Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
L.C.C.I. Nyelvvizsga
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagyzsolt23



Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 13:19
Hozzászólások: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 13 Csütörtök 16:32    Hozzászólás témája: Re: nov 15 nyelvvizsga:) Hozzászólás az előzmény idézésével

micu írta:

nekem van egy kevéssbé tág témakörlistám de sajnos csak nyomtatott formában, és nem tudom átküldeni:(

Fel tudnád sorolni a témák címeit? Az is nagy segítség lenne. Van gazdinfon egy segédanyag, kíváncsi vagyok ahhoz mennyire kapcsolódik.

Ha vége az egésznek majd megírom az élménybeszámolót, remélem jókedvuen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fefinho



Csatlakozott: 2007.11.28. Szerda 13:07
Hozzászólások: 47

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 13 Csütörtök 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sok sikert a holnap vizsgázóknak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nagyzsolt23



Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 13:19
Hozzászólások: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 15 Szombat 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na akkor én leírom a tapasztalataim:

Szóbeli: Business Communication nevu tételt húztam, ez a munkahelyi belso-külso hálózatról, új technológiákról (ilyen is hogy sms), stb szól. Mennyire érinti a vállalatokat, miért jó, hogyan használják. Ilyesmi. Szituációs feladat az volt, hogy marketing menedzserként meg kellett gyozni a fonököt, hogy az eddigi nyomtatott brossurák helyett netes katalógusokat alkalmazzon a cég. A tanárok abszolút kedvesek és segítokészek, kiszednek beloled minden apró infót.

Szóbeli (magnó): 10 kérdés, amikor magnón mondták a kérdéseket,mellé 3 választ és ki kellett választani melyik a jó. 20 kérdés, amikor le volt írva a lapra 4 válaszlehetoség és ki kellett hallani mirol beszélnek. A felvétel egész jó minoségu volt, meglepodtem. Annyira nem nehéz, egész érthetoen beszéltek.

Írásbeli: 1 feladat - notice, article, memo közül lehetett választani. 2 feladat - üzleti levél. 3 feladat - list-et kellett írni.


Ennyi, ha van valami kérdés tegyétek fel, ha tudok segítek Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nagyzsolt23



Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 13:19
Hozzászólások: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 15 Szombat 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akinek segítettem, az légyszi töltse már ki ezt, szakdogámhoz fontos nagyon. Köszi!

http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pAa_FIow_SmsAUvRK7I7hbg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fefinho



Csatlakozott: 2007.11.28. Szerda 13:07
Hozzászólások: 47

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 15 Szombat 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha esetleg tudsz még más szóbeli tétel, azt még leírhatnád, hogy tudjuk, hogy mire számítsunk februárba, elore is köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arpo



Csatlakozott: 2007.02.10. Szombat 9:37
Hozzászólások: 196

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 17 Hétfő 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

job satisfaction + állás interjun te vagy a kérdezo fél!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
micu



Csatlakozott: 2007.07.29. Vasárnap 16:11
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 17 Hétfő 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

téma:business turism

szituáció: fáradtan érkezel szállodába ahol elore neten foglaltál meetingre helyet és szobákat...a szituáció h eloször nem találják, és utána megoldódik..ja meg h nincs szauna pedig szeretnél de adnak kedvezményt máshol...

kiváncsi leszek átmegyek e Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 20 Csütörtök 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Topic: Education for work

Kb. az alábbi subquestion-ekre emlékszem:

-What skills are important for a job nowadays?
a) Mathematical skills.
b) IT skills.
c) Foreign language skills.
-What is your (the candidate's) intended workplace?
-How can education help to get hold of the needed knowledge nowadays?

Itt leginkább az oktatás színvonalára tértünk ki, valamint az idegen nyelvek jelentoségére, és a jövore is, azaz hogy milyen egyéb nyelvek terjedhetnek el, mint világnyelv. Így szó volt Kínáról és Oroszországról.

A Role Play során egy cégen belüli vezetoi beosztást betölto személyként kellett beszélgetnem annak az iskolának az igazgatójával, akinek a diákjai az én cégem alkalmazásában állnak már évek óta. Probléma: nem megfelelo a frissen diplomázottak tudása. Megoldás: rád van bízva.

Én visszakanyarodtam az oktatás színvonalához és kitértem arra, hogy a problémák annak elméleti jellegében gyökereznek. Mivel cserediák voltam, ezért össze tudtam hasonlítani a mi rendszerünket a skandinávval.

A tételt ugyan felsofokú vizsgánál húztam, de szerintem nincs sok különbség az intermediate és az advanced szint között.

Az írásbelinél sem láttam egyáltalán, hogy nehezebb lenne: megmarad a memo, letter, report. Kiesik a leaflet, notice, article, list. És kapunk egy szövegértést, ami még a rigó utcai középfokosnál is sokkal de sokkal egyszerubb. Eleve a megadott kérdésekre angolul kell válaszolni, így az ember nem fog idot veszteni szótárazással.

Érdemes nekimenni a felsofoknak. Szerintem nem nehezebb, mint a középfok, továbbá nagyszeru felkészíto könyveket lehet venni a Famulus kiadónál. Én ezekbol készültem fel, nyelvi kurzus helyett. Legfoképpen azért, mert kurzust sehol sem indítottak és az összes tanár "teljes kapacitással dolgozott", így nem jutott rám idejük.

Azt hiszem intermediate szinten 3 feladat van, ez így akkor egy kicsit valóban nehezül, hiszen advanced szinten már 4 feladatot kell megoldani 3 óra alatt. A szövegértés viszont nagyon gyorsan megoldható - nekem maradt még 20 percem a hátralévo idobol. A legterjengosebb mind közül az article, ez pedig szerencsére felsofokon már nincs.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ancsika111



Csatlakozott: 2008.10.21. Kedd 20:49
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2008 Nov. 30 Vasárnap 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valaki járt mostanában a Muszaki egyetem felkészítojére?Érdemes?Jól felkészít?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 05 Péntek 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hallottam, hogy jól felkészítenek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Ancsika111



Csatlakozott: 2008.10.21. Kedd 20:49
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 06 Szombat 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Nem tud valaki egy jó tanárt,aki nem horror áron,vállal felkészítést?
Mert a muszaki felkészítoje idoben nem jó nekem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nagyzsolt23



Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 13:19
Hozzászólások: 35

HozzászólásElküldve: 2008 Dec. 15 Hétfő 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fenn vannak az LCCI honlapján a novemberi vizsga eredményei!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
micu



Csatlakozott: 2007.07.29. Vasárnap 16:11
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 24 Kedd 09:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!

meg tudná valaki mondani nekem, hogy leaflet végére kell e nevet írni, továbbá, hogy kerek mondatok legyenek - e benne vagy minél tömörebb legyen?

köszi!!!

Question Question Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2009 Márc. 25 Szerda 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

micu írta:
sziasztok!

meg tudná valaki mondani nekem, hogy leaflet végére kell e nevet írni, továbbá, hogy kerek mondatok legyenek - e benne vagy minél tömörebb legyen?

köszi!!!

Question Question Question


ha jól emlékszem (te jó ég, de rég volt, hogy LCCI-ra készültem), akkor a leaflet végére nem kell törvényszerűen nevet írni. a tömörségről meg annyit, hogy milyen egy jó szórólap? rövid, velős, figyelemfelkeltő, de a fontos információk legyenek benne. szerintem az se baj, ha hiányos mondatok (is) vannak benne.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titanic



Csatlakozott: 2009.04.24. Péntek 7:35
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2009 Ápr. 24 Péntek 07:40    Hozzászólás témája: Lcci nyelvvizsga tételek Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nemsokára mennék Lcci nyelvvizsgára! Tudna valaki küldeni kidolgozott tételeket e-mailen, vagy esetleg megadni merre találhatok a neten? Vagy olvastam valahol hogy hasznos lehet a felkészüléshez a korábbi vizsgakérdések és a modellválaszok! Ezeket is várom, ha valaki tud ebben segíteni! A tapaszatalatokat is szívesen várom!

e-mailt erre a címre várok: olah.eszter@index.hu

Előre is köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
12 / 13 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.