Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
SAP
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 11 Szombat 16:57    Hozzászólás témája: SAP Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel egyre inkább úgy látszik, hogy lesz elég jelentkező az SAP-kurzus beindításához, ezért megnyitom a tárgy topikját. Kezdetben (amíg el nem indulnak a laborok) itt fogom szétkürtölni az új információkat is, aztán átengedem a terepet az érdemi SAP-infoknak.

Elsőként egy szavazást indítok, hogy mikor legyen a megtartva a kurzus, most a tavaszi félévben vagy az ősziben (többektől hallottam már, hogy nekem mindegy, ezért ilyen szavazat is létezik)

Egyúttal kérnék mindenkit, aki már jelentkezett nálam, hogy ha még nem nyilatkozott, hogy a tavaszi vagy az őszi félévet preferálja (vagy éppen neki mindegy, mikor lesz), azok legyenek olyan jók és vagy írjanak nekem megint vagy nyilatkozzanak (és egyben szavazzanak is) itt a topikban (itt jegyezném meg, hogy a mostani félévben is csak akkor indulhat el a kurzus, ha lesz minimum 12 biztos ember!)

FONTOS: mivel a főiskola malmai köztudottan lassan őrölnek, ezért szavazni csak február 19-ig lehet, az akkori állás szerint kezdek intézkedni, hogy már most is legyen SAP vagy csak a következő félévben.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...


A hozzászólás legutóbb aramoro által 2006 Márc. 05 Vasárnap 09:49-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 11 Szombat 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm, nekem inkább most volna jó, HA megyek erasmus-ra. De csak miattam nem kell átszervezni a félévet.

Van néhány anyagom SAP-ról (e-bookok, bemutatók, leírások), persze angol nyelven. Van rá igény?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 11 Szombat 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
Hm, nekem inkább most volna jó, HA megyek erasmus-ra. De csak miattam nem kell átszervezni a félévet.

Van néhány anyagom SAP-ról (e-bookok, bemutatók, leírások), persze angol nyelven. Van rá igény?


nem csak Te jársz ebben a cipőben, már most többen vannak, akik szintén a tavaszi féléves megoldást részesítenék előnyben, szóval mindenki hangoztassa (azért ne túl hangosan) a saját álláspontját Smile nekem most úgy tűnik, ahhoz is lenne elég ember (már ha minden érdeklődő komolyan gondolja és a csapat fele nem tűnik el az első laborig) hogy tavasszal és ősszel is meglegyen egy-egy kurzusra a minimum létszám (pl. ha már csak 1-2 fő hiányzik, hogy tavasszal is menjen a móka, akkor lehet győzködni a "nekem mindegy mikor lesz"-embereket Smile)

az anyagokra meg persze, hogy van igény Very Happy mi az, hogy még nem küldted át wlaszinak? Wink
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 11 Szombat 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
bbence írta:
Hm, nekem inkább most volna jó, HA megyek erasmus-ra. De csak miattam nem kell átszervezni a félévet.

Van néhány anyagom SAP-ról (e-bookok, bemutatók, leírások), persze angol nyelven. Van rá igény?


nem csak Te jársz ebben a cipőben, már most többen vannak, akik szintén a tavaszi féléves megoldást részesítenék előnyben, szóval mindenki hangoztassa (azért ne túl hangosan) a saját álláspontját Smile nekem most úgy tűnik, ahhoz is lenne elég ember (már ha minden érdeklődő komolyan gondolja és a csapat fele nem tűnik el az első laborig) hogy tavasszal és ősszel is meglegyen egy-egy kurzusra a minimum létszám (pl. ha már csak 1-2 fő hiányzik, hogy tavasszal is menjen a móka, akkor lehet győzködni a "nekem mindegy mikor lesz"-embereket Smile)

az anyagokra meg persze, hogy van igény Very Happy mi az, hogy még nem küldted át wlaszinak? Wink


Ok, értettem. Smile
Az anyagokat az este folyamán átküldöm, összegyűjtök mindent. Most találtam valahol egy Business One telepítőkészletet is, leszedem és kipróbálom azt is...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 11 Szombat 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inkább belinkelem a doksikat és könyveket ide, aztán majd ami kikerül máshova is, az kikerül. Smile
http://www.erpmarket.net/data/John.Wiley.&.Sons.-.ERP.-.Making.It.Happen.pdf
http://www.erpmarket.net/data/Prentice.Hall.PTR.SAP.R3.for.Everyone.chm
http://www.erpmarket.net/data/Sams.Teach.Yourself.SAP.R3.in.10.Minutes.chm
http://www.erpmarket.net/data/SAP.Getting.Started.pdf
http://www.erpmarket.net/data/Sap.R3.Handbook.pdf

szerk.: lejött a Business One is, holnap kiprószálom. Ha valaki szeretné még próbálgatni rajtam kívül, felteszem azt is valahova, csak adjatok helyet (250MB). Illetve van egy Mini Sap 4.6D is, amit kvázi ingyenesen osztogatnak az SAP-nál, mivel ez egy olyan változat, amiben csak a core SAP van, modulok nincsnek, ebben lehet az ABAP programozást gyakorolgatni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 12 Vasárnap 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyilatkoztam. Smile
Én az őszi félévre voksoltam, pusztán személyes okokból. Jelenleg egyetlen tárgyam sincs Óbudán, csak ezért kéne kijárni. Másrészt meg ebben a félévben (is)Wink erősen visszafogott iskolalátogatást tervezek, éppen elég lesz a számvitel kettővel megbirkózni...
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát a szavazatok száma alapján azért még annyian nem vagyunk... Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kiscsillagocska



Csatlakozott: 2006.02.14. Kedd 16:53
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is szeretnék járni SAP-ra még ebben a félévben
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsillagocska



Csatlakozott: 2006.02.14. Kedd 16:53
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ugynis diplomázok júniusban, s elhagyom az iskola falait:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fodi0405



Csatlakozott: 2004.12.12. Vasárnap 13:33
Hozzászólások: 72

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 14 Kedd 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is, én is!!!
É én is most diplomázom! Very Happy Legalább az utsó félévben tanulok vmi értelmeset!
_________________
Edit
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Briga



Csatlakozott: 2004.06.10. Csütörtök 11:56
Hozzászólások: 125

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 15 Szerda 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valszinű engem is érdekelne, ha még ebben a félévben lenne!!!!
_________________
Üdv: Brigi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 15 Szerda 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok, akkor jelentem itt tartunk:

van 7 ember, aki azt mondta, hogy neki a tavaszi félév lenne jó (erasmus, nyári államvizsga és egyéb okok miatt).

hárman vannak vele úgy, hogy nekik aztán édes mindegy mikor lesz.

szintén heten vannak azok is, akik az őszi félévben szeretnének az SAP-vel foglalkozni behatóbban.

végül van négy emberünk, akik még nem nyilatkoztak semmit arról, hogy nekik melyik félév lenne a jobb.

amit ezek alapján szerintem lehet sakkozni, hogy a jelenlegi félévet pártolók összehozzák a megfelelő létszámot, az az, hogy meggyőzik a 'nekem mindegy'-embereket a tavaszi félév előnyeiről Smile akkor már lennétek 10-en és már csak 2 ember hiányozna hogy el lehessen indítani az egészet (alapozva arra, amit Holyinka mondott múlt csütörtökön, tételesen hogy 12 embernél kevesebbel el sem indul)

tény, hogy az őszi félévre könnyebnek tűnik a minimum létszám biztosítása, hiszen már most is van 7 ember, aki inkább ősszel SAP-zne és ha a kerinfo gyakorlatokon valami érdemi munka lesz, akkor szerintem nem lesz gond akár a 24 fős maximumot hozni.

egy kérés: a következő emberek legyenek szívesek küldeni nekem egy privát üzenetet, amiben elküldik a teljes nevüket és neptun-kódjukat (így talán Holyinka is komolyabban fog venni, ha eléállok egy listával, mintha csak egy nick-gyűjteményem lenne...) Briga, fodi0405, kiscsillagocska, bbence, Zsu

köszönöm. holnap megint beszélek Holyinkával illetve Farkas dr-ral is, ha lesz új info, majd postolom.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 16 Csütörtök 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, ma beszéltem Holyinkával és a következőket tudtam meg:
annak az esélye, hogy még ebben a félévben elinduljon az SAP-kurzus, közel egyenlő a nullával. jóval több esély mutatkozik az őszi félévben történő beindítására.
most úgy néz ki, hogy ha lesz, akkor sem csak labor lesz, hanem előadás is, amit egy külsős előadó tartana és ilyen formán már nem 2 kreditért, hanem többért (szóba került a 4 kredit, de ez egyáltalán nem biztos).
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 16 Csütörtök 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt beszoptam. No mindegy, azért örülök, hogy másnak lesz lehetősége ismerkedni a suli keretei között az SAP-val, meg aztán nem is panaszkodom, suli elvégzése után minden valószínűség szerint el tudok helyezkedni ott, ahol apukám dolgozik, és ő ugye SAP tanácsadó, lesz tehát később alkalmam jobban beleásni magam a dologba.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 16 Csütörtök 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

off: ezekszerint mész erasmusra. grat! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 21 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.