Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Módszertani szigorlat
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mimi



Csatlakozott: 2005.05.25. Szerda 15:10
Hozzászólások: 29

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 25 Vasárnap 17:41    Hozzászólás témája: Módszertani szigorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a szigorlaton milyen fajtájú kérdések voltak tavaly informatikából?! Csak teszt, mint a vizsgán vagy más jellegű kérdések is?!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 25 Vasárnap 17:52    Hozzászólás témája: Re: Módszertani szigorlat Hozzászólás az előzmény idézésével

Mimi írta:
Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy a szigorlaton milyen fajtájú kérdések voltak tavaly informatikából?! Csak teszt, mint a vizsgán vagy más jellegű kérdések is?!


amennyire én emlékszem (jó régen volt...) csak teszt volt, de pl. volt benne sql-es kérdés is (négy parancsból melyik lekérdezés a helyes az adott feladatra)

ja igen. engem meglepett (bár nem elképzelhetetlen, hogy csak én mentem tudatlanul...), de az info tesztben volt igam-hoz kapcsolódó kérdés is...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 25 Vasárnap 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tudtommal tavaly volt kifejtős rész is...nagy meglepetésére mindenkinek (emiatt első körben elég sokan elvéreztek)...aztán a végére visszajött a teszt....mindenki örömére Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 25 Vasárnap 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
tudtommal tavaly volt kifejtős rész is...nagy meglepetésére mindenkinek (emiatt első körben elég sokan elvéreztek)...aztán a végére visszajött a teszt....mindenki örömére Smile


én nem emlékszem kifejtős részre (persze ettől még lehet, hogy volt), pedig az első időpontban írtam.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsit előretekintettem, és megnéztem, hogy miként is működik az új neptunnál az IV fizetés.
Nos ugyan még nem utaltam (ajánlom működjön), de az már kiderült, hogy van olyan "intelligens" ez a ****, hogy hiába választom ki, hogy melyik tárgyból akarom bevizetni a díjat, az összeget _én_ adom meg, ami vicces... naszóval, megnéztem mibe is kerül ez a móka:

Kód:

Alkalom__________Kollokvium___________Szigorlat
  első             500 Ft              1000 Ft
 második           800 Ft              1500 Ft


Tartsa mindenki fejben, mert még a végén nem lesz érvényes a befizetése, et cetera...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez gondolom akkor igaz a többi szigorlatra is ugye ?
Bepötyögném a szv topicba is, mert speciel én nem tudtam az értékeket Smile
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 27 Kedd 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

saco írta:
Ez gondolom akkor igaz a többi szigorlatra is ugye ?
Bepötyögném a szv topicba is, mert speciel én nem tudtam az értékeket Smile



igen, a TO honlapjáról szedtem le az értékeket...de full hivatalosan elvileg benne van a JUTTÉRT mellékletében (vagy a TVSZében?? lényegtelen.)

Az már másik kérdés, hogy a fent lévő szabályzatokból épp melyiket tekintjük hivatalosnak Razz
De nem offolok/anyázok...asszem ezek az értékek mindenhol egyeznek, tehát jók.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 30 Péntek 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, egy kis jelentés az 29.-ei szigorlatról:

matek: akinek azt az infót adtam volna, hogy 50% az elmélet, az felejtse el, hülyeséget beszéltem...jó ha megvan 25-30 (szorri, engem is beetettek).
Volt egy Profit fv számolás+ábrázolás, egy kétváltozós e-ad x fv stac pontjának igazolása, meg talán 2 valszám/eloszlás

opkut: sokra nem emlékszem, volt egy program megvalósíthatóság + nyereségesség, meg vmi szállítási

info: nézzétek át a fent lévő pascal + sql teszteket! nem ua teljesen, de nagyrészt igen... Ja meg volt SQL írás is, szóval nézzétek át a lekérdezéseket (asszem a feladat fent van a 2002-es lap...)

stat: standardizálás, érték-ár-volumenindex, lineáris-korrelációs-determinációs együttható, lineáris regresszó értelmezése, szórás-relatív szórás
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 01 Vasárnap 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen én is meglepődtem az 50% elméleten. Egyébként meg ami volt arról azt hallani hogy könnyű volt, bizonyos esetekben triviális.

Viszont a statisztikán meglepődtem. Vajon lesz-e olyan vizsgasor ahol nagyon ráfognak menni az első féléves anyagra? Mert szvsz nem. Ebben a mostaniban amit leírtál wlaszi csak a szórás/relatív szórás vonatkozik első félévre.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 08 Vasárnap 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En a jan 5.ein voltam,az kb igy nezett ki:

Matek : -elmeleti tetelek abbol a tetelsorbol ami itt van fent (10pont)
- MR volt megadva,abbol kellet Rx fvt szamolni,abrazolni,+ egy erteket behelyettesiteni(10pont)
- ketvaltozos fv stac pontjainak igazolasa(12 pont talan)
- egy valszamos feladat (tablazatos) , varhato erteket kellett szamolni
- normal eloszlasu fv, egyik valtozo hianyzott azt kellett kihozni a kepletekbol(8 pontert)
- stat feladat: linearis regresszio,vagy korrelacios fvt kellett meghatarozni,nemtom pontosan(14 pont)

Opkut: -elmelet szinten abbol ami ittvan
- egy matrixos ,termeleses,keszletes feladat,amilyen a zhn is volt
- szallitasi feladat
- pert diagrammot kellett felrajzolni (a,m,b volt megadva)
Mindegyik 10 pontert

Info : azok voltak amik itt fentvannak( 90 szazalekban) ,plusz volt egy sql iras,ami szinten fentvan itt(csinalj egy autok adatbazist,abba vmi tablat,rekordot…)

Stat : - szorasos feladat , H2 t H t kellett kiszamolni
- index szamitasos feladat ,nem volt egyszeru
- egy linearis regresszio egyenlet volt megadva,a valtozoit kellett ertelmezni
- ket trend egyenlet kozul el kellett donteni ,hogy melyik fedi jobban a valosagot,majd annak a valtozoit ertelmezni.

Ennyi volt kb, nem volt veszelyes,talan csak az opkut volt nehezebb mint amire szamitani lehetett. De egy kis gyakorlassal azt is meg lehet csinani. jo tanulast Twisted Evil Very Happy !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Atis



Csatlakozott: 2004.09.26. Vasárnap 13:21
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 11 Szerda 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Néztem a neptunt, és feltűnt, hogy kb 35 ember még csak most megy először szigorlatozni módszertanból(közöttük én is.). A legutolsó vizsgaalkalmon pedig jelenleg már csak 8 hely van. Most hogy is van ez? Még elméleti lehetőségünk sincs másodszor menni. Nem tudja valaki, hogy lehet-e kérni még egy időpontot az illetékesektől?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 11 Szerda 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Atis írta:
Sziasztok!

Néztem a neptunt, és feltűnt, hogy kb 35 ember még csak most megy először szigorlatozni módszertanból(közöttük én is.). A legutolsó vizsgaalkalmon pedig jelenleg már csak 8 hely van. Most hogy is van ez? Még elméleti lehetőségünk sincs másodszor menni. Nem tudja valaki, hogy lehet-e kérni még egy időpontot az illetékesektől?


Kérni lehet, de mivel már előzőleg is felhívták a figyelmünket, hogy kár próbálkozni + a kötelező 1,5-ös szorzónál nagyobb létszámot írtak ki...sok esélyed nincs.
Az pedig, hogy elméleti esélyed sincs 2.-ra menni, így nem igaz. Szarul osztodtad be a jelentkezéseidet...másokkal egyetemben, ugyanis luxus, hogy nincsenek fullra feltöltve a vizsgahelyek. Két év alatt ennyi rutint be lehetett volna gyűjteni. No de nem akarlak kioktatni, mert nekem is lehetne mondogatni ilyen baromijó szólamokat Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
minisindy



Csatlakozott: 2006.01.12. Csütörtök 14:49
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 12 Csütörtök 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szisztok!

valaki meg tudja nekem mondani, hogymi volt ma(12) staton?
köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vikk



Csatlakozott: 2005.01.06. Csütörtök 20:02
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: itthon

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 12 Csütörtök 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

minisindy írta:
Szisztok!

valaki meg tudja nekem mondani, hogymi volt ma(12) staton?
köszi


- Fischer értékindex kiszámítása (Iq(F) és Ip(1) megadva, Ip(0) a táblázat adataiból kiszámítható)
- Hatványkitevős regresszió, rugalmasság meghatározása
- Cramer mutató számítás
- Lineáris trendszámítás (szum Y, n, és egy becsült érték, valamint szezonális eltérések megadva)

Asszem sorrendben 8, 3, 5, 10 pontért.
Nem könnyű de teljesíthető, ha a megelőző matek, opkut, info írás nem épített le tejesen... Smile Szal rutinos módszertanizók, pótlók előnyben! Wink
_________________
I don't ever wanna be like you / I don't wanna do the things you do...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Nono



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 15:23
Hozzászólások: 384

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 12 Csütörtök 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vikk írta:
minisindy írta:
Szisztok!

valaki meg tudja nekem mondani, hogymi volt ma(12) staton?
köszi


- Fischer értékindex kiszámítása (Iq(F) és Ip(1) megadva, Ip(0) a táblázat adataiból kiszámítható)
- Hatványkitevős regresszió, rugalmasság meghatározása
- Cramer mutató számítás
- Lineáris trendszámítás (szum Y, n, és egy becsült érték, valamint szezonális eltérések megadva)

Asszem sorrendben 8, 3, 5, 10 pontért.
Nem könnyű de teljesíthető, ha a megelőző matek, opkut, info írás nem épített le tejesen... Smile Szal rutinos módszertanizók, pótlók előnyben! Wink


qopq volt táblázatban, nekem ez rémlik, s a kérdés az értékváltozás volt. Vagyis kellett q1p1 kiszámítása.
Az utcsó 9 pontos volt. Így összesen 25 pont.
Utolsó feladatnál lineáris trendet és szezonalitásra vonatkozó számítások.

Info "szokásos": teszt, SQL, autós... adatázist, rekordok, kulcsok, entitás és ilyesmik!

Matekban profit és költség fv., f(X)-ből felírni F-et, valószínűségszámítások.

Opkut: LP (szöveges volt, a mátrixok kihámozása nehézkes volt belőle), CPM, szállítási.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.