Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Pénzügy 2 vizsgakurzus 2004/õsz
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Melyik anyagból írjunk?
tavalyi pü2 anyag
100%
 100%  [ 8 ]
új pü2 anyag
0%
 0%  [ 0 ]
Összes szavazat : 8

Szerző Üzenet
Briga



Csatlakozott: 2004.06.10. Csütörtök 11:56
Hozzászólások: 125

HozzászólásElküldve: 2004 Dec. 18 Szombat 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudná valaki megmondani hogy milyen fejezetek kellenek a tesztbõl ezek közül? Rolling Eyes

I. A modern pénz kialakulása és a gazdaságban betöltött szerepe
II. A MNB és a pénzügyi intézmények
III. A nemzetközi valuta és a devizamûveletek
IV. A korszerû banki elszámolások
V. Klasszikus bankári mûveletek, egyéb pénzügyi szolgáltatások
VI. Az értékpapírok fajtái és jellemzõi
VII. A pénzügyi piacok és a tõzsdei kereskedelem
VIII. A vállalkozások pénzügyi teljesítményének értékelése
IX. Az államháztartási rendszer
X. A pénz idõrétékével kapcsolatos számítások

(Sándorné Új Éva, Pénzügyek mindenkinek címû könyvébõl van)

Nagyon köszönöm

Brigi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Dec. 25 Szombat 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ahogy elnézem a dec 22-es pü vizsga anyagát, ismét rengeteg olyan dolgot látok, amirõl marhára nem rémlik, h lett volna szó róla órán.
szerintetek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Dec. 25 Szombat 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gazdinf írta:
ahogy elnézem a dec 22-es pü vizsga anyagát, ismét rengeteg olyan dolgot látok, amirõl marhára nem rémlik, h lett volna szó róla órán.
szerintetek?


Ami ki van rakva hírként, az pü1, nem én írtam ki, de így belegondolva a II. évfolyam kategóriából lehet rá következtetni....de mindjárt átjavítom.
A pü2 vizsgakurzusról nekem a következõképpen számolt be az egyik kollega:

"feladatok 1. felev, teszt 2., de a feladatok is teszt-jelleggel mentek, mondvan hogy valaszd ki a jo megoldast a megadott 3-4 lehetosegbol es indokold...
indoklas = szamolj egy kicsit, de csak egy-egy kepletet kellett tudni

7 feladat volt, 18 tesztkerdes -> osszesen 36 pont"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 03 Hétfő 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fent vannak a 30-i eredmenyek neptunon.

Kivancsi lennek, hany embernek sikerult (vagy hogy sikerult-e egyaltalan valakinek)..... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 03 Hétfő 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem se sikerült és tudok magamon kívül mégegy emberkét, akinek szintén nem

Pappné megint kaszált

elképesztõ volt, hogy nevetve mondta, hogy mi már sokadszor tanuljuk meg és jövünk vizsgázni és aki pedig az elsõ vizsgán puskázott, az meg már rég átment... Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 03 Hétfő 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

me too.

Bár én már az átvételekor tudtam a leendõ eredményt...sõt már elõzõ nap is sejtettem, de hát max 500 fityinget buktam...ennyi tapasztalatot megért.

Mert ha jól sejtem mindenki észrevette, hogy ez a tavalyi F csoport volt .)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 04 Kedd 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még mindig 27-1 az állás?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 04 Kedd 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gazdinf írta:
még mindig 27-1 az állás?


nem, már 3 jelentkezõ volt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 04 Kedd 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezekszerint meg lehet írni, csak mi csinálunk valamit nagyon rosszul...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 04 Kedd 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gazdinf írta:
ezekszerint meg lehet írni, csak mi csinálunk valamit nagyon rosszul...


jaja...engem teljesen jogosan húzott meg, szal én ezzel tisztában voltam.

mondom, mindneki nézze át a letöltéseknél megtalálható cuccokat...legalábbis én ezt szûrtem le a vizsgából...de lehet, hogy bebukom ezt az ötletet. szal csak SZVSZ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 04 Kedd 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja, amúgy elkezdtem OCR programmal megetetni a beszkennelt pü könyvet és elég jó lett. na, majd ha lesz idõm megcsinálom mindet és elküldöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 04 Kedd 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gazdinf írta:
ja, amúgy elkezdtem OCR programmal megetetni a beszkennelt pü könyvet és elég jó lett. na, majd ha lesz idõm megcsinálom mindet és elküldöm


ilyesmit mindig nagyon hálásan fogadunk Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 05 Szerda 00:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyebkent szerintetek (foleg azokat kerdeznem, akiknek sikerult, mert hat ok szamitanak autentikus hangnak Smile de a tobbiek is nyilatkozzanak ) inkabb Pappne ugynevezett floppy-s anyagabol (peldagyujtemeny) erdemes feladatokat gyakorolni, vagy a pszf-es peldatarbol Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mm



Csatlakozott: 2004.10.22. Péntek 11:31
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 10 Hétfő 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A f*sz kivan a pénzüggyel. Meg Pappnével is. Mad
Kis Mariannt se szerettem, meg HK-t se viselem könnyen, de
ha lenne egy kívánságom, azt szeretném, hogy Pappné ne tanítson többé.
Ja, meg adjon egy kettest, és felejtsen el.
Abból nem lenne baj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 13 Csütörtök 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a mai nem volt olyan nehéz
igaz, h 30 tesztkérdés volt, de az alapabbak közül
feladat 6 db volt, azok se komplikáltak. pl olyan nagy táblázatos beruházás nem is volt Smile
BCR mutató, hiteltörlesztés, 2 év múlva induló örökjáradék, elaszticitás, NPV, stb...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
2 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.