Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Számvitel II.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 22, 23, 24  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem rég találkoztam valakivel, beszélgettünk, hogy mi volt nálunk szv-bol. Kérdezte ki a tanárom? Mondtam neki, hogy HK. Erre elkezdett röhögni. Kiderült a csaj PSZF-et végzett, számvitelbol HK 2x buktatta...

"Ez nála szokásos"...

Már én se csodálkozom semmin.

A szv1 szerintem jóval könnyebb volt mint a 2 már abból a szempontból is, hogy legalább volt mibol gyakorolni.

Ha valaki megnézi ezt a TK-t amit képes volt kiadni a kezei közül, az láthatja hogy egy feladatnál sincs kérdés, csak elkezd könyvelgetni a vakvilágba. Hogy az istenbe jöjjön rá olyan valaki a dologra, aki mondjuk kevesebbet ért hozzá? Jó, nekem van segítségem, anyum eléggé vágja a témát, szinte az összes feladatot végig vettem vele, amit nem értettem.

Mégis megbuktam, 2x.

Jó az 1. alkalommal még a zhk-ra se mentem el, mert családi gondjaim voltak (apum meghalt tavaly).

De idén nem hiszem el, ha aláírásnál tudom 2esre az anyagot, akkor vizsgán ne tudnám.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még annyit írnék AB-hez, bár , hogy én Bighez jártam, és lazán 4es lettem vizsgán, pedig még pótpótzh-t is írnom kellett

És hogy megvalljam oszintén a gyakkönyvet csak kiszhkon nyitottam ki

Elotanulmányaim meg spanyol tagozaton végeztem :DDD

Se közgáz nem volt, se számvitel, se stat , se marketing. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Csabeeka



Csatlakozott: 2003.12.03. Szerda 17:02
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzscsi írta:
És talán nem helyénvaló, hogy a számvitel I-re épül a számvitel II? Na ne szórakoztass....


Az hogy az I. sikerült az nem jelenti azt hogy tudod, így ha elrontod az HK-nál azt jelenti hogy nem tudod, a tárgyak egymásra épülése csak a mintatanterv szempontjából lényeges...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csabeeka írta:
Zsuzscsi írta:
És talán nem helyénvaló, hogy a számvitel I-re épül a számvitel II? Na ne szórakoztass....


Az hogy az I. sikerült az nem jelenti azt hogy tudod, így ha elrontod az HK-nál azt jelenti hogy nem tudod, a tárgyak egymásra épülése csak a mintatanterv szempontjából lényeges...


És csak a mi sulinkban, mert máshol ezt tök lazán veszik: pl. BME
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Zsuzscsi



Csatlakozott: 2007.05.17. Csütörtök 10:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Büdöspöst

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 21 Csütörtök 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most ezt nem teljesen értem. De nem úgy volna logikus, hogy akkor van meg a szv I, ha tudod? Hát azért írunk zh-t, meg vizsgát, hogy lássék, hogy tudod-e, vagy sem.

Jó, elvileg el lehet felejteni a szv I-et, meg lehetnek hiányosságok, de azért elég sok számonkérés van és könnyen kiderülnek a hiányosságok.
De ha meg vannak is hiányosságaid, a saját érdekedben jobban teszed, ha kipótolod azokat, akár egyedül, akár valaki segítségével.

Amúgy meg értelmesebbnek találom a tárgyak egymásra épülésének valós és következetes mivoltát, mint az egyszeru "sorszámozásukat". Nem véletlen volt Matek I, majd II, nem véletlen volt Közgáz I, majd II.
Igaz, a pénzügynél nem nagyon láttam az egymásra épülést.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 27 Kedd 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

----- 2007/2008/osz ----------


A nagy készülésben annyira próbáltam logikusan belegondolni a történetbe, hogy mostanra teljesen elvesztettem a fonalat Smile

Készletek év végi értékelésénél a könyv szerinti értéket és mérleg fordulónapi, vagy a mérlegkészítéskori árral kell összevetnem?

Elore is köszönöm a helpet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 27 Kedd 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
----- 2007/2008/osz ----------


A nagy készülésben annyira próbáltam logikusan belegondolni a történetbe, hogy mostanra teljesen elvesztettem a fonalat Smile

Készletek év végi értékelésénél a könyv szerinti értéket és mérleg fordulónapi, vagy a mérlegkészítéskori árral kell összevetnem?

Elore is köszönöm a helpet!


Ha év végén értékelünk akkor az a két idopont nem ugyanaz? Smile Mondjuk én ezeket sosem tudtam, de ha mégsem esik egybe akkor szerintem a mérlegkészítéskori piaci árhoz kell viszonyítani. Ha hülyeséget mondtam majd kijavítanak Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 27 Kedd 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a mérlegkészítésre 90 nap áll rendelkezésre a fordulónaptól, szóval az márc. 31, míg az elobb dec. 31. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 27 Kedd 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még jó hogy nekem meglett a szv2
majd vmi okos ember megmondja akkor a helyes választ Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 28 Szerda 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
----- 2007/2008/osz ----------


A nagy készülésben annyira próbáltam logikusan belegondolni a történetbe, hogy mostanra teljesen elvesztettem a fonalat Smile

Készletek év végi értékelésénél a könyv szerinti értéket és mérleg fordulónapi, vagy a mérlegkészítéskori árral kell összevetnem?

Elore is köszönöm a helpet!


Vak vezet világtalant... Twisted Evil
A mérleg fordulónapi számít.
Ami ezt követoen történik, az majd a következo mérlegben lesz benne. Már ha nem csinálnak évközben újabb értékelést.
_________________
online
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 28 Szerda 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

okok, már vágom. Arra emlékeztem, hogy 1 kivétel van. Kár, hogy pont fordítva tettem Smile

szóval a precíz megoldás: mindig MFN árfolyamhoz viszonyítunk, kivéve ha összevont deviza árfolyamot nézünk, mert akkor MKN a nyero.


egyébként thx mindenkinek!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Arpo



Csatlakozott: 2007.02.10. Szombat 9:37
Hozzászólások: 196

HozzászólásElküldve: 2007 Dec. 09 Vasárnap 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

Nincs vkinek egy jo példa és értheto levezetése arra hogy mikor milyen árfolyamokkal számolgatunk a pénzeszközös feladatoknál....?!
Megköszönném......
Akár privát emailre is....arpokukaccitromailponthu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gomez0



Csatlakozott: 2005.05.03. Kedd 0:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Kocsma (Teke, Krudy)

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 01 Kedd 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vizsgakurzusosok közül mindenki tudott jelentkezni?
Még decemberben jelentkeztem a harmadikai vizsgára, de nem érzem úgy, hogy menne, ezért ma leadtam.
Viszont nem enged jelentkezni a 17-i vizsgára (sot a 3-ira sem), mert a "vizsgajelentkezés elofeltétele nem teljesült".
Ilyenkor mi van? Neptun csoport, TO, Gomba vagy intézeti adminisztrátort kell zargatni vajon?
(jah és befizettem az IV díjat, tehát az nem lehet...viszont nincs aláírásom a neptunban, bár gondolom VK-hoz nem is kell)
Ötlet?
Elore is thnx!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Peti



Csatlakozott: 2007.09.05. Szerda 20:36
Hozzászólások: 10

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 03 Csütörtök 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi All!

Vki aki volt a mai szv2 vizsgán, legyen olyan jó és ossza meg a kérdéseket a közzel! Wink

THX
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 03 Csütörtök 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát kérdést idézni nem tudnék...Benne volt a 4.1/4.5 féle példa persze más számokkal, és a kavar az volt vele, hogy negatív árrése volt. Ez kiadta a példákkal szerezheto pontok felét.
Ami nagyon jellemzo volt az a térítés nélküli átadás és az apport.

Konkrétumot nem tudok írni...memorizálni nem volt erom Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
15 / 24 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 22, 23, 24  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.