Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Végzős feladatok stb. / SZAKMAI GYAKORLAT 2008
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pantomines



Csatlakozott: 2006.02.25. Szombat 10:15
Hozzászólások: 128

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11 Kedd 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap Pappné említette, hogy valahol fennt van, hogy melyik tanár milyen jellegu szakdoga témákat vállal. Na ezt nem találom sehol, de lehet, hogy én vagyok a hülye
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11 Kedd 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát látom, volt itt más is, aki szorgalmas, aztán írtatok már pár dolgot...

Pappné többször is elmondta, hogy itt csak az jogosult bent ülni, akinek:
- megvan a 168 kreditpontja
- felvette a vállalati esettanulmányt
- felvette a menedzsment tréninget
- és leadott egy érvényes és jó szerzodést.

A Menedzsment tréning 30 órányi eloadásból és 30 órányi szimulációs játékból áll össze. Idén is lehet, hogy lesz egy hét alatt "lezavarható" formáció, amennyiben összejön elegendo ember. Ehhez persze az kell, hogy a cégek elengedjenek erre a 4 napra, és jól tudj angol vagy német nyelven. Errol majd fog küldeni Pappné egy üzenetet neptunban és jelzi ott, hogy hol és hogyan lehet jelentkezni rá. Aki ezt választja, az megkapja a tárgy gyakorlati felére az 5-öst.
Errol a szimulációs játékról nem lehet hiányozni, mert ezen csoportos feladatok vannak, így egy csoport kap egy jegyet. Az eloadásanyagra és a gyakorlatra kapott jegyet átlagolják és abból születik a féléves jegy.

A vállalati esettanulmány 6-10 oldalas kell, legyen, december 3-ig kell leadni, de ajánlott elobb, mert ha nem jó, akkor még van ido újraírni. Ha még dec 3-án sem jó, akkor, mint a félévközi jegyes tárgyakat, vizsgaidoszakban lehet pótolni. Azaz december 22-ig kell a pótlást leadni.
Ennek a jegyét a szakmai gyak igazoló lapja alapján írja be a tanárno; melynek leadási határideje az utolsó szorgalmi idoszaki nap.
A tartalmára nagyon oda kell figyelni, mert ez egy ESETTANULMÁNY lesz, tehát egy esetet dolgozzon fel; ismertesse azt 2 oldalban, és elemezni kell 3-4 oldalban!

A szakdolgozatnak elsosorban a témáját kell kiválasztani. Elvileg fent lesznek valahol a szakdoga témák. (elvileg a kari honlapon) Nem szabad leíró jellegunek lennie, a problémamegoldásra kell törekedni, saját ötleteket kifejteni.
A belso konzulenseket október 1-ig kell felkérni, ill. a felkérolapot leadni a tanár aláírásával! Nem feltétlen kell a GTI-re beadni, be lehet dobni a postaládájukba is (C. ép. I. em.).
Kamuti Hajni nem vállal idén konzulensi munkát, ha jól emlékszem.
Kasza Jeno 10-10 fot vállal (nappali-távos).
Fontos változás, hogy nem lehet konzulenst változtatni a késobbiekben! Legalább 4-szer el kell menni személyesen konzultálni a választott tanárral, de van telefonos fogadóóra ideje is minden tanárnak, amikor lehet még kérdéseket intézni hozzájuk. Ezek idopontjai fent vannak/lesznek a kari honlapon.
A szakdolgozat leadási határideje december 14. 12.00!
A szakdolgozat mellett le kell adni a kísérolapot, minimum 4 aláírással a konzulenstol. (4 fizikai konzultáció)
A belso konzulens ajánlja majd a jegyet.
A belso konzulens ajánlja a bírálót! Tehát nem magad választasz, max ajánlani tudsz te is a belso konzulensednek.
A külso konzulensnek is alá kell írnia a szakdolgozatot!
A szakdoga leadásakor államvizsgára kell jelentkezni!
Ha valaki nem jelentkezik államvizsgára, akkor mehet Kooperatív képzésre. Az államvizsga 5 héttel a szakdolgozat leadása után lesz, tehát vmikor január végén.
A kooperatív képzésre december 14-ig kell jelentkezni, de csak akkor indul, ha 10-15 fo már összejött! Ha valaki elmegy Kooperatív képézésre, de az idei félévben felvette a szakdolgozatot, annak nem kötelezo leadnia most, hanem eltolhatja júniusra, viszont akkor letiltásra kerül a Neptunban a szakdoga és újra fel kell venni tavasszal. (Viszont ezt nem tudom, minosül-e tárgyújrafelvételnek.)
Az államvizsga a szakdolgozat védésébol és egyéb tételekbol fog állni. Ezeknek két része van:
- informatikai kérdések; vállalatirányítási rendszerekkel kapcsolatosan.
- komplex gazdasági ismeretekre irányuló kérdések: marketing, pénzügy, vállalkozásgazdaságtan, menedzsment, logisztika, stb, stb, stb,...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz.a.



Csatlakozott: 2006.11.25. Szombat 19:47
Hozzászólások: 36

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11 Kedd 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi az infókat.


már csak egyetlen dolog nem tiszta: mikor és honnan tudom meg, hogy érvényes-e a gyakhely szerzodés, amit leadtam?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11 Kedd 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:
Hát látom, volt itt más is, aki szorgalmas, aztán írtatok már pár dolgot...

[...]


pár apró megjegyzés (bár már jó ideje nem jártam a Tavaszmezo környékén se, de azért belepofázok Smile)

1. úgy tudom, van némi bizonytalanság a szakdolgozat-leadási határido körül, a dec. 10-e és 14-e is játszik. ha szabad javasolnom, vki arcból-arcba kérdezzen rá a dologra Pappnénál és írja meg nekünk (vagy ide a fórumra) a tuti infot, mert (szintén tapasztalataim szerint) decemberben már nagyon nem mindegy az a 4 nap difi...

2. a szakdolgozatra a jegyet a bíráló ajánlja, de a belso konzulensnek egyet kell értenie vele!
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vikk



Csatlakozott: 2005.01.06. Csütörtök 20:02
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: itthon

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11 Kedd 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Zsuzscsi írta:
Hát látom, volt itt más is, aki szorgalmas, aztán írtatok már pár dolgot...

[...]


pár apró megjegyzés (bár már jó ideje nem jártam a Tavaszmezo környékén se, de azért belepofázok Smile)



Kár volt.
_________________
I don't ever wanna be like you / I don't wanna do the things you do...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 11 Kedd 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elvileg azt már tudni kéne, hogy jó-e az, amit leadtál. Smile csak mert kavarodás volt, mert fent maradt a régi, rossz dátumú szerzodés. De errol - nekem spec. - küldek üzit neptunban.

Ú igen, volt ilyenrol szó, hogy 10-e, aztán meg 14-e. Aztán asszem végül 14-ében maradtak, de a kari honlapon is fent lesz, és az lesz a biztos. Valami adminisztrációs kavarás volt vele, mert elvileg késedelmi díjjal (2000 pénz) késobb is le lehet adni a szakdogát.

Igen, tényleg, igazad van, a bíráló ajánl, a konzulens elfogad - vagy nem. Smile De az viszont fontos, hogy a bírálót nem te hozod, max. ajánlhatod.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12 Szerda 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vikk írta:
aramoro írta:
Zsuzscsi írta:
Hát látom, volt itt más is, aki szorgalmas, aztán írtatok már pár dolgot...

[...]


pár apró megjegyzés (bár már jó ideje nem jártam a Tavaszmezo környékén se, de azért belepofázok Smile)



Kár volt.


ahogy ezért a 0 információtartalmú hozzászólásért is. ha Te olyan nagyon biztos vagy minden itt megjeleno információ valóságtartalmában, akkor inkább javitsd ki a tévedeseket és ne csak az adatbázis méretét növeld. kösz.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Csabeeka



Csatlakozott: 2003.12.03. Szerda 17:02
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12 Szerda 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"
Tegnap Pappné említette, hogy valahol fennt van, hogy melyik tanár milyen jellegu szakdoga témákat vállal. Na ezt nem találom sehol, de lehet, hogy én vagyok a hülye"


Kint van a GTI hirdetotábláján a toalett mellett Sréterné irodájával szemben........
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pantomines



Csatlakozott: 2006.02.25. Szombat 10:15
Hozzászólások: 128

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12 Szerda 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csabeeka írta:
"
Tegnap Pappné említette, hogy valahol fennt van, hogy melyik tanár milyen jellegu szakdoga témákat vállal. Na ezt nem találom sehol, de lehet, hogy én vagyok a hülye"


Kint van a GTI hirdetotábláján a toalett mellett Sréterné irodájával szemben........


Aha, az remek még jó hogy nem a wc-ben egy titkos gomb megnyomásával kinyíló üloke alá szerelt tárolóhelyen amihez csak egy albán származású indiai szövono ismeri a jelszót.

Ha esetleg valaki épp arra jár és valamilyen formában le tudná fényképezni, és beküldeni azt nagyon megköszönném. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tsiga



Csatlakozott: 2006.01.06. Péntek 15:24
Hozzászólások: 49

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12 Szerda 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.kgk.bmf.hu/node/144

Ajánlott szakdolgozati témák

Már ott van egy ideje...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pantomines



Csatlakozott: 2006.02.25. Szombat 10:15
Hozzászólások: 128

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12 Szerda 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tsiga írta:
http://www.kgk.bmf.hu/node/144

Ajánlott szakdolgozati témák

Már ott van egy ideje...


Köszi. Én naív módon azt hittem, hogy majd a hallgatóknak >> szakdolgozat menüpont alatt lesz. Lehet, hogy az már túl logikus lenne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 12 Szerda 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is úgy tudom, hogy a szakdolgozat leadási határideje december 14.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Nono



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 15:23
Hozzászólások: 384

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 24 Hétfő 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Az ügybe nkutatnék, hogy ki hogyan, hol és milyen munkát talált.
S vajon meg tudnám úgy csinálni a szakmai gyakot, ha következo félévben mennék, de még lesz vagy 5 tárgyam, márha elore hozzák a külkert és a men.tréninget...
Milyen feltételei vannak a munkavégzésnek? Óraszám, ill. ilyesmik?
Egyáltalán kell nekem a 6 és 7. féléves szab.vál,gazd.tárgy, ha amúgy meglenne a 210 kreditem a suli végéig?
Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pantomines



Csatlakozott: 2006.02.25. Szombat 10:15
Hozzászólások: 128

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 24 Hétfő 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nono írta:
Sziasztok!
Az ügybe nkutatnék, hogy ki hogyan, hol és milyen munkát talált.
S vajon meg tudnám úgy csinálni a szakmai gyakot, ha következo félévben mennék, de még lesz vagy 5 tárgyam, márha elore hozzák a külkert és a men.tréninget...
Milyen feltételei vannak a munkavégzésnek? Óraszám, ill. ilyesmik?
Egyáltalán kell nekem a 6 és 7. féléves szab.vál,gazd.tárgy, ha amúgy meglenne a 210 kreditem a suli végéig?
Köszi!


Szia

Szerintem megoldható, hogy szakmai gyak mellett legyen pár tantárgyad. Én egy banknál dolgozom, igaz nem fiókban, hanem a központban, és azt hittem majd nagyon szigorúak lesznek, de mindig elengednek ha kérem, márpedig mindig el kell menni vmi miatt, ott van a controlling, vagy valamit intézni kell, persze a munkámat megcsinálom, de nagyon korrektek, szerintem ez a legtöbb helyen így lehet.

Elvileg a sulis szakmai gyakos szerzodésben az van hogy hétfotol csütörtökig dolgozol, de amugy ha jelzed idoben, mondjuk miután felvettek a munkahelyre, hogy neked néha el kell majd menned suliba, nem hinném hogy nem mennének bele, elvégre ha hosszú távon számítanak rád, akkor az o érdekük is, hogy lediplomázz.

A szabadon választható tárgyaknak mindenképp meg kell lenniük én ugy tudom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 24 Hétfő 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nono írta:
Sziasztok!
Az ügybe nkutatnék, hogy ki hogyan, hol és milyen munkát talált.
S vajon meg tudnám úgy csinálni a szakmai gyakot, ha következo félévben mennék, de még lesz vagy 5 tárgyam, márha elore hozzák a külkert és a men.tréninget...
Milyen feltételei vannak a munkavégzésnek? Óraszám, ill. ilyesmik?
Egyáltalán kell nekem a 6 és 7. féléves szab.vál,gazd.tárgy, ha amúgy meglenne a 210 kreditem a suli végéig?
Köszi!


Ha januárra összeszedsz 168 (mintatantervi!) kreditet, felveheted a gyakfélévet és vele együtt a maradék tárgyaidat. Ennyi.

Munkavégzésnek összesen annyi kritériuma van, hogy A-tól B-ig aláírjanak neked egy szerzodést. Az, hogy ez fiktív, vagy sem, csinálsz-e valamit vagy sem, nem érdekel senkit.

2 db szabadon választható gazd. tárgyadnak kell lennie, mivel a mintatanterv része és azt teljesítened kell.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
23 / 36 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 34, 35, 36  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.