Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Vállalati esettanulmány!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 27 Szerda 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
de hát ki tudja (tényleg, ki tudja valójában?) mikor lesz benn.


jegybeírási idopontok (hátha nem dob ki, vagy elotte/utána..)
december 21. 12:00-14:00, Tavaszmezo, C105
január 6. 12:00-14:00, Tavaszmezo, C105
január 8. 12:00-14:00, Tavaszmezo, C105
január 15. 12:00-14:00, Tavaszmezo, C105
január 22. 12:00-14:00, Tavaszmezo, C105

és elvileg hétfonként van fogadóórája 9-11ig
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
batti



Csatlakozott: 2007.01.03. Szerda 12:49
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 03 Szerda 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
Most néztem a neptunt, és ráakadtam a vizsgák között egy vállalati esettanulmány "aláíráspótló vizsga" nevü vizsgára, nekem még mindig egyes van ebbol a tárgyból. Bár a pót esettanulmányt is leadtam, akkor jelentkezzek rá? Tud valaki valamit, hogy mi ez?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 03 Szerda 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

batti írta:
Sziasztok.
Most néztem a neptunt, és ráakadtam a vizsgák között egy vállalati esettanulmány "aláíráspótló vizsga" nevü vizsgára, nekem még mindig egyes van ebbol a tárgyból. Bár a pót esettanulmányt is leadtam, akkor jelentkezzek rá? Tud valaki valamit, hogy mi ez?


passz. vagy felhívod a gti titkárságot, vagy holnap erre is rákérdezek, amikor bent járok.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tim



Csatlakozott: 2008.01.09. Szerda 10:17
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Bp.

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 10 Kedd 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak most kezdem felmérni a terepet a köv. féléves szakgyak kapcsán, szóval valaki el tudná nekem mesélni, hogy mit is foglal magában ez a dolog?
Annyit azért kiszöszöltem az elozo hozzászólásokból hogy kb 10 oldal és pl lehet termékbevezetés a témája, no de mi lehet még?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 10 Kedd 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tim írta:
Én csak most kezdem felmérni a terepet a köv. féléves szakgyak kapcsán, szóval valaki el tudná nekem mesélni, hogy mit is foglal magában ez a dolog?
Annyit azért kiszöszöltem az elozo hozzászólásokból hogy kb 10 oldal és pl lehet termékbevezetés a témája, no de mi lehet még?


A vállalati esettanulmány és a szakmai gyakorlat csak annyiban függ össze, hogy a gyakfélévvel azonos félévben csinálhatod meg az esettanulmányt. De ezt leszámítva semmi közük egymáshoz.

Természetesen lehet úgy okoskodni, hogy elmész egy céghez, ott dolgozol valamit, onnan kiragadsz egy esetet, ezt megírod esettanulmánynak, majd azt kibovítve leadod szakdogaként...de ez nem kötelezo.
Az esettanulmányt igazából egy kocsmában is meg lehet írni valami fiktív szituációról...csak ugye a valóságot leírni könnyebb mert nem kell hozzá fantázia + a buktatókat nem kitalálod, hanem hozza magával az élet.

Esettanulmány: végy egy konkrét szituációt, nézd meg miként oldották meg, mi lett a végeredménye (pozitívum/negatívum), mit lehetett volna másképp, az alternatívát is körbejárod.
Ennyi, aztán ha nem jó, akkor Pappné ad egy karót rá, majd elmondja, hogy mit kellett volna...átírod és kész. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Tim



Csatlakozott: 2008.01.09. Szerda 10:17
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Bp.

HozzászólásElküldve: 2008 Jún. 10 Kedd 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ühüm, akkor kicsit azért lutri a dolog, de egy folyamat/eset lekövetése a lényeg, köszi Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dolphin



Csatlakozott: 2008.05.21. Szerda 10:47
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19 Vasárnap 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A vállalati esettanulmánynak minimum hány oldalnak kell lennie?
Köszi:)






wlaszi írta:
Tim írta:
Én csak most kezdem felmérni a terepet a köv. féléves szakgyak kapcsán, szóval valaki el tudná nekem mesélni, hogy mit is foglal magában ez a dolog?
Annyit azért kiszöszöltem az előző hozzászólásokból hogy kb 10 oldal és pl lehet termékbevezetés a témája, no de mi lehet még?


A vállalati esettanulmány és a szakmai gyakorlat csak annyiban függ össze, hogy a gyakfélévvel azonos félévben csinálhatod meg az esettanulmányt. De ezt leszámítva semmi közük egymáshoz.

Természetesen lehet úgy okoskodni, hogy elmész egy céghez, ott dolgozol valamit, onnan kiragadsz egy esetet, ezt megírod esettanulmánynak, majd azt kibővítve leadod szakdogaként...de ez nem kötelező.
Az esettanulmányt igazából egy kocsmában is meg lehet írni valami fiktív szituációról...csak ugye a valóságot leírni könnyebb mert nem kell hozzá fantázia + a buktatókat nem kitalálod, hanem hozza magával az élet.

Esettanulmány: végy egy konkrét szituációt, nézd meg miként oldották meg, mi lett a végeredménye (pozitívum/negatívum), mit lehetett volna másképp, az alternatívát is körbejárod.
Ennyi, aztán ha nem jó, akkor Pappné ad egy karót rá, majd elmondja, hogy mit kellett volna...átírod és kész. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19 Vasárnap 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

minimum 6 oldal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dolphin



Csatlakozott: 2008.05.21. Szerda 10:47
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19 Vasárnap 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, nagyon köszönöm a gyors választ:lol:
6 oldal a konkrét tartalom+ehhez jön még a fedlap-tartalomjegyzék, ugye?
Bocs, ha hülye a kérdés, de elég lenne Papp tanárnőnek összesen hat oldal?


wlaszi írta:
minimum 6 oldal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19 Vasárnap 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, jól mondod. Ha a kritériumoknak megfelel akkor elég a 6 oldal, de 10 fölé se menj, mert azt el kell olvasni Smile

Viszont fontos, hogy szerkezetileg jó legyen! 6 oldal blablát ki fog szúrni....főleg ha ez már a tartalomjegyzékből látszik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dolphin



Csatlakozott: 2008.05.21. Szerda 10:47
Hozzászólások: 40

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 19 Vasárnap 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Oké, ismét köszi a gyors választ:)

wlaszi írta:
igen, jól mondod. Ha a kritériumoknak megfelel akkor elég a 6 oldal, de 10 fölé se menj, mert azt el kell olvasni Smile

Viszont fontos, hogy szerkezetileg jó legyen! 6 oldal blablát ki fog szúrni....főleg ha ez már a tartalomjegyzékből látszik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
4 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.