Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
tárgyfelvétel 2007/2008/02
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 31 Csütörtök 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vikk írta:

Azt azért ne felejtsd el, hogy nem lehet olyan beosztást csinálni, amelyik minden csúszó/variáló/áthallgató/lavírozó diák igényeihez passzol Wink


Na állj! Itt arról van szó, hogy a reghét utolsó elotti napján átír valaki egy idopontot úgy, hogy gyakorlatilag annyi egyéb idopontba rondít bele, hogy azt eltervezni sem lehetett volna jobban.
Ebbol kifolyólag:
A - az eddig leszervezett órarendek totális káoszba süllyedtek.
B - több esetben is lehetetlenné váltak.

Kétségtelen, vannak olyanok akiknek ez jól jött, de egyfelol most ne kényelmi szempontokat nézzünk, hanem hogy hány embernek okoz ez csúszást, másfelol pedig a "csúszó hallgató"-ról meg annyit, hogy az szv3 most KERESZTFÉLÉV, szóval csak ilyen "extra" emberekbol áll!

Röviden: ha kiderül, hogy valaki szervezkedése miatt lett megvariálva és nem lehet visszacsinálni, akkor ne számítson túl nagy népszeruségre ebben a félévben...ez így nem pálya.


A hozzászólás legutóbb wlaszi által 2008 Jan. 31 Csütörtök 12:20-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vikk



Csatlakozott: 2005.01.06. Csütörtök 20:02
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: itthon

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 31 Csütörtök 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
vikk írta:

Azt azért ne felejtsd el, hogy nem lehet olyan beosztást csinálni, amelyik minden csúszó/variáló/áthallgató/lavírozó diák igényeihez passzol Wink


Na állj! Itt arról van szó, hogy a reghét utolsó elotti napján átír valaki egy idopontot úgy, hogy gyakorlatilag annyi egyéb idopontba rondít bele, hogy azt eltervezni sem lehetett volna jobban.
Ebbol kifolyólag:
A - az eddig leszervezett órarendek totális káoszba süllyedtek.
B - több esetben is lehetetlenné váltak.

Kétségtelen, vannak olyanok akiknek ez jól jött, de egyfelol most ne kényelmi szempontokat nézzünk, hanem hogy hány embernek okoz ez csúszást, másfelol pedig a "csúszó hallgató"-ról meg annyit, hogy az szv3 most KERESZTFÉLÉV, szóval csak ilyen "extra" emberekbol áll!

Röviden: ha kiderül, hogy valaki szervezkedése miatt lett megvariálva és nem lehet visszacsinálni, akkor ne számítson túl nagy népszeruségre ebben a félévben...ez így nem pálya.


Rendben van, tényleg galád dolog az utolsó pillanatban megkavarni az idopontokat. Nyilván - ahogy írod - valaki szervezkedett, hogy ne legyen annyi lyukas órája, ütközése, tudomisén.

Ha már variálás történik, akkor lehet demokratikusan is dönteni, csak ez felénk ez nem megy, mert eleve sok a hobörgo, méltatlankodó, tetejében a tanári gárda sem minden esetben partner ehhez. Sztem legyen elég, hogy fel tudod venni keresztfélévben a tárgyat, ennek is lehet örülni, ha így elobb tudsz végezni. Szerintem az elokövetelmény eltörlések, kérvények, évfolyammixek és egyebek okozta káoszban nincs lehetoség összesíteni, hogy kinek melyik idopont mekkora fejtörést okoz. Egyszer mákod van egy kurzussal, máskor beszopod... Most sokan szopnak, gondolom köztül Te is, de most ne "anyázz" vissza, hanem vázolj egy jobb megoldást - értem ezalatt hogy a többségnek jobb, nem Neked - terjeszd elo, vidd végig, és söpörd be a köszönömöket Wink
_________________
I don't ever wanna be like you / I don't wanna do the things you do...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 31 Csütörtök 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vikk írta:

Ha már variálás történik, akkor lehet demokratikusan is dönteni, csak ez felénk ez nem megy, mert eleve sok a hobörgo, méltatlankodó, tetejében a tanári gárda sem minden esetben partner ehhez. Sztem legyen elég, hogy fel tudod venni keresztfélévben a tárgyat, ennek is lehet örülni, ha így elobb tudsz végezni. Szerintem az elokövetelmény eltörlések, kérvények, évfolyammixek és egyebek okozta káoszban nincs lehetoség összesíteni, hogy kinek melyik idopont mekkora fejtörést okoz. Egyszer mákod van egy kurzussal, máskor beszopod... Most sokan szopnak, gondolom köztül Te is, de most ne "anyázz" vissza, hanem vázolj egy jobb megoldást - értem ezalatt hogy a többségnek jobb, nem Neked - terjeszd elo, vidd végig, és söpörd be a köszönömöket Wink


Igen, mindenkinek nem lesz jó, ezt írtam is (elég rutinom van hozzá, hogy ismerjem a reakciókat, hidd el).
Megoldási javaslatot is mondtam: azok nyeljék le a békát akiknek "csak" várni kell. Szerintem ez a korrekt, egyfelol azért mert nekik "csak" kényelmetlen (szerintem kevés ember várt nálam többet "csak úgy" a suliban, szóval tudom mit kérek mástól!), másrészt pedig eredetileg is úgy voltak az idopontok (a legelso variálásról most ne beszéljünk) és vannak olyanok akik ezen idopontok alapján egyezkedtek már az oktatókkal....szóval az új helyzet totálisan felrúgott minden eddigi munkát, a szavahihetoség eljátszásáról már ne is beszéljünk.

Ha Te komolyan azt hiszed, hogy szv3-on esélyed van eloadás nélkül...(másképp nem tudod kihasználni a keresztfélévet), akkor vagy nagyon tehetséges vagy, vagy nagyon naív.

Ööööö úgy ismersz mint aki passzívan hagyja, hogy kitoljanak vele? Hidd el, amint megtudtam a dolgot, léptem...csak ilyen határidovel csodára én sem vagyok képes :/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 31 Csütörtök 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt csak annyi a probléma, hogy a sok csúszó ember csak a szv3 miatt anyázik... rendben van, örüljünk, hogy felvehettük, DE! kérem szépen ha már le van fektetve az órarendbe egy olyan óra, amit nem hirdetnek meg keresztfélévbe, csak a tanrend szerintiben, akkor a keresztféléves óra alkalmazkodjon a többihez, ne a keresztféléveshez a többi tárgy!

Itt csak ez a gond, hogy mind ütközik a külker ea-val az egyik szv3 gyak (a másik gyak meg a külker gyakkal...) , a másik pedig, hogy az késobbre tolt szv3 ea pedig most már üti a kötelezoen szabadon választható tárgyat is!

Jó hát végülis leszarom, mert akkor nem járok 2hetente szv3 eara, külker eara meg sose... de azért ez így nem kóser.

És akkor még szopatják a nappalis diákokat az éjszakai menetrenddel, csoda, hogy még eddig senki se jelentette fel emiatt a kedves BMF-es órarend kitalálókat, mert ilyet se lehetne csinálni, akár csúszó az ember, akár nem!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Gomez0



Csatlakozott: 2005.05.03. Kedd 0:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Kocsma (Teke, Krudy)

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 01 Péntek 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyrészt valóban etikátlan az utolsó pillanatban átalakított idopont...de anyáztunk már az évek alatt ezért eleget, és soha nem oldott meg semmit:S
Ellenben a gyakkal - legalábbis az én részemrol, és még páran vagyunk így - nincs olyan nagy gond, hiszen akiknek a vizsgaidoszak végén derült ki, hogy felvehetik/fel kell venniük az szv3-t, azok már csak a második gyakra tudtak feljelentkezni. Ami elso körben kilencig tartott volna. Így viszont "csak" fél nyolcig kell bent lenni külker ill. projekt gyakon.
Tehát ki lehet úgy sakkozni, hogy ne szívjunk nagyon a gyakkal.
Az ellenben már tényleg egy dög húzás, hogy úgy teszi be az eloadást, hogy félig ütközik egy másik eloadással. Pláne, hogy ha jól sejtem, akik felvették kereszt félévben az szv3-at, azoknak a 90% már a hatodik féléves tárgyait csinálja...ergo itt ütközése lesz. Itt valaki nagyon önzo volt, amikor átalakította/tatta az eloadás idopontját.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Curse



Csatlakozott: 2007.01.18. Csütörtök 19:23
Hozzászólások: 119

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 01 Péntek 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gomez0 írta:
Így viszont "csak" fél nyolcig kell bent lenni külker ill. projekt gyakon.


Ühm Smile

Tudtommal (és a neptun szerint is) a külker és a projekt gyakok 16.20-tól 17.50-ig is vannak, dettó ugyanakkor, mikor a második szv3 gyakorlat is. Aki ezeken van (60 ember), ok mégis hogyan menjenek ugyanekkor szv3 gyakra?

Mert tuti van olyan ember (szerintem legalább 10, ha nem több), aki nem tudta fölvenni a 14.40-es szvitel gyakot, csak a 16.20-ast, és egyúttal 16.20-tól van külker/projekt gyaka is. Velük mi lesz? Rolling Eyes

Rendben van, be lehet járni akkor a 18 órási külker/projekt gyakokra, de akkor is sz*rkavarás az egész és nem tetszik!! Foleg úgy, hogy mostmár nem lehet átjelentkezni sem másik kurzusra.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 01 Péntek 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát... aki be akar járni projektmenedzsmentre, az meg is érdemli

Ja ezt úgy mondom, hogy most csináltam meg eme nagyszeru tárgyat...azt hiszem 2x láttam a tanárt, egyszer amikor leadtuk a féléves projektet, meg egyszer amikor beírattam a jegyet (5)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 01 Péntek 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Curse írta:
Gomez0 írta:
Így viszont "csak" fél nyolcig kell bent lenni külker ill. projekt gyakon.


Ühm Smile

Tudtommal (és a neptun szerint is) a külker és a projekt gyakok 16.20-tól 17.50-ig is vannak, dettó ugyanakkor, mikor a második szv3 gyakorlat is. Aki ezeken van (60 ember), ok mégis hogyan menjenek ugyanekkor szv3 gyakra?

Mert tuti van olyan ember (szerintem legalább 10, ha nem több), aki nem tudta fölvenni a 14.40-es szvitel gyakot, csak a 16.20-ast, és egyúttal 16.20-tól van külker/projekt gyaka is. Velük mi lesz? Rolling Eyes

Rendben van, be lehet járni akkor a 18 órási külker/projekt gyakokra, de akkor is sz*rkavarás az egész és nem tetszik!! Foleg úgy, hogy mostmár nem lehet átjelentkezni sem másik kurzusra.


Erre csak azt tudom mondani, hogy biztos van olyan ember, aki mentréninges és feljelentkezett a 14.40es szv3 gyakra, na az majd jár szépen este, a többiek akiknek meg nincs, és ütközik valamivel a szv3 gyakja, az elore bejön.

Elso két héten úgyis menni fog az anyázás meg a cserebere...most a mentréningesek megszívják, dehát ez van Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 01 Péntek 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és azt kihagytam h kb. a projekt mindig 40 perces eloadás volt. És a 40 perc is már felkerekített ido
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Gomez0



Csatlakozott: 2005.05.03. Kedd 0:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Kocsma (Teke, Krudy)

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 04 Hétfő 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah, most megint átírta, és nem hiszem, hogy bárkinek is jól, mivel ugyanúgy egy órával el van tolva, mint az eloadás!!!!!!!!!!!! Ergo, akinek szv3 gyakja van, az vagy az elso külker/projekt gyak második felével, vagy a második elso felével ütközik!!!
Ez így nem fair!!! Ha valaki intézkedik, nézzen már körbe, hogy mi a jó a többségnek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 04 Hétfő 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelen állapot a következo: (neptunkiírástól függetlenül)

szv3 ea: 11:20-12:50
szv3 gyak1: 18:00-19:30
szv3 gyak2: 19:40-21:10

A gyakok elobb nem kezdodhetnek, mert a gyaktanár (Imi's back Razz ) nem tud elobb jönni, késobb sem, mert zárják az épületet. Sakk-matt. Sad


Szerintem a mindenkinek jó megoldás valahol délelott környékén van, de nappali tagozat lévén az úgy tunik túl extrém választás Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 04 Hétfő 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Jelen állapot a következo: (neptunkiírástól függetlenül)

szv3 ea: 11:20-12:50
szv3 gyak1: 18:00-19:30
szv3 gyak2: 19:40-21:10

A gyakok elobb nem kezdodhetnek, mert a gyaktanár (Imi's back Razz ) nem tud elobb jönni, késobb sem, mert zárják az épületet. Sakk-matt. Sad


Szerintem a mindenkinek jó megoldás valahol délelott környékén van, de nappali tagozat lévén az úgy tunik túl extrém választás Rolling Eyes


Ez az Imi's back mit jelent? egyszer már elküldték és most bemászott az ablakon ?!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 04 Hétfő 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt. De mentségére legyen mondva: az elso óra alapján, kategóriákat javult! Nagyon sok kategóriát....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csabeeka



Csatlakozott: 2003.12.03. Szerda 17:02
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 05 Kedd 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Fsz képzésnek is o tartott vállgazdot és nem panaszkodtak róla.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2008 Feb. 07 Csütörtök 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Jelen állapot a következo: (neptunkiírástól függetlenül)

szv3 ea: 11:20-12:50
szv3 gyak1: 18:00-19:30
szv3 gyak2: 19:40-21:10



Mit tudsz Wlaszi, bármelyik gyakra be lehet járni, vagy csak abba, ahová be vagyok írva?
Volt katalógus?
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
23 / 24 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.