egy könyvet a szakdolgozat során többször is idéztek, akkor viszont már elég a Szerző neve, az idézett mű (többnyire i. m. rövidítéssel) megjegyzés és az oldalszám.

ezeket érdemes figyelembe venni, de talán nem ártana valakinek rákérdezni, hogy a mi esetünkben is érvényesek-e ezek a szabályok...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 26 Szerda 01:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én még annyit tennék hozzá, hogy minden lapnak csak az egyik oldalára nyomtassatok, a hátuljára ne!

a saját szememmel láttam, hogy Pappné nem fogadott el egy ilyen dolgozatot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Katica



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 10:44
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 27 Csütörtök 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És azt tudja valaki, hogy az irodalomjegyzékben hogyan kell honlapot feltüntetni? Question

Előre is köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mm



Csatlakozott: 2004.10.22. Péntek 11:31
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 30 Vasárnap 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Háj! Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy a diplomamunka címét utólag meg lehet-e változtatni?
Mert a Piackutató Sári nem hajlandó válaszolni az ímélemre!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 01 Kedd 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon a bizonyos nagyon hasznos eligazításon volt arról szó, h a titkárságon kell kérnünk majd vmi nyomtatványt, amit le is kell adni, meg bele is kell köttetni a dolgozatba.

Erről tudtok vmi konkrétat?

Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 07 Hétfő 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma egész nap Pappnét "kergettem", mert a titkárságon azt mondták, őt keressem 1-2 szakdolgozatos kérdéssel. Amikor végre elértem 16 óra után, kivitt a GTI-s hirdetőtáblához, melyen a köv. hirdetmény volt (nem szó szerint): "Mendennemű szakdolgozattal kapcsolatos kérdéssel Várnai Saroltához kell fordulni!". Mondtam, h ez 2 órája még nem volt ott. Smile Egyébként válaszolt, jó fej volt. Azt mondta, h az a papír, amit le kell adni(?) a 10. héten, nem igazán tudja, h mi.

Záróvizsga IIR+VIR (kötelező), és egy olyan tárgy, ami a szakdolgozathoz kapcsolódik (pü, marketing, számvitel stb.). A tételsort akkor kapjuk meg, amikor leadjuk a szakdolgozatot, és jelentkezünk államvizsgára. Diplomamunka leadás határideje: dec. 22. 16.00!!!

Záróvisgák: január utolsó hetében!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 10 Csütörtök 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak én írok szakdolgozatot? Vagy csak engem érdekelnek a dolgok. Mind1. Most egy kis érdekesség. A lenti mailt ma (2005.10.11) 17:26-kor kaptam! Íme:

"A levél, melyet Thu, 29 Sep 2005 12:35:01 +0200 napján küldött <varnai.sarolta@kgk.bmf.hu> címzettnek "Belső konzulensi felkérő lap" tárgyban, a címzett számítógépén megjelent. Arra nincs garancia, hogy el is olvasták ill. hogy megértették."

Ennyit a gyors információ áramlásról és cseréről. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 10 Csütörtök 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
Arra nincs garancia, hogy el is olvasták ill. hogy megértették."


Ez is az autoüzivel jött?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 10 Csütörtök 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen! Az egész dőlt betűs autoüzenet volt. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Katica



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 10:44
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 11 Péntek 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
Csak én írok szakdolgozatot? Vagy csak engem érdekelnek a dolgok.


Neeeem! Ezért köszi szépen, hogy ismét utánajártál a dolgoknak és amit megtudtál mindenkinek elújságoltad.

Az államvizsgás gazdasági tárgyakkal kapcsolatban csak annyi kiegészítést tennék, hogy a felsoroltak közül (pénzügy, számvitel, menedzsment) a belső konzulens fogja kiválasztani, hogy melyikből kell szóbelizni! Tehát erről majd őt kell megkérdezni, miután a szakdoli kész.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
manó



Csatlakozott: 2005.11.13. Vasárnap 22:26
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 13 Vasárnap 22:31    Hozzászólás témája: Szakdolgozat Hozzászólás az előzmény idézésével

Meg tudja nekem valaki mondani, mikor van az utolsó lehetőség a szakdolgozat megvédésére, ha nem most diplomázok?
Előre is köszi a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 21 Hétfő 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

üdv

csak azt szeretném mondani, h a kgk honlapján az aktuális menüben FRISSÜLT az szzsz.doc file. nem tudom mikor, de a dátum benne 2005. szeptemberi, és más leírás van a szakdolgozatról, plusz benne vannak a határidők is! (jókor, mi?)

ha az infók ilyen sebességgel jutnak el hozzánk, mire megyünk államvizsgázni, talán azt is tudni fogjuk, miből kell. talán. de lehet, h meglepetés lesz. Smile majd kiderült, ha kihúztad a tételt! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 25 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.