Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Lapszemle
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 01 Hétfő 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
A hírek megítélésében teljesen igazad van. Ha állandó új friss és bő hírforrást tudnánk biztosítani a hallgatóknak, akkor többen, jobban látogatnák.


egy baráti javaslat: ezt így sose mond/írd le.
"Ha állandó új friss és bő hírforrást tudnánk biztosítani egymásnak..." így már picit korrektebb. Ez közösség, egymásrautaltság. Nem pedig egy vezér-vezetett szituációra épülő szervezet.
Ráadásul teljes mértékben egyoldalú áramlást sugalmaz, ami ellen sokszor emeltem szót, mivel pont ezt kell elkerülni.

Hidd el, a fenti megfogalmazásra sokan ugranak amikor azt egyes szervezetek használják...ha jót akarsz, kerüld a hasonlóságot velük .) Persze csak IMHO.

Idézet:
Ez eléggé két értelmű, de legalább lehetőség, hogy mindenki úgy értelmezze azt, ahogy az az Ő szája ízének a leginkább megfelel.

A szabály azért van, hogy vitás esetekben _egyértelműen_ leírjon dolgokat. Arra számítani, hogy majd "konfliktus" esetén a másik javára történő/nekem kedvezőbb, nagyvonalú döntés olvastatik ki egy szabályból...több mint naív feltételezés.
Ha tehát kapásból a rosszabbik értelemzést kell kiolvasni belőle, akkor legyen leírva az. Aki kibulizta magának a számára kedvezőbb feltételt az merje is viszontlátni azt, egyértelműen papírra írva. Persze ez a rész már csak a morál miatt volna fontos...


A szakkolival kapcsolatban csak annyit tudok mondani: kívánom, hogy sikerüljön. Jómagam a "szükségem van rá?" kérdésre nemmel felelnék, de tisztában vagyok azzal, hogy ez nem olyan vén mamlaszoknak lehetőség, mint amilyen én vagyok Smile Én anno megtanultam 2 mondtatnál többet összefüggően beszélni, aki ismer tudja (hogy mennyire szépen, jól artikuláltan, az már logopédiai kérdés Smile )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 24 Szerda 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mySAP ERP 2004 a Magyar Nemzeti Banknál
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 24 Szerda 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CRM funkció az Iroda++ új verziójában

ezek szvsz elég aktuális az info szigorlatok idején Wink
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 27 Kedd 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tandíj, FER, és egyéb nyalánkságok

Hmm, ha a cikkben említettek igazak, akkor nagy szívás lesz a felsőoktatásba járni.

"A legjobb eredményt elérő 15 százaléka a diákoknak ugyanis mentesül a tandíjfizetés alól, sőt ők ösztöndíjat is kapnak."

Lehet, hogy rosszul saccolok, de perpil, nem 15% kap ösztöndíjat... Két eset lehetséges: egyik az, hogy ez a 15% megkapja a mostani összegeket zsebpénznek (tehát ez az inkább az azt nyered, hogy nem veszítesz történet), vagy pedig ha az egész lovét a 15% kapja meg, akkor kegyetlen világ köszönt be a hallgatói közéletbe (nem mintha már most olyan rózsaszín lenne), tapossuk egymást gyerekek. Ojjé...

Az, meg hogy a mostani 1 egység államilag finanszírozott létszám 0,15re változik...nos kíváncsi leszek, hogy a beáramló nemkevés pénz mire lesz elég. Van egy érzésem, hogy a PPPre majd rá lehet kenni a stagnálást jól. De ez már csak a rosszmájúságom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 29 Csütörtök 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Tandíj, FER, és egyéb nyalánkságok

Hmm, ha a cikkben említettek igazak, akkor nagy szívás lesz a felsőoktatásba járni.

"A legjobb eredményt elérő 15 százaléka a diákoknak ugyanis mentesül a tandíjfizetés alól, sőt ők ösztöndíjat is kapnak."

Lehet, hogy rosszul saccolok, de perpil, nem 15% kap ösztöndíjat... Két eset lehetséges: egyik az, hogy ez a 15% megkapja a mostani összegeket zsebpénznek (tehát ez az inkább az azt nyered, hogy nem veszítesz történet), vagy pedig ha az egész lovét a 15% kapja meg, akkor kegyetlen világ köszönt be a hallgatói közéletbe (nem mintha már most olyan rózsaszín lenne), tapossuk egymást gyerekek. Ojjé...

Az, meg hogy a mostani 1 egység államilag finanszírozott létszám 0,15re változik...nos kíváncsi leszek, hogy a beáramló nemkevés pénz mire lesz elég. Van egy érzésem, hogy a PPPre majd rá lehet kenni a stagnálást jól. De ez már csak a rosszmájúságom.


Szvsz ez az egész el van szúrva. Ahogy én látom, most minden ilyen intézkedést a "reform" kifejezésbe csomagolva akarnak letuszkolni az emberek torkán, de sokkal inkább csak a bevételek növelésére törekednek igazi reformok helyett... Sad

Arról, hogy a FER mellett mi lesz a tandíjjal (pl. költségtérítéses képzésen) nem igazán esik szó, de ha feltételezzük, hogy marad, akkor egy ktsg-térítéses hallgató éves szinten akár 3-400 ezer forintot is kifizethet majd. Mindehhez hozzátehetjük azt is, hogy az előirányzott 105/150 ezer ft-tól +/- 50%-ban el lehet térni az intézmény saját döntése alapján. Mondjátok, hogy rosszhiszemű vagyok, de vajon hány magyar felsőoktatási intézmény fog az alapösszegtől lefelé eltérni? És hány főiskola/egyetem fogja a lehető legnagyobb összeget kérni?

Van még egy érdekes vonzata a dolognak, amiről eddig nem esett szó. lehet, hogy én gondolom rosszul (akkor javítsatok ki), de úgy vettem ki a miniszter szavaiból, hogy azért vezetik be a FER-t, hogy csökkenteni lehessen a jelenlegi, fejenként 525 ezer forintos állami fejkvótát az áll.finanszírozott hallgatók esetén. Vagyis az én olvasatomban az állam ilyen módon próbálja a felsőoktatásra fordított pénz 20%-át megspórolni. Így azonban az én véleményem szerint a felsőoktatási intézmények semmivel sem lesznek jobb anyagi helyzetben, hiszen amit nyernének a FER-rel, azt az állam elveszi a fejkvótából. sőt, még romlani is fog a helyzet, hiszen a FER egy részéből az intézmények még ösztöndíjat is kell fizetniük...

Egy szó mint száz, a döntéshozók már megint a könnyebbik utat választották, nem a munkaerő-piac igényeit szem előtt tartva reformálják meg a felsőoktatást és az egyes szakok-karok keretszámait, hanem egyszerűen mindenki számára (kivéve az ominózus 15%-ot) fizetőssé teszik a felsőoktatást.

Ja, még valami. Arról is lehet hallani/olvasni, hogy a hátrányos helyzetű, rászoruló diákok mentesülhetnek a FER fizetése alól. Biztos az én rosszindulatom okolható, de nekem sajnos van egy olyan rossz érzésem, hogy azok is kapnak majd mentességet, akik gátlástalanul jóval a valósnál alacsonyabb jövedelmet vallanak be a főiskolának... Elvégre a főiskola (illetve a HÖK) nem hatóság, így ellenőrizni nem fogja tudni a közölt adatokat, csak elfogadhatja és kész... Ennyit az "igazságosabb felsőoktatásról". Wlaszinak teljesen igaza van, ezzel csak azt érik el, hogy az emberek trükközni, csalni és törtetni fognak Sad szvsz
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 29 Csütörtök 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazából, ha még azt veszem TótaWének valahol igaza van, valamit valamiért, ne melegedő legyen egy intézmény, ám ez kétoldalú rendezést igényel:
1- A diák ne akarjon csak kényelmesen üldögélni a padban...ugye ezt legjobban az ember zsebére való ráhatással lehet megoldani, ami nincs ingyen azzal már gazdálkodik az ember és nem pazarol.
2- Ám abban az esetben (ami ráadásul fennforog) ha az intézménynek érdeke, hogy melegedőt tartson fenn, akkor bizony az melegedő is lesz ha esik, ha fúj, legfeljebb a benntartózkodók még anyáznak is.

Az nem reform, hogy pénzt kérnek a vurstliban, újítás az ha új "gépeket" és látványosságokat hoznak...aki ezt összekeveri az vagy hülye, vagy engem néz hülyének, egyik esetben sem alkalmas arra, hogy valami stratégiai döntést hozhasson.

Hangzatos, és igaznak tűnő az a gondolat, hogy akinek haszna származik belőle, az fizessen érte (bár azt nemtudom, hogy a tüdőgondozó, az elvonókúra, hovatovább a különféle inaktívaknak juttatott "segély" miért nem ugyanezen elv mentén halad).
DE!
Mindezek mellett a másik oldal hasznát se felejtsük el, a képzett munkaerő által végzett munka hozzáadottértéke meglátszik az ország GDP-jében és az adóbevételében, ergo az államnak(->minden állampolgárnak) is jó ha valaki tanul.

Esetleg nem az a baj, hogy a befektetett pénz nem látszik meg a hozzáadottértékben? Tehát akkor most mit is kell megreformálni?
Ha neadjisten, véletlenül tényleg több pénz marad a sulinál, akkor nagypénzben fogadok arra, hogy tft monitorok, új bútorzat, távoli vidéken tartott konferencia előbb lesz belőle, mint karbantartott, aktuális, ingyen/olcsón hozzáférhető tananyag, képzett, az aktuális-modern tudásanyagot ismerő tanerő, nem múltszázadi eszközök és slusszpoénként: a gyakorlat ne azt jelentse, hogy elméleti maszlagot hallgatok huszadmagammal esetleg papiron számolok valami qrva hosszú fejben megjegyzendő képlettel.

Ha nekem valaki azt mondja, hogy a legjobb jegyeket elérő felső 15%-a szakma leendő legjobb 15%-a, azt körberöhögöm, és elküldöm valami felsőoktatási intézménybe, hogy ne csak fényképről lásson egyet.
A jelenlegi minősítőrendszer (pl a tanár a saját munkáját ellenőrzi a vizsgán) erre már alkalmatlan. Tény eddig is ezalapján ment a pénzosztás, de azért az nem mindegy, hogy az múlik rajta, hogy kap-e 20K-t havonta, vagy az, hogy fizet-e 200K-t félévente.
Ja és akkor képbe jön az örökzöld vesszőparipám: a KT-s embereknek miért nem lehet _tanulmányi_ ösztöndíja? A KT-s a felvételit "vette meg", vagy azért mert a középsulit elbliccelte, vagy azért mert nem ugyanoda járt mint a másik gyerkőc akinek a szép szemére is beírtak egy ötöst. De ettől még lehet ugyanolyan tehetséges, neadjisten mégjobban mint egy államis hallgató, ergo adott évfolyamon benne lehet a legtehetségesebb 15%-ban, de az ő tehetségére teszünk magasról, azt nem kell támogatni, mégha ezáltal több adóforint realizálódna a jövőben.

Az egy dolog, hogy a benzin adótartalma + kocsiadó nem arra fordítódik amire beszedik, sőt még az autópályán megfizetjük mégegyszer.
Az egészségügy a magánfinanszírozás felé tart. Most itt az oktatás is a terítéken.
Fogynak a közfeladatok, de nem fogynak a közterhek. A kisebb állam nem az, hogy kevesebbet adok ugyanannyiért. Reform...

Az egésznek egyetlen pozitívumát látom csak: a szakmunkásképzők feltöltődhetnek a sok bölcsésznek (diplomás művelődészervező wazze) nevezett irodistával és ennek folyományaképpen egy duguláselhárításért majd nem kell annyit kipengetnem, mintha egy egész IT részleget rendeltem volna házhoz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jún. 30 Péntek 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
...


Jól van Wlaszi, jól leírtad a dolgokat, legalább nem érzem szükségét, hogy én koptassam a billentyűzetet... Smile
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 18 Kedd 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A tandíj sem fogja vissza a diplomadömpinget címmel jelent meg ma egy cikk az mfor.hu-n. Szerintem egész érdekes dolgokat írnak...

Két dolog maradt meg bennem igazán az első olvasás után, az egyik, hogy a 2006-os felvételi jelentkezések szerint a legnépszerűbb szak a Gazdálkodás és menedzsment, a másik pedig, hogy "rengeteg a kényszerdiplomás. Ők csak azért mentek egyetemre, hogy papírt kapjanak, de onnan mindenfajta tudás nélkül kerültek ki." Sajna nagyon igaznak érzem... Sad
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Júl. 18 Kedd 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
A tandíj sem fogja vissza a diplomadömpinget címmel jelent meg ma egy cikk az mfor.hu-n. Szerintem egész érdekes dolgokat írnak...

Két dolog maradt meg bennem igazán az első olvasás után, az egyik, hogy a 2006-os felvételi jelentkezések szerint a legnépszerűbb szak a Gazdálkodás és menedzsment, a másik pedig, hogy "rengeteg a kényszerdiplomás. Ők csak azért mentek egyetemre, hogy papírt kapjanak, de onnan mindenfajta tudás nélkül kerültek ki." Sajna nagyon igaznak érzem... Sad


ez nagyon jó cikk, (a HVG uccsó két számában is a vélemény rovatban hasonlóak vannak megfogalmazva...)
Amit én kiemelnék belőle:
"Ehhez a felsőoktatási intézmények piacszerű működésére lenne szükség, amelyet nem állami szabályozással, hanem sokkal inkább az egyetemek belső viszonyainak átalakításával lehetne elérni. Ha ugyanis mindenki abban lenne érdekelt, hogy elhelyezkedni tudó pályakezdőket neveljen, akkor a kezdeti döntéshez is nagyobb segítséget nyújtanának számukra, tette hozzá a szakember."
És ennek tudatában nézzük meg ezt:
"Az ideális pályakezdő jellemzői a munkáltatók szerint

- jó kommunikációs készség
- jó problémamegoldó képesség
- csapatjátékos
- képes önállóan dolgozni
- megbízható informatikai ismeretekkel rendelkezik"

Ha a "képes önállóan dolgozni"-t mondjuk megfeleltetjük a szakmai tudást is magábafoglaló halmaznak, akkor a jelenlegi rendszer a felsorolt 5 kritériumból 1-et próbál megoldani, a többit meg csak sorvasztja (pl csapatjátékos)

De a témában a kedvenc idézetem a következő:
GY.F.:"egységes tandíjt fogunk bevezetni"
Gy.F.:"az egyes intézmények saját jogkörükben akár 50%-al is eltérhetnek ettől"
Wazz, akkor mi az egység? Ilyen alapon eddig is egységes volt, mert az egységnek a forintot határoztuk meg...bullshit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Aug. 17 Csütörtök 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mai Népszabadságban jelent meg egy cikk, amely minisztériumi forrásokra hivatkozva azt állítja, hogy jövőre (ismét) átalakul a felvételi pontszámítási rendszer. Az eddigi 120+24 pont helyett 500 pont lesz az elérhető maximum.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 12 Kedd 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismét egy (szvsz) sokunk számára érdekes cikk jelent meg tegnap délután az mfor.hu-n a munkaerőpiac jelenlegi helyzetéről, a keresett és kevesbé keresett szakmákról és más ehhez hasonló témákról.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 22 Szerda 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A HWSW.hu lehozott egy érdekes cikket, lehet, hogy van jövoje a papírunknak? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 22 Szerda 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
A HWSW.hu lehozott egy érdekes cikket, lehet, hogy van jövoje a papírunknak? Smile


Tényleg bíztató a cikk ilyen szempontból. Ez a mondat sem hangzik rosszul sztem nekünk: "informatikai és üzleti részlegek közötti párbeszédet végzok iránt is jelentos igény mutatkozik" Igamon vmi ilyesmirol nyomták a szöveget, nem?
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 22 Szerda 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
wlaszi írta:
A HWSW.hu lehozott egy érdekes cikket, lehet, hogy van jövoje a papírunknak? Smile


Tényleg bíztató a cikk ilyen szempontból. Ez a mondat sem hangzik rosszul sztem nekünk: "informatikai és üzleti részlegek közötti párbeszédet végzok iránt is jelentos igény mutatkozik" Igamon vmi ilyesmirol nyomták a szöveget, nem?


igen, ott volt ilyenrol szó. mai napig fájlalom, hogy azokhoz az eloadásokhoz nem volt egy hasonló labor, mint most az SBO.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 02 Szombat 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy mostanában különösen aktuális cikk jelent meg a hvg.hu-n a szakdolgozatok és egyéb beadandók plagizálásával kapcsolatban.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
2 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.