Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Számvitel, Pénzügy - közérdekű!!!

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
deliciousbp



Csatlakozott: 2007.01.18. Csütörtök 11:48
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 07:54    Hozzászólás témája: Számvitel, Pénzügy - közérdeku!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ezt a levelet kaptam, a biztonság kedvéért feltenném ide, hogyha esetleg valaki nem találkozott vele.
Remélem nem teszek ezzel semmi "rosszat" és a fórum ellen sem.
Sziasztok!!!

Ez egy elég FONTOS és viszonylagosan SURGOS dolog lenne.

Gondolom sokan hallottatok már róla, de most én ha úgy tetszik hivatalosan is megerosítem.
Dr. Horváth Katalint és Pappné Nagy Valériát feljelentették az OM-nél. Az indoklásról nincs
nagyon biztos hírem ha jól tudom TVSZ sértésekre hivatkoznak benne. Lényeg a lényeg, hogy az OM nem kíván foglalkozni az üggyel mivel nem az o hatáskora rábízta a foiskolára hogy vizsgálja ki a panaszt. Tehát arra kérnélek titeket, hogy tankörtársaitoktól tudakoljátok meg, hogy esetlegesen ki ellen követtek el hasonló cselekedeteket. Ok egy TELJESEN független vizsgáló bizottság elott kell beszámolniuk az ot ért sérelmeikrol (hangsúlyozom hogy tényleg független a vizsgáló bizottság, sot NÉV NÉLKÜL megy tehát senkinek nem származik semmi baja belole).
Kérem jellezétek felém ha tudtok valakirol.

Személyes rész:

Nekem személy szerint nincs gondom a két oktatóval, bár tényleg vannak érdekes húzásaik. Arra kérek mindenkit, hogy ne az legyen a cél, hogy minnél jobban aláássuk oket. Legyen ez egy nagyon jó és eros figyelmeztetés.

Köszönöm

Ha megtudok valamit még akkor értesítelek benneteket, vagy tudok már konkrétumot

Tomi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rövid gondolkodás után úgy döntöttem, hogy nem zárom be reflexbol a topikot, mivel olyan témával foglalkozik, aminek sokak életére lehet valamilyen szintu hatása. Külön és nyomatékosan megkérnék azonban minden hozzászólót, hogy megnyilatkozásaikban kerüljék a szélsoséges és/vagy sérto hangnemet. A gazdinfo fóruma eddig sem volt a foiskola oktatói elleni sárdobálás helye és nem most kéne szakítani ezzel a szerintem jó szokásunkkal. Köszönöm
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem e két oktató ellen emelném fel a hangom, az fix... Smile hanem a 3ik bukótárgy felelose miatt panaszkodnék...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
okjup



Csatlakozott: 2007.01.30. Kedd 12:13
Hozzászólások: 47

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csatlakoznék az elottem szólóhoz...
Sot egyikük a legjobb oktató, akivel eddig találkoztam! ( persze vannak érdekes dolgai...Smile )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nono



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 15:23
Hozzászólások: 384

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért, Kiss Mariann is tudja a dolgát, elég nagy szakember a maga hivatásában.
Pappná sztem iszonyat jó eloadó, érdekes problémákra hívja fel a figyelmünket, megvilágít ezt-azt. De gyakorlati részében... ott nem igen magyaráz.
HK-nál sem biztos, hogy mindent megért az ember elsore. Viszont (anno nem gondoltam, hogy ilye mondok róla) segítokész. Kivételek persze akadnak Smile
De szvsz mind3 ember igen nagy tudású. Bár tény hogy vannak dolgaik.
Annak amúgy meg örülhetünk, hogy nem a szánkba rágott példákat kérik vissza, hanem igenis elvárják, hogy gondolkozzunk. Mert így fog érni vmit is a diplom a kezünkben. Ha a jól begyakoroltatottakat kérnék vissza szó szerint, akkor csak egy darab WC papír lenne. És akkor ennyi erovel járhatnánk Kodolányira, Gábor Dénesre, Heller Farkasra...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nono írta:
[...]Annak amúgy meg örülhetünk, hogy nem a szánkba rágott példákat kérik vissza, hanem igenis elvárják, hogy gondolkozzunk.[...]


bár leszek, de úgy érzem, nem árt, ha tudjátok, hogy az álláskeresés során két, a foiskolán tanult tárgyat emeltek ki a munkatársat kereso cégek, mint hasznosnak érzett tudást. Ez a ketto pedig a számvitel és az Oracle adatbázis-kezelés volt... Nyilván függ attól is, hogy milyen területen keres az ember (elvégre nem azt akarom mondani, hogy a pénzügy vagy a marketing értelmetlen vagy haszontalan lett volna), de nekem ilyen tapasztalataim voltak.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
deliciousbp



Csatlakozott: 2007.01.18. Csütörtök 11:48
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 16:23    Hozzászólás témája: comment Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos, én ezt a topicot csupán azért hoztam létre, hogy aki érintett, az tudjon arról, hogy van egy ilyen dolog.
Van pár topic, amiben mindkét oktatót eléggé "kivesézik", ebbol gondolom, hogy azért pár embernek van velük baja.
Mellettük/ellenük szólni, vitatkozgatni szerintem itt teljesen felesleges.
És köszönöm aramoro, hogy nem törölted a topicot, abszolút nem a sárdobálás a cél vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nono írta:

HK-nál sem biztos, hogy mindent megért az ember elsore. Viszont (anno nem gondoltam, hogy ilye mondok róla) segítokész. Kivételek persze akadnak Smile
De szvsz mind3 ember igen nagy tudású.

Két dologra hívnám fel a figyelmed.

1) Az, hogy valaki nagytudású, még nem jelent semmit. Ezt a tudást, illetve ebbol minél többet vissza kell adnia, ennek eredményeképpen jön létre a jó pedagógus. Voltak már itt az Állami Számvevoszéktol, Pénzügyminisztériumtól... csak ezek egyike sem volt pedagógus.

2) A segítokészség a fogadóórák meglétében, ill. számában kell, hogy alapfokon megnyilvánuljon. Ehelyett 3 féléven keresztül lehetett rohangálni eloadások után az oktatóhoz (számvitel) segítséget kérni egy-egy feladat megoldásában - így pedig az amúgy is sieto úr/hölgy mindössze 5 percet tudott a hallgatóval foglalkozni. Pedig elsoben még az olyan ún. tölteléktárgyakból is volt fogadóóra, mint szociológia.

Fentiek természetesen mind szvsz-ben értendoek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Rövid gondolkodás után úgy döntöttem, hogy nem zárom be reflexbol a topikot, mivel olyan témával foglalkozik, aminek sokak életére lehet valamilyen szintu hatása. Külön és nyomatékosan megkérnék azonban minden hozzászólót, hogy megnyilatkozásaikban kerüljék a szélsoséges és/vagy sérto hangnemet. A gazdinfo fóruma eddig sem volt a foiskola oktatói elleni sárdobálás helye és nem most kéne szakítani ezzel a szerintem jó szokásunkkal. Köszönöm


Jó is, hogy nem, ugyanis így a legtisztább.
Részemrol mindig azt vallottam, hogy ez az oldal egy olyan hely, ahol megfelelo hangnemben bármi, cenzorálás nélkül elhangozhat.
Aztán 5 nappal ezelott beesett hozzám ugyanez a levél, hogy tegyem ki fooldalra...Lecsekkoltam az infót: a hök informálisan nem vállalta magára (pedig szakkordinátort emleget a levél), hivatalosan nagy kuss van a honlapjukon, de mindettol függetlenül mindenki biztos a levél tartalmában. Hát jó én elhiszem, csak ez így snassz...
Ráadásul ha kiteszem, akkor egyértelmuen "mi" leszünk a felbújtók, függetlenül attól, hogy személyesen mennyi igazságtartalmat adunk a vádaknak (amik nincsenek ugyan leírva, de a folyosón nem nehéz meghallani a kiegészíto infókat, szóval részemrol 50%át tartom jogosnak...diplomatikusabban: 50%a alaptalan, szvsz Smile ).
Így a legjobb, nem sérül az infóáramlás, és nem nekem kell felvállalnom, hogy belerúgjak abba a bilibe amibe más...

Szóval thx a topiknyitónak, megoldotta a gordiuszi csomómat Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most már nem azért, hogy belepofizzak, mert nekem aztán édesmindegy, mert túl vagyok már mindegyikojükön, de...

A fogadóóra az órakeretben van benne. Tehát azt neki kifizetik. A tanár meg nem hülye, hogy ingyen ott üljön a két szép szemetekért, amikor magántanárként 2-3000ft-ot kérhetne el óránként.
Ha a foiskola nem biztosítja ezt az órakeretben, akkor a tanár bizony nem fog ott ülni.
Nyilván azért volt szociológiából, és egyéb más kis óraszámú tárgyból rendesen fogadóóra, mert abból "jut".
Ebben a félévben párhuzamosan fut a számvitel 2 és 3, így nyilván kevesebb "jut" a fogadóórákra.

A másik pedig, hogy a felsooktatásban nincsenek pedagógusok, ott eloadók vannak, annak pedig mindegyik maximálisan megfelel, mert ott a tudás a lényeg. Persze az sem árt, ha a kedves diák bejár az órákra - és az eloadásokra is - és nem csak a tanárt szidja, amikor nem tudja megcsinálni a zh feladatsort.

Bár az elozo félévben, akit kaptunk számvitelbol gyaktanárt, hát szegényem katasztrófa volt. De mentünk HK-hoz és megbeszéltük vele óra után (!), minimum fél órát ránkszánt, és nagyon pozitívan állt hozzánk, és oszintén kereste a megoldást. Ebbol is látszik, hogy nem statisztikát akarnak gyártani, hogy "márpedig megbuktatunk 60%-ot"...
Mellesleg, amit az a csávó összeállított zh feladatsorként, azon HK úgy elcsodálkozott, hogy még...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:

A másik pedig, hogy a felsooktatásban nincsenek pedagógusok, ott eloadók vannak, annak pedig mindegyik maximálisan megfelel, mert ott a tudás a lényeg.


ebben azért vitatkoznék. Nem az eloadó tudása számit, hanem, hogy mennyit tud belole átadni. A topik témájától függetlenítve, a _mindegyik_ jelzot pedig nagyon erosnek érzem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A mindegyiket értsd a fenti három emberre.

Ugyanis, mint ahogy írtam elozo hozzászólásomban, az elmúlt évi számvitel gyaktanár nem volt megfelelo még eloadónak sem.

A lényeg, amit mondani akartam, hogy valaki lehet attól jó eloadó, hogy nincsen pedagógusi végzettsége.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vip007



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 23:56
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: A gép előtt

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 30 Szerda 23:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:
A mindegyiket értsd a fenti három emberre.

Ugyanis, mint ahogy írtam elozo hozzászólásomban, az elmúlt évi számvitel gyaktanár nem volt megfelelo még eloadónak sem.

A lényeg, amit mondani akartam, hogy valaki lehet attól jó eloadó, hogy nincsen pedagógusi végzettsége.


Sot, attol is lehet tré eloadó, hogy van olyan irányú végzettsége. Ez csakis ember függo.
_________________
"Eddig hülye voltam, de most tettem egy 360 fokos fordulatot"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
iccci



Csatlakozott: 2004.06.21. Hétfő 22:31
Hozzászólások: 99

HozzászólásElküldve: 2007 Máj. 31 Csütörtök 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igazán meglepodtem a dolgon. Azt mindig is tudtam, hogy vannak problémák az oktatókkal. DE, ezeken a vizsgákon annyian átmentek már, nem feltétlenül nyafogni kellene, hanem pl. tanulni, bejárni órákra, józan paraszti ésszel gondolkzoni.stb.
Amikor én államvizsga után munkát kerestem megfordultam pár helyen, és ha hiszitek ha nem, áldottam HK nevét, mert amit nekem akkor megtanított azt a mai napig tudom. Tulajdonképpen, ha úgy vesszük neki köszönhetem, hogy most egy szuper állásom van. Pedig amikor hozzá jártam nekem sem tartozott a kedvenceim közé. A lényeg, nem biztos ,hogy o a hibás mindneben. A sikerért nektek kell megdolhozni, pontosan úgy, ahogy ez már annyian megtették elotettek. Amit a foiskolán megkövetelnek agy apró töredéke más intézményekben megkövetelteknek. Erot kell venni és tanulni, tanulni, tanulni. Ha nem megy segítséget kérni, ami nem csak HK-tól jöhet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arpo



Csatlakozott: 2007.02.10. Szombat 9:37
Hozzászólások: 196

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 01 Péntek 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes, egyre többet jön elo a harmadik bukó tárgy .....Na mostan! A szitu annyi h emberek! Ha normális lenne ez az egész rendszer (beleértev tanárt és a számonkérés minden részét a kiértékelésig) akkor miért van az, hogy sokadik eredménytelen próbálkozás után, más intézet, más tanár, egy másfajta rendszer, DE! lényeg1: ugyanazt tudja az ember hsaznosítani késobb, mert ugyanazt megtanulta, és lényeg2: no idegeskedés, no éjfélig várni a karódra a neptunban, no 28-ik vizsgaalkalom, no dékáni engedély, ehelyett: egy erolködés nélküli közepes erdemény! Erre azt mondom korrekt....
Mással ezt miért nem lehet?....szal igazságoság kellene itt ugy érzem....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.