Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Avatar??? képek
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Visszabeszélő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 23 Szerda 20:23    Hozzászólás témája: Avatar??? képek Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem vágom, hogy mûxik ez a képbeillesztés, nincs semmi a galériában, és mi az hogy avatar? Valami szerepjátékos szöveg rémlik csak errõl...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 23 Szerda 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Avatarnak nevezik a nevek alatt megjelenõ képeket. Talán személyes totemnek lehetne legjobban "lefordítani".

Idéznék a gyik-bõl, mert az talán érthetõbb:
"...Ez alatt van egy nagyobb kép, melyet Avatarnak nevezünk. Az Avatar egy egyedi és személyes kép, mely más és más a legtöbb felhasználónak. A Fórum Adminisztrátorától függ, hogy lehetõség van-e Avatar megjelenítésére. Ha nem tudsz Avatart használni, akkor az Adminisztrátor letiltotta ezt a lehetõséget."

Elvileg úgy kellene mûködnie, hogy feltöltök (én) x képet, és akkor abból lehetne választani. De szerintem ez így értelmetlen, mert ha valami személyeset akarsz, akkor miért használnál olyat amilyet pl a másik is. (ugye ha van x kép, és abból 1 több embernek tetszik, akkor többnek lesz ugyanaz a "jele" -> tisztára mint az ovi Razz ).

Van lehetõség (nálunk kizárólag ez mûködik), saját képet használni. Mivel a felhasználói webes feltöltés biztonsági okokból nem engedélyezett, ezért úgy tudsz megjeleníteni a fórumon egy avatart, hogy külsõ linkelést használsz.
Magyarán egy saját tárhelyre feltöltöd a kívánt képet (80x80-as maximális méretût), majd simán beírod az elérhetõségét. pl így: http://entarhelyem.hu/avatarom/avatarom.png

De mielött belemelegednék, te akarsz is ilyet, vagy csak érdekel, hogy mi ez? :
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 18 Szerda 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, bocs, nem figyeltem, akarok. Hoppá kicsit elkéstem a válasszal... Smile
Még mindig 80x80 a max? Légyszi ne várj te is egy évet a válasszal, wlaszi Smile
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 18 Szerda 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
Ja, bocs, nem figyeltem, akarok. Hoppá kicsit elkéstem a válasszal... Smile
Még mindig 80x80 a max? Légyszi ne várj te is egy évet a válasszal, wlaszi Smile


elméletben igen. gyakorlatban ez úgy működik, hogy a szélességet fix 80 pixelre vettem, és a kép méretét ehhez a szélességhez arányosítja (köszönhetően annak, hogy az ie nem ismer pár css funkciót).

Summa summarum, a 80 pixelnél lehet, hogy magasabb lesz az avatarod, de szélesebb semmiképpen sem, ugyanis akkor szétcsúsztatja a 800-as szélességet.

Mondjuk, kipróbálod, és hamar rájössz, hogy miről hablatyolok Smile

amire viszont megkérlek, hogy a méretre figyelj. Ugyanis ha beszúrsz egy 3 megás képet, akkor minden ember aki egy olyan topikot akar megnézni amiben hozzászóltál, le kell töltenie azt a 3 megát. Úgyhogy jobb ha csak kilobyte-ok Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 18 Szerda 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próba
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 18 Szerda 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Müxik! A felesleges hozzászólásaimat törölheted ebből a topikból, bocs, csak sikerélmény Smile
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Aslan



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 22:19
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 20 Péntek 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://static1.iwiw.net/images/user/00/80/62/53/9/user_8062539_1133801552107_tn2

Szted ezt miért nem olvassa be az oldal avatarnak, amikor a böngésző simán behozza???
_________________
Hmmmm mit is mondhatnék még....Jah
FUN WITH STAKE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aslan



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 22:19
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 20 Péntek 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ÁÁÁ
lemaradt az eleje bocs, csak hulla ideg vagyok.

Szóval, mond Wlaszi.
SZtedd....

Smile
_________________
Hmmmm mit is mondhatnék még....Jah
FUN WITH STAKE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 20 Péntek 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pl azért mert nincs kép kiterjesztése: jpg,gif, png, stb...

Futtatható kód kivédésére van...bár ha megnézzük, Eddy aláírását, ott ez a védelem ki van kerülve, de ahhoz már spec szerverbeálíltások kellenek..

Tudom javasolni eddy85 avatarmegoldását: rakd fel egy képfeltöltős oldalra...(persze ehhez előbb mentsd le, és adja neki kiterjesztést)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 20 Péntek 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ajánlom figyelmetekbe így utólag a topicnyitó hozzászólásom:

"Nem vágom, hogy mûxik ez a képbeillesztés, nincs semmi a galériában, és mi az hogy avatar? Valami szerepjátékos szöveg rémlik csak errõl..."

/mellette az avatar, nézzétek meg, vicces hogy ez visszafelé is működik.../
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 20 Péntek 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet készítek egy screenshotot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 20 Péntek 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj, szétszórt vagyok, ezt akartam küldeni:

http://imageshack.us/index.php

Itt azt írják hogy "örökre" fenthagyják. Van ahol csak egy hónapot adnak,
aztán letörlik.
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Aslan



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 22:19
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 22 Vasárnap 00:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a helpeket!
Akkor majd feltöltöm valahova máshova...

Idézet:
Tudom javasolni eddy85 avatarmegoldását: rakd fel egy képfeltöltős oldalra...(persze ehhez előbb mentsd le, és adja neki kiterjesztést)


Valahogy azé oda is feltöltöttem Smile
Egyébként meg milyen spec szerver beállítások kellenek. Mármint spec szerver beállítások ennek a portalnak vagy az iwiw portalank??
_________________
Hmmmm mit is mondhatnék még....Jah
FUN WITH STAKE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 22 Vasárnap 01:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

félreérted, eddy85 danasoft-os aláírásáról beszéltem... Mert az ugye egy dinamikusan generált kép, magyarán minden meghívásakor egy kód is lefut (a danasoft szerverén) és vmi GDLib szerűséggel legenerálják a képet amit te látsz. Tehát a kódfuttatást kivédeni nem tudtam. Más kérdés, hogy ez így önmagában nem kártékony...de mindig, minden rés csak kreatívitás kérdése.

Megoldhatnám, hogy megjelenjen itt a kiterjesztés nélküli képed, csak az túlzott kockázat...ahhoz nem kell kreativitás, egy wannabe is röhögve olyan kódot illesztene be, hogy csak lesnétek... én meg ettől megkímélnélek titeket....meg magamat a supportálástól Smile

Őszintén megmondom, nemtudom, hogy a wiwesek hogyan alapozhattak egy ilyen alapfunkciót csupán arra a slendriánságra/véletlenre, hogy a browserek eltérnek annyira a szabványtól, hogy megjelenítsék. Ha megnézed a tulajdonságoknál, ki is írja, hogy hibás....
Mind1, ő dolguk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aslan



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 22:19
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 23 Hétfő 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmmmmm..Kb a felét értem annak amit írsz. Rolling Eyes De azért köszönöm a kielégítő választ. A problémát megoldottam végül is, sőt rájöttem, hogy nem is azt a képet akarom feltölteni, szóval minden ok Smile
_________________
Hmmmm mit is mondhatnék még....Jah
FUN WITH STAKE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Visszabeszélő
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.