Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
HK
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
régen szépen levizsgázhattál volna egy jó tanárnál, használhatóbb tudással felvértezve.


Szegény lányt meg sem említem, akinek mérlegképes könyvelõi bizonyítványa van és HK hogy megszivatta. Asszem 3x-ra engedte át csak számvitel I.-bõl. Meg alapból már az is röhej, hogy nem fogadja el felmentésnek, ha valakinek van mérlegképes könyvelõ bizonyítványa. Na mind1, õ a hatalmas HK, megtehet bármit ezek szerint.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megertem, hogy ideges vagy, en is eleg sokszor huztam fel mar magam rajta a felevek alatt, altalaban nem kellett hozza sok egy bizonyos ido utan. Egyszeruen csak megallapitottam, hogy most mintha valami pozitiv tortent volna, de majd felev vegeig meg meglatjuk, nem akarok elkiabalni semmit.

Es abszolut egyetertek kiflivel abban, hogy ha felev kozepen most bedobnanak egy uj tanart, az abszolut nem lenne jo, mar csak azert sem, mert ki tudja kit kapnank (annak ellenere, hogy sosem voltam kibekulve HKval es most nagyon finom es noies voltam) Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
CS0ki



Csatlakozott: 2005.01.05. Szerda 0:39
Hozzászólások: 55

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig nem tudom mi a bajotok ennyire a hk-val...Számvitel nem az a tantárgy,a mit feltétlenül el kell magyarázni, ha kell megtanulható otthon, egyedül is! Én soha nem figyeltem mirõl beszél, soha nem jegyzeteltem órán, és nem mondhatnám, hogy hülyére tanultam magam, mégsem volt egyetlen iv-m se!(na jó, három szóbeli azért megvolt!) Az biztos, hogy szerencsém is volt, de az hülyeség, hogy direkt rontja le a jegyeket! Amit odaírtál, és jó, arra megadja a pontot. És legalább volt egy tantárgy,amin kellett izgulni, hogy meglesz-e! Szóval enm azt mondom, hogy egy jó tanárral nem lenne könnyebb, de így sem lehetetlen megoldani ezt a számvitelt. És nem is húzta meg a 90%-át az évfolyamnak, én meg islepõdtem, hogy szigorlaton is milyen sokan átmentek!
_________________
CS0ki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig mi nem is kapunk mérlegképes könyvelõit, ha ezt elvégezzük, ami ugye feltételezem azt jelenti, hogy a mérlegképes könyvelõi színvonala magasabb az itt évek során kilalakult átlagszintnél, nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CSOki nekem viszont nem adta meg és pl. katasztrofálisan kezeli a részpontszámokat /legalábbis a csicskája/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"ha felev kozepen most bedobnanak egy uj tanart, az abszolut nem lenne jo, mar csak azert sem, mert ki tudja kit kapnank"

A bizonytalantól akkor fél az ember, ha nagyjából elégedett, de ha nem az, szerintem merni kell váltani.[/list]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CS0ki írta:
Még mindig nem tudom mi a bajotok ennyire a hk-val...Számvitel nem az a tantárgy,a mit feltétlenül el kell magyarázni, ha kell megtanulható otthon, egyedül is! Én soha nem figyeltem mirõl beszél, soha nem jegyzeteltem órán, és nem mondhatnám, hogy hülyére tanultam magam, mégsem volt egyetlen iv-m se!(na jó, három szóbeli azért megvolt!) Az biztos, hogy szerencsém is volt, de az hülyeség, hogy direkt rontja le a jegyeket! Amit odaírtál, és jó, arra megadja a pontot. És legalább volt egy tantárgy,amin kellett izgulni, hogy meglesz-e! Szóval enm azt mondom, hogy egy jó tanárral nem lenne könnyebb, de így sem lehetetlen megoldani ezt a számvitelt. És nem is húzta meg a 90%-át az évfolyamnak, én meg islepõdtem, hogy szigorlaton is milyen sokan átmentek!


ahamm, gondolom nem volt neked olyan, hogy egy összeadáshiba miatt a teljes feladat pontszámának 90%-át levonta...miközben ugyanaz a hiba másnál egy ejnyét érdemelt.
Meg olyan sem volt, hogy hibás részeredményekbõl kipipált végeredményt láttál a dolgozatodon. A kétértelmû vizsgakérdésrõl nem is beszélve...
meg kb vesszõhiba miatt lenullapontozott elméleti kérdés válaszod sem volt. És még sorolhatnám.
Meg ugye téged sem alázott meg a "poénjaival" úgy ahogy néhány embert...

Amúgy az objektívitáshoz hozzátartozik az, hogy az idei évfolyam zh/vizsgafeladatai összehasonlíthatatlanul könnyebbek voltak a tavalyiakhoz képest.

Igen, abban is igazad van, hogy otthon szinte minden megtanulható. Csak ehhez van egy szükséges minimum követelmény:
1-használható könyv (a meglévõ kb olyan mintha egy telefonkönyvet szeretnék megtanulni + tele van hibával)
2- feladatgyûjtemény, amiben 1 típusú feladatból nem 1 van, hanem legalább 10 (mert így ránézek a kérdésre és fejbõl fújom a részeredméyneket) továbbá nem ártana, ha a megoldása sem lenne hibáktól hemzsegõ.

Egyébként aki azt hiszi, hogy a véleményeztetésrõl nem tudott , csak utólag, az szerintem felettébb naív (mondom ezt a vizsgaidõszakra...)

Amúgy mielõtt még tévhírek keletkeznének: amennyiben ebben a félévben is kap egy negatív véleményeztetést, nem lesz azonnal kirúgva, tehát félév közepén tutira nem lesz váltás!
mert egyrészt véleményeztetés a szorgalmi idõszak utolsó heteiben lehetséges csak, másrészt annak végeredménye csakis a vizsgaidõszak után lenne. Magyarán 1 félévig még biztosan egy homokozóban játszunk vele.

Még mielõtt azt hinnéd utállak: én örülök, hogy ilyen jól megy a sorod. Sõt elismerem, biztos bennem is volt hiba amiért újfent meghúzott, de azért amikor egyes átcsúszott embereket összehasonlítok magammal mindig azt tudom csak leszûrni, hogy az képtelenség, hogy õ átment én meg nem, és ez a tudásbeli különbségnek köszönhetõ (pontosabban a különbség megvan, csak nem az õ javukra). És itt nem a kalkulálható mázlistafaktorról beszélek, ami mindig mindenhol van, hanem jóval nagyobb részarányról.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és még mindig szívbõl kívánom azt, hogy idén váljék mintatanárrá és okítson jól. Sõt, kívánom, hogy még 20 évig maradjon ilyen.
Ha változik, nyilván a véleményemnek is változnia kell...csak az eddig kiharcolt negatívumot nehéz egy jó finissel behozni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
CS0ki



Csatlakozott: 2005.01.05. Szerda 0:39
Hozzászólások: 55

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valóban nem volt olyan, hogy 90%-át vonta le! Hanem a 100%-át a mérlegemnél! Smile Elsõ félévben is meg szigorlaton is nullapont összeadáshiba miatt!Smile) Próbálkozott alázni, csak nem vagyok az a típus, akit egy tanár megtud alázni, vagy összetörök mert így vagy úgy beszél velem!Smile Annyira nem tudom komolyan venni ezt az egészet! Jó, biztos volt olyan, akivel sokkal jobban kicseszett, mint velem, csak azt nem szeretem, hogy ha egy tanár követel, meg esetleg tanulni is kéne nála, akkor egybõl a tanár a hülye! Ha meg valaki megbukik, akkor pláne a tanár a köcsög. Én is utálom azt a nõt, de nem azért mert a tanárom, hanem mert egy...na mindegy!Smile A kis majmáról nem is beszélve.
_________________
CS0ki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CS0ki írta:
Valóban nem volt olyan, hogy 90%-át vonta le! Hanem a 100%-át a mérlegemnél! Smile Elsõ félévben is meg szigorlaton is nullapont összeadáshiba miatt!Smile) Próbálkozott alázni, csak nem vagyok az a típus, akit egy tanár megtud alázni, vagy összetörök mert így vagy úgy beszél velem!Smile Annyira nem tudom komolyan venni ezt az egészet! Jó, biztos volt olyan, akivel sokkal jobban kicseszett, mint velem, csak azt nem szeretem, hogy ha egy tanár követel, meg esetleg tanulni is kéne nála, akkor egybõl a tanár a hülye! Ha meg valaki megbukik, akkor pláne a tanár a köcsög. Én is utálom azt a nõt, de nem azért mert a tanárom, hanem mert egy...na mindegy!Smile A kis majmáról nem is beszélve.


Van pár statisztikára gyúró tanárunk, de furcsa mód csak HK-nak van külön topikja.
Azért mert a többiek le is adják azt amit követelnek. És következetesen értékelnek. És ezt a hallgatók akceptálják is.
Én is mosolyogva ülök be annak a tanárnak az órájára, aki már 2x megvágott, tehát azt hiszem nem lehet azzal vádolni, hogy a tanárt hibáztatom mindenben, tudom, hogy azokból a tárgyakból én tehetek az eredményemrõl, de pl a számvitelnél ezt nem érzem. Aki azt mondja, hogy pénzügybõl vagy marketingbõl hanyattfekve át lehet menni, tanulni nem kell, azt az embert zseninek szólítom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
iccci



Csatlakozott: 2004.06.21. Hétfő 22:31
Hozzászólások: 99

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most elmondok nektek egy infót, ami elég biztos forrásból származik ahhoz, hogy ezt le is írjam. HK tudott a véleményeztetésrõl (most is és máskor is tudta). Viszont õ nem akarja tudomásul venni, hogy esetleg õ nem csinál jól valamit. Magyarul nem hinném, hogy változtat azon ,ami szerinte jó. És nem fogják kirúgni. Errõl szó sincs. A kari igazgató ilyen esetben annyit tesz, hogy lecsücsül HK-val és elmondja neki amit leszûrtek a véleményeztetésbõl. HK pedig magasról tesz az egészre, mert szerinte nem benne van a hiba. Hát nem tudom..... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez evidens...

csakhogy ha sikerül összegyûjtenünk 3 bónt számára, és ezt sikerül úgy ledokumentálni, hogy egyetlen moly se tudja véletlenül megenni, vagy ne történjen öngyulladás, vagy valami hasonló, akkor szabály van arról, hogy kötelezõ egy messzi vidékre repülõvel kiutaztatni

Persze visszakanyarodhatunk a szabályok betarthatóságára, de az már egy másik téma Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 19:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg most tart gyakorlatot, vagy megint H.K. gazdaságos összevont elõadás van?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
kifli



Csatlakozott: 2004.12.20. Hétfő 19:19
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 24 Csütörtök 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
Tényleg most tart gyakorlatot, vagy megint H.K. gazdaságos összevont elõadás van?


három gyakot tart, ebbõl csak az egyik van az elõadás után (hétfõn), a másik kettõ kedden.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
HK



Csatlakozott: 2006.02.28. Kedd 21:54
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: PSZF majd BMF

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 28 Kedd 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Ezennel megnyitom a HK topic 2006 tavaszi szekcióját.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 4 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.