Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Neptun helyett...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 01 Szerda 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
wlaszi írta:
P2P suxx, ftp rlz

de sztem nézz körül az SG fórumain, ott szoktak lenni okosságok. .)


FTP nem rulz. Nem szeretnék pénzügyileg támogatni senkit, aki lopásból szerez pénzt. Tudom, leegyszerűsítés, de a lényeg ez. Smile


ahamm, akkor nyílvánvalóan a p2p esetén nem jut pénz "tolvajoknak"? Gondolom tökvéletlen az is, hogy pl a mátrix hubszerverén találtak nemkevés "dolgot" a szerverprogin kivűl...lehet, hogy az emlékezetem csal, de mintha éppen azidőtájt ment volna massreklám, hogy csatlakozzanak a userek vmilyen ftp-hez...micsoda véletlen egybeesés....

Gondolom értjük egymást...és általánosíthatunk is talán. Ergo a p2p ugyanúgy csöpögteti a pénzt...csak közvetve.

Akkor hogy is állunk a morállal?

Amúgy sztem aki warezért fizet az nem komplett Smile Nem morális okokból, hanem csupán technikai/pénzügyi oldalról nézve....sivatagban homokot nem veszek Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 01 Szerda 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm, nem állítottam, hogy a p2p esetén nem jut pénz senkihez, csak azt mondtam, hogy én nem fogok semmilyen illegális szervezetet pénzzel támogatni. Ez az én morálom. Smile Ja és az, hogy bár CD íróm már az elején volt (kb. 1999 környékén, nem emlékszem pontosan), de soha életemben nem másoltam másnak pénzért, illetve legfeljebb önköltségi áron, de inkább mondtam, hogy hozzanak blank CD-t. Ennyi. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 01 Szerda 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
Hm, nem állítottam, hogy a p2p esetén nem jut pénz senkihez, csak azt mondtam, hogy én nem fogok semmilyen illegális szervezetet pénzzel támogatni.


bbence írta:
DHW torrentcím? Torrentspy-on nem találtam és isohunt-on sem.
Amúgy még mellette szintén elérhető: Simpsons, Family Guy, American Dad.


ebből azt szűrtem le, hogy a p2p-vel azért vagy vmilyen kapcsolatban...(és nem linux iso-kat töltesz). Namármost, ha "vki pénzhez jut" a p2p által, akkor "csak" annyi a difi, hogy közvetve támogatod nem pedig dierekt módon...

Amúgy abban egyetértünk, hogy nem kell támogatni...de ezt már fentebb leírtam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 01 Szerda 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
bbence írta:
Hm, nem állítottam, hogy a p2p esetén nem jut pénz senkihez, csak azt mondtam, hogy én nem fogok semmilyen illegális szervezetet pénzzel támogatni.


bbence írta:
DHW torrentcím? Torrentspy-on nem találtam és isohunt-on sem.
Amúgy még mellette szintén elérhető: Simpsons, Family Guy, American Dad.


ebből azt szűrtem le, hogy a p2p-vel azért vagy vmilyen kapcsolatban...(és nem linux iso-kat töltesz). Namármost, ha "vki pénzhez jut" a p2p által, akkor "csak" annyi a difi, hogy közvetve támogatod nem pedig dierekt módon...

Amúgy abban egyetértünk, hogy nem kell támogatni...de ezt már fentebb leírtam


Persze, közvetve biztos van valami bevételük (bannerek, google ads), de nem hinném, hogy torrent oldal fenntartók közül bárki kaszálna. Ahogy írtam, pénzzel nem támogatok senkit (HC cash átadás, utalás, stb.), aki ilyesmivel foglalkozik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
2 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.